Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Veri az óvónő a kislányomat,...

Veri az óvónő a kislányomat, ti mit tennétek? Nagyon dühös vagyok. Nemtudom melyik nap kapott ki. Hogy bizonyítsam ha letagadja?

Figyelt kérdés

A 3 éves kislányom ma panaszkodott hogy az óvónéni bevitte a wc-be és elverte a fenekét mert rossz volt.

Sírva megy az ovodába.

Ráütött a szájára is azt is mondta.Nemtudom mitcsináljak,de nagyon dühös vagyok hogy történhet meg ilyen.Az,hogy otthon mikor hazahoztam ő automatikusan levetkőzik,és láttam egy piros foltot a fenekén-Nem kérdés ezekután hogy kikapott.

De ha leordítom a fejét,vagy letagadja,vagy nem.

Félek ha szóváteszem a kislányommal nem ugy fog bánni mint a többiekkel



2012. márc. 27. 12:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
szólni a vezetőnek és azonnal kivenni a kislányt onnan!az az "óvodapedagógust" meg kirúgatni!
2012. márc. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szólj az óvodavezetőnek!!! Én biztos szájbaverném, ha ilyet tenne a kislányommal. Vagy pedig vidd át másik oviba.
2012. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy mód van rá, soha többet ne vidd oda. Remélem, átmenetileg tud rá vigyázni valaki, amíg felveszik máshova.

Akár járható ez az út, akár nem, ez az az eset, amikor mindenképpen a vezető óvónővel kell beszélned. Érdemes lenne valamilyen formában panaszt tenni (önkormányzatnál?) hogy elvávolítsák a helyéről ezt a nőt. Esetleg érdemes beszélni ismerős szülőkkel, nyilván nem csak a te kislányodat veri ez a nem is tudom minek nevezzem.

Szegény picur. Hogy fájhat neked is a szíved.

2012. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem egyedüli nevelö, így már fel kellett tünnie a másik nevelöknek is ha ilyesmi tényleg megtörténik, vagy csak a gyanuja van. esetleg kezd el elöször beszélgenti problémásabb gyerekek anyukájukkal, hogy ök gondoltak-e már ilyenre? Ha másnak is felmerült ez a gondolat, vagy más gyermek is panaszkodott akkor egyszerüen egyik délután teljesen spontán a többi gondozóval, ovónénivel maradjatok ott többen anyukák és kérdezetek rá nyiltan, mondjátok el mi a baj.


Azzal hogy bemész vádaskodni semmi konkrét bizonyiték nélkül csak te jössz ki rosszul.

De ha gyanus másoknak is akkor egy normál módon lehet elintézni és esetleg ha teljesen igaz így akkor egyszerüen feljelenteni az ovónénit ha nem akar felmondani.


Èn 100%-ig biztos vagyok ha ez az ovónéni tényleg bántotta a gyerekedet akkor másik gyereket is bánt, nem a te gyereked az egyetlen és nem is az elsö neki, ezért kell mindenképpen a köv pár napban kitapasztalnod mit mondanak a többi anyukák, föleg akinek problémásabb a gyereke, és több türelem kellene neki.

2012. márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha még látszik, vagy ismét ne adj isten! előfordul a dolog, látleletet kell venni! És szólni kell a felettesnek hogy valamit intézkedjen az ügyben, Szegényke inkább maradjon otthon vagy ismerős vigyázzon rá amig átveszik egy másik oviba.
2012. márc. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Ez bűncselekmény is 2001 óta. Tehát még a rendőrségen is tehetsz bejelentést az "óvónőről".
2012. márc. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha sirva megy a kicsi irazsd át másik csoportba!

Menj be az ovoda vezetőhöz hogy mi volt!Mondd el hogy láttad a piros helyet is a gyerek fenekén!

Mi az hogy üti a gyereket!Én tuti jól beolvasnék neki meg kib@szatnám onnan(bocsi a csunyákért de ez olyan felháborító)

2012. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Félek ha szóváteszem a kislányommal nem ugy fog bánni mint a többiekkel"

Elég érdekes ez a mondatod!Így is veri a lányodat!!!!

Én szépen reggel megmondanám neki, hogy láttad a piros foltokat, és a lányodnak hiszel, és most és azonnal mész a vezetőséghez, és addig nem nyugszol amíg ki nem rúgják.Ennyi.Mit képzel ez a némber???Én sajnos elég vehemens természet vagyok, így lehet ilyen nyugodtan nem tudnám kezelni a helyzetet mint ahogy leírtam.

Az is megoldás lenne, ha beszélnél más szülőkkel, hát ha előfordult már ilyen, és melléd tudnának állni!

2012. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha mind az itt felsoroltakat megtetted, néhány jó kiállású apuka egyszer elfenekelhetné az óvó nénit, amiért rossz volt. Ha anyukák teszik ugyanezt, még rosszabbul jár az a köcsög.
2012. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Elvinném a gyereket gyerekpszichológushoz, ha ő megerősíti, hogy a kislányt tényleg bántalmazták (nemcsak kitalálta, hogy ne kelljen oviba mennie!), akkor feljelenteném.


Félre ne érts, nem azt akarom mondani, hogy a gyerek hazudik, viszont előfordulhat, hogy fantáziál, ami normális ebben a korban, és nem kéne hülye helyzetbe hoznod magad. Ezért kérném szakember segítségét. Viszont: mindenképpen komolyan venném a gyereket.


Ha vannak maradandó nyomok, akkor pedig a gyerekorvoshoz fordulnék, látleletben ő tud segíteni, azzal tudsz feljelentést tenni.

2012. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!