Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korától járt (ha...

Hány éves korától járt (ha járt) a gyermeked zeneiskolába? Mikortól ajánlott ez? Milyen költségei vannak?

Figyelt kérdés

2012. márc. 26. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
èpp most olvastam a gyerekorvosnál, hogy 1-3 év közötti csoport van az egyik zeneiskolában. Gondolkodom rajta, mert imádja a zenés dolgokat a másfél évesem. Csak járunk már heti 2x mashova is, így nem akarok neki túl sokat.
2012. márc. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ők még kicsik a zenetanuláshoz, bár zenét hallgatni bármilyen korban lehet. :)

Én inkább a konkrét tanításra gondoltam. Kottát olvasni, hangszeren játszani... hány évesen ajánlott elkezdeni? 6-7-8?

2012. márc. 26. 09:01
 3/10 anonim ***** válasza:

a zeneiskolákban 6 évesen kezdik. szerintem felesleges hamarabb. sok zenét hallgassatok otthon addig.

mi is ezt tesszük.

sok opera és komolyzene. 16 hónaposak de látszik rajtuk, hogy szeretik.

persze van mulatós, eminem, és mai zenék. hogy mindet szokják.

2012. márc. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
A zeneiskolában mindenképpen van egy előkészítő év, ahol megismerkednek a ritmussal/dallami elemekkel és énekelnek. Csak az előképző után választhatnak hangszert. Zongorázni, hegedülni, csellózni már 2. osztálytól lehet - megfelelő nagyságú hangszeren. Fúvós hangszerre 3., 4. osztályt ajánlják. Ehhez kell egy tüdőkapacítás, meg pl a kar hosszúsága, ujjak hosszúsága.
2012. márc. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én fiaim nyáron töltik a 7-et, szeptember óta járnak zenetanárhoz, de az ő javaslatára az első év csak ismerkedés a zenével, ritmussal, hangokkal, tehát elméleti, és mint a zeneiskolákban szokás, furulya segítségével tanulják ezeket. Most nyáron fogják eldönteni, hogy melyik hangszeren szeretnének tanulni, és szeptembertől elkezdik célirányosan azt.
2012. márc. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mibe kerül a zeneiskola?

2012. márc. 26. 17:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Iskolától függ, de átlagban évi 15 ezer. Függ a tanulmányi eredménytől is.
2012. márc. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nálunk 6000 forint 1 félévre. de csak akkor ,ha mindenből jól teljesit vagy legalábbis kihozza magából a tudását.

(jár rendesen szolfézsra,vagy mindig eljár az órára,szorgalom)

Ja és én 5 éves koromtól jártam körülbelül ZeneOviba,aztán kezdtem a rendes zenetanulást.

Most 12 éves lány vagyok,és furulyára és zongorára járok.

Ezeken kívül még számos hangszeren tudok játszani. :)

2012. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó!
2012. ápr. 20. 00:14
 10/10 anonim válasza:
nincsmit!!! :D
2012. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!