Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól ajánlott a...

Hány éves kortól ajánlott a fluoridos gyermekfogkrém?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

SOHA!!! Még neked sem!!!

A fluorid idegméreg, nem is szabadna fogkrémbe tenni. Nálunk persze nem írják rá a fogkrémekre, de ha megnézel egy eredeti amerikai fogkrémcímkét, akkor elolvashatod, hogy mindre rá van írva: ha véletlenül lenyelte, azonnal forduljon orvoshoz vagy a méregügyi központhoz. Minden fogkrémen rajta van, legalábbis két éve még rajta volt, azóta nem láttam amcsi fogkrémet.

2011. dec. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

[link]

Akkor ne egyél halat,csirkehúst stb.

2011. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Kedves első nem akarlak megbántani, de rég nevettem ilyen jót:D


Nem ártana utánanézned a fluoridnak, mielőtt ilyen hülyeségeket írsz.


KÉrdező, ha már kiköpi a fogkrémet, akkor adhatsz neki fluoridosat. A gyerekfogkrémek (pl. elmex kids) eleve csökkentett fluoridtartalmúak.

2011. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első, én is rég nevettem ekkora baromságot ilyen jót, pláne egy amcsi feliratot hozni alátámasztásként.


Egyébként meg gyerekkoromban tubusszámra ette minden gyerek az ismeretségi körömben a Gabi fogkrémet és nem hogy nem kaptunk idegmérgezést, és nem fordultunk orvoshoz még bajunk sem lett.

Így én kezdettől azt adok a gyerekeimnek. na jó addig eljutottam, enni nem engedem neki, mint én annak idején.

2011. dec. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

fluorid tényleg idegméreg, na de azért nem úgy van ahogy az első válaszoló írta :D

addig nem szabad ilyen fogkrémet adni a gyereknek amíg nem tudja kiköpni, különben a tejfogakat elszínezheti, beszürkülhetnek tőle

csontfogakra már fluoridos fogkrém ajánlott

2011. dec. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok, tényleg idegméreg, a németek használták, de extrém adagolással, ezzel az erővel sok minden méreg lehetne.
2011. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na hát igen, akkor hogy is van ez? Minden nagyobb gyermeknek való és felnőtt fogkrém tartalmaz fluoridot. :) Én is nagyot nevettem.

A lényeg, ha már megtanulta kiköpni, akkor mehet neki a fluoridos fogkrém.

2011. dec. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy van ez, hogy még az ivóvíz is tartalmaz fluoridot. És a fluorid igenis kell a fogaknak, ahol alacsony fluorid-tartalmú az ivóvíz, ott külön fluoridtablettát is szoktak felírni a kicsiknek (Zymafluor).

1,5-2 éves kortól már csökkentett fluoridtartalmú fogkrém ajánlott, még ha nem is tudja kiköpni a pici, egy borsónyi mennyiség a fogkrémre nem ártalmas még.

2 éves elmúlt a kisfiam, és én a 2-6 éves kor között használható Signalt veszem neki.

2011. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A lányom három éves, Kb 1 hónapja használjuk az Elmex 1-6 éveseknek való fogkrémjét, mert csak nemrég tanulta meg kiköpni. Addig a Nenedent fluoridmentes fogkrémet használtuk. Én is úgy tudom, hogy nem jó ha lenyeli a fluoridos fogkrémet a gyerek. Persz azért nem katasztrófa, de mi így csináltuk.
2011. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
jaj az amcsik mindent tulspliaznak es ra kell irni mindig mindent mindenre. borzasztoan buta nepseg, es mivel mindenert perelni lehet inkabb a gyartok kivedik h mindent rairnak hasznalati utmutatokent. Mert amilyen hulye kepes lenne avval etetni a gyereket. Volt mar olyan h mikroban szaritott macskat es perelte a gyartot h nem volt a hszanalati utasitasban h nem lehet. Na errol ennyit.
2012. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!