Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a gyermekénél kimaradt a mászás? Okozott ez később tanulási nehézségeket?

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár a gyerekem mászik, de én anno nem másztam egy percet sem. Mégis kitűnú tanuló voltam és jelesre diplomáztam. :-)
2009. jún. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

nekem sem mászott a lányom, de sokkal ügyesebb, és okosabb, mint a vele egykorúak. Most 4 éves.

Ha hall valamit, azt egyből megjegyzi, elég neki 1-szer hallania a mondókát, és már tudja is.

szóval nem hiszem, hogy összefüggésben van a mászás akár mivel is.

2009. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. jún. 14. 16:43
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Igen okozott a lányomnál. Sajnos diszlexiás lett.

Egy 4 évesnél ezt még nem lehet eldönteni, hogy lesz-e tanulási zavara. Különben a "diszesek" IQ-ja átlagos vagy átlag feletti.

2009. jún. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

SZia!

Én azt hallottam, hogy a mászás elsősorban a térérzékelés fejlődésében játszik nagyobb szerepet.

Könnyebben megtanulja majd, hogy melyik a jobb és baloldal, alul, felül, ilyesmi. Jobb lesz a mozgáskoordinációja, stb.

De az sem törvényszerű, hogy lesz belőle akármilyen hátránya, ha nem mászik. Ezek csak jelek, hogy érdemes odafigyelni, és egy picit jobban foglalkozni vele.

Nekem azt tanácsolták, hogy dobozokon, vagy asztalok alatt bújkálva játszunk sokat, úgy hogy én is csúszok mászok a gyerekkel. Még én is élveztem az ilyen játékokat!!!

2009. jún. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

igen. sajnos diszlexiás és diszgráfiás lett. a nevelési tanácsadóban azt mondták, hogy valszeg a mászás kimaradása miatt.

most 8 éves, és mászáshoz hasonló gyakorlatokat kell végeznie :(

ugyhogy igenis nagyon fontos, hogy másszon egy baba!!!

2009. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak: majd az iskolában kiderül, hogy gond-e, hogy kimaradt a mászás a lányodnál. egy 4 évesnél még nem lehet tudni, hogy "disz"-es lesz-e vagy sem!

egyébként gyógytornász mondta, hogy mindenféleképpen ösztönözni kell a gyereket mászásra, különben később, évek múlva! gondja lehet belőle, ha kimarad ez a mozgásforma!

2009. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én is járatom dévény tornára a fiam, hogy ne legyen baj. Pontosan tudom, hogy mivel járhat, ha kimarad a mászás, de azt is tudom, hogy ez nem törvényszerű. Szóval 2. válaszoló nem biztos, hogy baj lesz. Mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 15. 21:37
 9/12 anonim válasza:
Nem hiszem,hogy baj lenne,ha helyette más mozgást végez.A fiam, amikor letettem a szőnyegre,hogy legyen helye mászni,oda mászott egy nagy párnához, felállt és onnantól csak ment, mindig valamit megérintve(szekrény, fal stb), ekkor 7,5 hónapos volt.Másfél hónapig így közlekedett,majd nem fogott már semmit.A héten államvizsgázott!Én semmi szokatlant nem tapasztaltam a fejlődésében!Nyugi, a gond akkor van, ha semmi mozgást nem akar végezni,de akkor is nézni kell,hogy nem-e duci és nehezebb mozognia.
2009. jún. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Olvass el ezzel kapcsolatos szakirodalmat rengeteg van. Minden mozgás fjlödési fázis kimaradását idegrendszeri sérülés okozza. Aki nem tapasztalt semmit az azért van mert tudatosan vagy tudtán kivül a szülö olan játékokat játszot gyermekével melyek ezt fejlesztik. Akkor van baj ha nem foglalkozunk vele. A 4 éves kislány hallás után nagyon jol tanul ez nagyon jo de az iskolába hallás után fog tanulni nem olvaásbol az olvasás és irán nem fog neki menni mert megél majd ebböl a képességéböl.De pánikra nincs ok ha olyan játékokat játszunk velük amik ezeket fejlesztik semmilyen probléma nem lesz. Nagyon ajánlom az alapozo terápiát ezzel vissza mennek csecsemö korig és ujra felépitik az idegrendszert most már helyesen ez csak buta csuszás mászásnak látszik de több ennél. Nagyon fontos az idegrendszer 6 éves korid fejlodik adigra teljesen kialakul utánna már késő. Hidj nekem gyermekem 8 éves én is halgattam az okosokra hogy semmi baj nem származhat ebböl. Ma már tudom hogy ez nem igaz én nagy árat fizettem érte mire rájöttünk hogy baj van de már késö volt. Ha gondolod vedd fel velem a kapcsolatot igen tájékozott vagyot a témában. hoviragagi@freemail.hu
2009. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!