Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól lehet "Hivata...

Hány éves kortól lehet "Hivatalosan" otthon hagyni egy gyereket?

Figyelt kérdés
Nem fél napról van szó, hanem mondjuk 1 óráról. Arra lennék kíváncsi, mennyi idős gyereket hagyhat valaki otthon mondjuk míg elmegy a boltba úgy, hogy pl a szomszédok ne jelenthessék fel.
2012. márc. 22. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

12 éves korig mehetsz a gyerekkel táppénzre, ha beteg. Illetve kell is szerintem.

Szerintem ez nincs leírva sehol, de ez lehet az a kor amikortól már hivatalosan is otthon hagyhatod.

Utána már akkor sem maradhatsz vele otthon, ha beteg, a szomszéd bármit is mond.

Milyen idős a gyerkőc?

2012. márc. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én nem betegségről írok! Csak az én időmben bizony rengeteg kis elsős már egyedül volt otthon, suli után, mikor apuka vagy anyuka hazaért. Ők voltak a "kulcsos" gyerekek...

Az én fiam 10 éves. És nem csinálok rendszert belőle, de van néha-néha, hogy leszaladok boltba, vagy mittudomén a gyógyszertárba, és fél-3/4 órát otthon van, de megbeszéltem vele és egyáltalán nem fél, meg ilyesmi, szoval telefon van, kulcs van, ki van okítva, ha bármi van, kihez csöngessen át (társasház). Szerintem ez egyáltalán nem gond, hisz ezután már kamaszodni fog....mégis van olyan hülye szomszéd, aki rámförmed: "Egyedüüüüüüüüüüüüüül???"

2012. márc. 22. 15:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Én akkor hagytam őket egyedül, mikor a kicsi 8 a nagy 10 volt. Először 10 percre, most már (1 év múlva) kb. 1 órára. De pl. a 10 évest a 12 éves unokatesójával tovább is otthon hagytam már. Komolyan sokkal jobban viselkednek ha nem vagyok otthon. Semmi veszekedés, és még a lecót is megírják. Szerintem érzi a felelősségét.
2012. márc. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!