Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy baj, hogy lányom, aki...

Nagy baj, hogy lányom, aki 3,5 éves múlt, néha nem köszön az apukájának, amikor az hazaér?

Figyelt kérdés

Egyébként udvarias, jólnevelt, ha boltba megyünk, köszön befelé, kifelé, ha szeretne valamit, használja a kérem, kérlek, légyszi kifejezéseket, megköszöni, ha kap valamit, ha lábunkra lép, bocsánatot kér.

Szóval szerintem ha néha fordul elő, nem akkora baj, hogy emiatt veszekedni kelljen vele, de lehet, hogy én tévedek?


2012. márc. 16. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja,direkt nem köszön,nem ad puszit.Kinövi majd.Mondani kell neki hogy Apa szomorú hogy nem köszön pedig hogy sietett haza.
2012. márc. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnak is volt ilyen időszaka.

Az apja elment reggel dolgozni, kapott a lányunktól egy puszit. Aztán mikor késő délután hazajött, a lányunk nézte tovább a mesét, rá se nézett az apjára, jobb esetben integetett neki. Ezt ma már kinőtte, rohan az apjához ha hazaér, adja neki a puszit, aztán húzza, hogy menjenek játszani. Volt olyan, hogy nem is találkoztam még a férjemmel mikor hazajött, hanem csak este, miután elaltatta a lányunkat.

Ez egyáltalán nem baj! Vannak gyerekek, akik ezen "átesnek", ha fogalmazhatok így.

Emiatt nem kell veszekedni egy gyerekkel. Ki fogja nőni, csak kérdés, hogy az még menni idő. Az én lányom ezt 3 évesen kezdte és tartott 3 hónapig. Ma már minden a régi, imádják egymást ugyan úgy. :)

2012. márc. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
rá szoktam szólni, hogy köszönjél, szia, apa. Majd kinövi, ne aggódj. Emiatt ne veszekedjél vele. Ha látja, hogy te mit csinálsz, utánozni fogja előbb-utóbb.
2012. márc. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
áá,az én fiam is ennyi lesz és most senkinek nem akar köszönni,pedig eddig példás volt ebbe.nagyon szépen köszönt,ha magától nem is de ha szóltam,hogy köszönni kell,mindig nagyon szépen köszönt.de most senkinek,mamáknak apának,ovónének,de néha még nekem se.ha szólok,csak morcosan ennyit mond nem akarok.hát én is remélem hogy kinövi.ő nagyon szeretne iskolába menni,mindig azt emlegeti és mindig azzal érvelek neki most hogy aki nem köszön az nem mehet iskolába,hát nagyokat néz,remélem hatni fog rá.
2012. márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!