Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermeked hogy köszön az...

Kisgyermeked hogy köszön az óvónéninek?

Figyelt kérdés
csókolom (érkezéskor is távozáskor is) vagy jó napot kívánok és viszont látásra?
2012. febr. 28. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Huu! Jó reggelt! Azaz mögé lopódzik, megijeszti, majd illedelmesen köszön. Csókolom helyett szia van. Erre az a szabály, hogy ha anya-korabeli, akkor mehet a szia, ha idősebb, akkor csókolom. Az egyik óvónéni és a dadus néni anya-korabeliek vagy még fiatalabbak :) Az idősebb óvónéninek is szia-t köszön, hiszen itt mindenki szia-zza őt is.

A "jó napot kívánok" meg a "viszont látásra"-t egy kicsit koravénnek tartom egy oviban.

2012. febr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az a módi, hogy minden gyermek megáll az ajtóban mikor megérkezik, és azt mondja:

"Csókolom óvónénik, sziasztok gyerekek" (Újabban azt is kell, hogy pl. Hétfő van, így szoktatták a gyerekeket)

Távozáskor ugyanez, persze akkor már azt nem kell, hogy milyen nap van :)

2012. febr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jóreggelt, szia, sziasztok. Hazafele sziasztok.

4 éves lesz.

2012. febr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia, és mondja az óvónéni keresztnevét. A hajam áll az égnek ettől. De már az elején leszögezték, hogy tegeződés van, és a nevükhöz ne mondják, hogy néni... Ez volt az oviban az első meglepetések egyike.
2012. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3 éves a fiam,és sziáz de néniz.tehát szia Zsuzsinéni,Szia Annanéni.én próbálom rászoktatni a csokolomra,de ott azt mondták nagyon jó,hogy igy köszön,minden gyerek igy köszön,már ha köszön,mert nem nagyon köszönnek a gyerekek.
2012. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én csókolomra tanítottam,mikor megkezdtük a kicsoportot, de kérték,hogy sziát köszönjön. ugyhogy magától átváltott a sziára. Amikor megérkezik, beáll a csoportszoba ajtajába, és mondja, hogy sziasztok! (hm, nem tudom,mi lenne a helyes, nekem kicsit fura,hogy felnőtteknek sziát köszön)
2012. febr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is felhívták a figyelmet arra, hogy a gyerekek "Szia XY Néni!-vel köszönjenek. Jó, hogy én meg csókolomra tanítottam...
2012. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk még a 60 éves szomszéd néniknek is sziát köszön, hiszen ismeri és kedveli őket. Soha senki nem szólt ezért.


Az oviban mondtam, hogy én próbálom, hogy felnőtteknek csókolom, de nem megy, mondták, hogy nem baj, majd ők is tanítják őket, de nekik csak szia xy néni van. A lényeg, hogy köszönjön. Néha ha én is jónapottal köszönök, akkor már utánoz, de ritkán.


(off: én utálom a magázódást, miért kell ezt erőltetni, attól még meg lehet adni a tiszteletet, ha valakit tegezek, és akkor sem biztos, hogy tisztelnek, ha magáznak. Én mindig leszögezem, hogy engem tegezzenek. De ez az én véleményem)

2012. febr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bölcsis lányom sziával köszön mindenkinek korra, nemre tekintett nélkül. Egyszer sem szóltak miatta, szerintem egy 2,5 éves kislánytól nem gond ez. Majd ha nagyobb lesz, majd megtanulja az idősebbek iránti tiszteletet és rájön, hogy a csókolom más, mint a szia.

Szerintem a májusi ovodába járás után is Sziázni fogja az ovónéniket.

22F

2012. febr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!