Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam okt-ben kezdi az...

Kisfiam okt-ben kezdi az óvodát, mikortól kezdjem el szobatisztaságra szoktatni? Múlt év okt-ben kezdte a bölcsit, akkor már csak alváshoz adtam rá pelenkát. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Tehát nagyon ügyes volt, wc-be pisilt, kakilt.Aztán a bölcsiben egyszer csak szoltak, hogy egyaltalan nem szol,mindent a pelenkában vegez el. Nem ertem mi tortenhetett, minden rosszindulat nelkul azt gondolom, h. nem tudtak mindig ra figyelni, amikor szolt, igy hát inkabb belepisilt es kakilt a pelenkajaba....Nem tartom valoszinunek, h. ha egy gyerek egyszer kepesse valik arra, hogy mar majdnem szobatiszta, itthon mindig wc-be pisil-kakil, az egyszercsak alkalmatlanna valik és minden ok nelkul visszaszokik a pelenkara....El vok keseredve, mert ez teljes visszafejlodes, annyira, hogy mar itthon sem szol egyaltalan.Ugy dontottem, nem eroltetem neki a dolgot,mert azzal csak az ellenkezojet erem el.Osszel viszont ovi kezdes....felek, hogy hogyan lesz o szobatiszta, ha napkozben a bolcsiben nem tudnak erre odafigyelni es a nap nagy részét ott tölti...
2012. márc. 13. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

az én fiam 2,5 éves,szeptemberben kezdi majd az ovit.

ő 1,5 hónapja lett szobatiszta úgy,hogy egy hétig nem ment bölcsibe,mert beteg volt,és nem adtam rá pelenkát.megbeszéltem vele,hogy akkor szóljon,ha pisilni,kakálni kell,és megyünk a bilihez.egy baleset sem volt.

a bölcsiben szóltam,hogy egy hete pelenka nélkül van,és a fiammal is megbeszéltem,hogy szóljon a gondinéniknek.az első héten volt két baleset,szóld,de akkor már csorgott is,azóta semmi baleset.

beszéld meg a gondinénikkel,hogy jobban figyeljenek oda rá.nem biztos amúgy,hogy azért végzi pelenkába,mert nem figyelnek rá,előfordul,hogy visszafejlődnek,mert a többi is pelenkás,és így ő is abba végzi a dolgát.

szóval a fiaddal is beszélgessél a témáról,és a gondinénikkel is

2012. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyet én is hallottam. Nem rosszindulat, de azt hallottam, hogy 20 gyerekre van egy gondozónő, meg egy dadus, hát nem fogják kérdezgetni a gyerekeket, hogy kell-e pisilni. Nem lesz nyári szünet? Szerintem is csak akkor tudnád rászoktatni, ha otthon vagytok.

Nálunk ugyan nem volt visszaesés, de a lányom soha nem szólt. Már majdnem 3 volt, amikor eldöntöttem, hogy ez már nem mehet így tovább. Teljesen levettem róla a pelenkát. 3 napig takaríthattam, de utána teljesen szobatiszta lett éjjel-nappal.

2012. márc. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!