Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezdjem szoktatni a...

Hogyan kezdjem szoktatni a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Jövő hónap végén lesz két éves a kislányom. Pelusos. Szól, ha kaka vagy "pípisz" van. De már mikor becsurgott. Nagy háború a tisztába-tevés, nem rajong már a pelusért, idegesíti, ha bepisil vagy bekakil. Tehát nekem úgy tűnik, talán beérett a szoktatás elkezdésére.

De a bilire nem is hajlandó ráülni. Sőt, szinte fél tőle. A lábát szeretné rakosgatni bele. Hiába mutogatom, mondogatom mit, hogyan.

Szoktam bugyiban hagyni jönni-menni. De ma is kétszer bepisilt. Tudom, h normálisak a balesetek ilyenkor még. De ha nem is akar bilire ülni, mit tegyek? Várjak még? Csak hát amíg melegek vannak, addig lenne jó elkezdeni.

Olvastam egy kis szakirodalmat, ezek már jellemzők a kislányomra is, pl.:

Megáll játék közben, leguggol, elvonul, ha kakil.

Megnevezi (a maga nyelvén) a pelust és annak tartalmát.

Nem tűri magán a pisis, kakis pelenkát.

A széklete rendszeressé válik, a nap ugyanazon szakában esedékes.

Huzamosabb ideig (egy-két órán át) száraz marad a pelenka.

Kissé tanácstalan vagyok.


2010. júl. 11. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is elég sokáig nem szimpatizált a bilivel a kis lányom,egyszer véletlenül bele pisilt,utána hónapokig a közelébe se mert menni... :) Aztán egyszer csak 2,5 évesen jött el nála az az időszak,hogy szólt hogy jön a pisi,mondtam neki akkor gyere a bilire és simán ráült.Azóta(kisebb baleseteket leszámítva) egyik napról a másikra szobatiszta lett.Szóval szerintem kicsit várjál még,persze időnkét próbálkozzál be a bilivel,de amíg ennyire ellenzi addig felesleges "erőltetni". Esetleg még a wc szűkítőt nem próbáltad?Hátha az szimpatikusabb lenne neki,egy próbát megér... :)
2010. júl. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, h válaszoltál! Látom, jó sokáig fenn voltál. :))

Utána nekem is eszembe jutott a wc-szűkítő. Úgyis mindig elkísér pisilni. :) A bilit hanyagolom akkor kicsit.

2010. júl. 12. 09:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi nem is vettünk bilit.Annyira kíváncsiak voltak a vécére,h alig várták,h ráülhessenek.:)Arra vigyázz,h stabil legyen a szűkítő, a legtöbb sajnos mozog,billeg.Mi vettünk olyan wc deszkát,amire rá van építve a szűkítő,tehát rá lehet hajtani a felnőtt méretű ülőkére,aztán ha nem kell,felhajtod,nem foglal helyet,és teljesen stabil.
2010. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor van csak az embernek egy kis szabadideje,úgyhogy muszáj kihasználni... :)

Első voltam

2010. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyre biztosabb vagyok a szűkítőben...:)
2010. júl. 13. 15:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!