Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednéd a gyermekedet hiperak...

Engednéd a gyermekedet hiperaktív kisgyerekkel barátkozni?

Figyelt kérdés

Az egyik gyermek nagyon alkalmazkodó ,nagyon nyugodt,a másik túlmozgásos,akaratos,csak neki lehet igaza,képtelen alkalmazkodni,mégis nagyon szeretik egymást valamilyen érthetetlen okból kifolyólag,elválaszthatatlannak tűnnek.

A hiperaktív gyermek szülői háttere rendezett ,sokat foglakoznak vele,fejlesztésekre hordják és nagyon hálásak azért,hogy a másik kisfiú kitart a problémás gyeremekük mellett ,ha játszanak a gyerekek egymással náluk,akkor sosem hagyják őket magukra,hanem szemmel kísérik ,hogy éppen mit csinálnak.


6 éves fiúgyerekekről van szó.


Lehet,hogy a barátkozást azonnal meg kellene szüntetni,mert később súlyos bajok lesznek a nyugodt kisgyerekkel is ,mert eltanulja a rosszalkodást a barátjától .


2012. márc. 10. 11:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivan? Az alapbeállítottság genetikailag meghatározott.Nem tanulel semmit.

És hogy képzeled,hol a hiperaktivitás határa? aki kicsit gyorsabb mint a másik? vagy aki nagyon?

Nem kéne elzárni egy gyorseszű gyereket a lassú felfogásutól mert még eltanulja?

Gondolkodj már egy kicsit

2012. márc. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivan?!?!Nem lepráról van szó!És pont ilyenek miatt tart ott a társadalmunk,ahol tart...az el nem fogadás iskolapéldája.
2012. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Ezt nevezik látens szegregációnak!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nem a kérdezővel van a probléma, hanem a pedagógusokkal, hogy nincsenek a szülők felvilágosítva a hiperaktivitás mibenlétjéről, hiszen ők nincsenek tisztában a szakmai-eü hátteréről ennek az egésznek, és szubjektív véleményük alapján gondolkodnak így, és csupán jót akarnak sajátjaiknak.

Szintén ez a helyzet pl a down kóros gyerekekról, és pl az autistáknál is. Sok iskolában tervezik az integrált oktatást (tehát együtt mindenki), és van is több helyen jelenleg is, csak azt a szerencsétlen szülőt felejtik ki a körforgásból.............


Egy tanulmányt végeztek még 2002-ben, hogy ültetnék a szülők cigány gyerekek mellé a gyerekeit. Meglepő válasz: 97%-uk nem. Miért? Mert féltek hogy eltanulja a rosszat. ...ez csak példa, nem ide illik, csak úgy eszembe jutott...


Természetesen nyugodtan barátkozzanak!!!! Semmi baj nem lesz!!! És kérem a kérdezőt ne kezelje fenntartással ezt a dolgot, hanem próbáljon elfogadni!!!!!!!!!

2012. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
hiperaktívtól nem,figyelemzavaros,nehezen kezelhetővel viszont nem biztos,hogy engedném játszani.nálunk van egy ilyen az ovis csoportba,rengeteg rosszat hoz haza tőle és csakis tőle.mert elmondja.a hiraktív kisgyerek csak mozgásában problémás.és lehet jót tesz neki egy nyugodt kiegyensúlyozott gyerek társasága.visszafogja.de a te fiad tőle nem lesz az.
2012. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"hiperaktívtól nem,figyelemzavaros,nehezen kezelhetővel viszont nem biztos,hogy engedném játszani"


Szerintem ezek a dolgok amikről írsz nagyjából szeretnek együtt előfordulni,nem csak úgy,hogy hiperaktív és emellett könnyen kezelhető.


Orvosilag diagnosztizált a kisgyerek,minden tünetét produkálja a hiperaktivitásnak .

Azaz túlmozgásos ,akaratosabb,sírósabb,nyugtalanabb is,az is igaz,hogy nagyon képes kimutatni a szeretetét,aki őt elfogadja azokhoz talán túlzottan!(ettől félek is) is ragaszkodik.


Agresszívnek nem agresszív,nem ebben nyílvánul meg a dolog,de sokkal,sokkal kevésbé tud alkalmazkodni,mint az átlagos gyerek,ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné akkor sírni kezd,nem rendelkezik olyan önkontrollal úgy mint egy hasonló korabeli gyerek.


Viszont egyre gyakrabban fel sem tűnik nekem,hogy hiperaktív lenne,mert annyira változott egy-két év alatt,hogy egészen közelít egy elfogadható szintre,néha órákig eljátszanak úgy,hogy semmi problémájuk nincsen,nekem még pózolnak is és gyönyörű ölelgetős baráti képeket csináltam róluk,tündériek együtt,annyira láttszik rajtuk,hogy boldogok attól,hogy a kis barátjukkal vannak.

2012. márc. 10. 12:19
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy hagynám. Ha szeretik egymást, jól elvannak, akkor miért ne? És szerintem mindkettőjüknél nagyobb problémát okozna, ha elszakítanák őket egymástól!!!
2012. márc. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

de utálom az ilyen kérdéseket. felnőtt emberek hogy lehetnek ilyenek, hogy egyáltalán megfordul a fejükben az eltiltás???? a gyermekük egy normális gondolkodó emberke és képesek lennétek elrontani előítéleteitek miatt?????


nem is értem mi a gond a hiperaktív kisgyerekekkel, ha egy 6 éves el lehet rontani akkor rosszul van nevelni, az nem a kis barátja hatása hanem a szülő szegénységi bizonyítványa.


én nemhogy engedném, támogatnám, hagy tanulja meg időben, hogy mások vagyunk és mindenkit úgy kell elfogadni, amilyen! és ne legyen előítélete csak mert túlmozgásos valaki :O

2012. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Én megértelek. Nem tudom miért kell le hurrogni a kérdezőt. Természetes dolog az hogy félted gyermeked. Én is aggódnék. Ha még a betegséget nem is lehet elkapni de sok rossz dologba beleviheti majd később a gyermeked. Ami neki eszébe se jutna. Nem véletlenül féltjük őket tini korukban. Akkor is a rossz társaságtól próbáljuk megvédeni. Szerintem ebbe mi nem tudunk tanácsot adni. Dönts úgy ahogy te jónak látod.
2012. márc. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem borzasztóan szemellenzős vagy, és szomorú, hogy még mindig mennyi ilyen ember van, mint te.

Tudod a gyerekek ezért is őszinték, mert nem azt nézik, hogy az ostoba felnőtt társadalom vajon elfogadja-e a barátjukat, hanem egyszerűen ők szeretik, és ez a fontos.


Remélem ezt a felfogást nem neveled bele a gyerekedbe, mert sokkal több olyan ember kellene mint a kicsi, és inkább neked kellene tőle példát venned.

2012. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"jól csak a szívével lát az ember, ami igazán fontos az a szemnek láthatatlan".

A kisfiad érzi az igaz szeretet, barátságot, ne vedd el tőle csak azért mert te mint a legtöbb felnőtt már nem a belső hangra, érzésekre figyelsz, hallgatsz hanem a szemre, társadalomra, a tévesen kialakult sztereótípiákra.

2012. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!