Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám rávenni hogy...

Hogy tudnám rávenni hogy kedves legyen a többi kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

2éves kislányom igazi kis vadóc. Eleven, rátermedt, okos, de ezek melett iszonyat hisztis és nem igazán tud szépen játszani a többi kisgyerekkel.Mindíg készenlétbe kell állnom hogy mikor lesz valami konfliktus....illetve hogy megakadályozzam ezt...sokszor már nem is szeretem ha jönnnek hozzánk játszani mert rosszabb mintha egyedül lennénk....

Múltkor is volt nálunk két kisfiú, az egyik kicsit meglökte, nem akarta odaadni neki amivel játszott ezért a lányom betámadta, de ugye ő már durvábban mint a kisfiú.

Észrevettem hogy általában nem véletlenül támad, de valahogy mégis meg kellene értetni vele hogy ez nem helyes!

A büntetése az volt hogy egyedül hagytuk a szobába és bocsánatot kellett kérnie a kisfiútól....ez jó?

Amúgy üvöltött mikor otthagytuk......



Ti hogy látjátok ezt?


2012. febr. 7. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyedül hagytad a szobában???

nem az nem jó. nem értette mi történik megvédi magát a maga territótiumán és még be is zárják a szobába. bocsánta kérés oké ha ö maga akarja. ezt sem szabad eröltetni, de te mint szülö megmutathatod neki hogy ha TE lányom nem kérsz bocsánatot akkor majd ANYA bocsánatot kér, így kell csinálni... ezzel tanul valamit. ha nagyon nem nyugszik és verekedik tovább akkor egyszerüen meg kell köszönni a látogatoknak hogy ott voltak és haza köldeni öket. ha ezt nem akarod akkor pedig a lányod veletek de nem egyedül legyen, a kisfiuk meg játzanak egyedül.


2 éves gyerektöl ne várd el, hogy oda adja játékait, hogy bármit megosszon. ezt úgy tanulja meg ha te magad megmutatod. nem akar valamit oda adni, akkor te megfogsz egy játékot oda viszed a kisfiunak és hangosan mondod látod anya bizony oda adja a mackót (nem azt amin a vita volt hanem mást) a jancsikának.


a gyerek abból tanul amit te mutatsz teszel, cselekedsz. ha te rossz képet mutatsz neki, akkor azt fogja megtanulni.

2012. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hasonló tulajdonságokkal megáldott kislány anyukája vagyok!Szerintem a büntetés nem volt rossz de ezután ne a szobájában történjen mert meg fogja utálni azt!Szerintem is szépen el kell neki mondani hogy ilyet nem szabad és kérjen bocsánatot!Az igaz hogy még féltik a saját dolgaikat majd talán egy év múlva mikor ovisok lesznek majd egy kicsit engednek!Kitartás! :)
2012. febr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mielőtt kimentünk a szobábol elmagyaráztam neki miért kell ott marania, tehát tudta miért hagyjuk magára.....
2012. febr. 7. 14:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Én az elsővel nem értek egyet. Lehet, hogy nem egyedül kellett volna hagyni, hanem mondjuk sarokba állítani ott, ahol vagytok. De az biztos, hogy nem Anyának kell bocsánatot kérnie, hanem a gyereknek. Majd az iskolában is megy Anya és bocsánatot kér a gyerek helyett?? Biztos, hogy nem. Azt tanulja meg, amit tanítunk neki és az ne az legyen, hogy ha neki nem akaródzik akkor majd anya helyette bocsánatot kér. És ne is azt tanulja meg, hogy ami nála van, azt nem kell olykor odaadnia valakinek, hanem helyette mást. Ezt mondjuk nem kell erőltetni, hogy odaadja a játékát, de érdemes szoktatni hozzá (pl kicsit add oda, majd a kisfiú visszaadja).

Az pedig rendben van, hogy védje meg magát (pl ne adja oda a játékát), de ne legyen durva, mert az fáj a másiknak. Ezt is nyugodtan lehet tanítani neki és elvárni tőle 2 évesen, hogy ne verekedjen.


Haza viszont ezért vendéget soha nem küldenék. Milyen már?! Nem bírok a gyerekemmel, menjetek haza?! Ezt a válaszoló sem gondolhatta komolyan. Bocs, ha valamit félreértettem, de ez elég fura...


Aztán persze az is tény, hogy minden gyerek más és más. Az én fiamnak meg lehetett tanítani, hogy adja oda a játékait a vendégeknek. Szerencsére ő durva sosem volt, így nem tudom hogy sikerült volna leszoktatni róla.


Hogy a kérdezőnek is válaszoljak: próbáld elmondani neki, hogy olyat ne csináljon, ami neki sem esne jól. Ne okozzon fájdalmat. És igenis legyen bünti, ha újra megteszi. Le fog róla szokni idővel. El lehet neki is mondani, hogy ő is sem szeretné, ha vele ilyen lenne a kisfiú. Ő is örülni fog, ha szeretne valamivel játszani és odaadná neki a másik gyerek. stb. A beszélgetés után pedig árgus szemekkel figyeld őt. Ha látod, hogy hagyja hogy elvegyenek tőle valamit, vagy nem üt stb ha valami neki nem tetsző dolog történik, akkor jól dicsérd őt meg!!

2012. febr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!