Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha valahonnan megtudták az...

Ha valahonnan megtudták az óvónénik, hogy várandós vagyok, akkor joggal kérték, hogy ezentúl délben legyek kedves a gyermekemért elfáradni az óvodába?

Figyelt kérdés

" Anyuka megkérném ha úgyis kisbabát vár jöjjön ezután a Dávidkáért ebéd után,neki is sokkal jobb lesz ez így . "

6 éves a kisfiam,de még egy évet fog óvodába járni.Csak 8 hetes vagyok,1 hete vagyok táppénzen vérezgetés miatt.


2012. márc. 7. 12:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

" haza kell vidd,ha otthon vagy a kistesóval"


Kérdezgettem a szülészorvost,hogy mennyi az esély,hogy megmaradjon a baba ,de nem tud biztosat mondani,mert van egy pici bevérzés a baba körül.


Tehát még csak azt sem lehet mondani,hogy kistesóval lennék itthon már,mert sajnos nem biztos,hogy megmarad a kistesónk :-( .

2012. márc. 7. 13:24
 12/17 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem egy a lényeg:

Pihenj most, feküdj le, ne is netezz!

És ne stresszeld magad ezen. Sokan leírtuk, az oviban ehhez nincs joguk.

Nem tudod apát beküldeni, hogy tisztázza ő a dolgot?

Neked most nem kéne ezzel foglalkoznod, nekik meg kutya kötelességük kedvesen gondozni a nagy fiadat!

2012. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Fekszem ,nem ülök.
2012. márc. 7. 13:35
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

Az óvodákra az 1993. évi LXXIX. a közoktatásról szóló törvény vonatkozik. Ebben ez áll:

24.§

"(3) A gyermek - ha e törvény másképp nem rendelkezik - abban az évben, amelyben az ötödik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától napi négy órát köteles óvodai nevelésben részt venni."


Tény és való, nincs sehova leírva, hogy ha otthon vagy, akkor ki kell venned ebéd után, de az ellenkezője sincs leírva, hogy kötelező nekik 8 + órában a gyereket bent tartani.



Ezzel nem téged, kérdező szeretnélek felidegesíteni, csak amikor azt kérdezed, hogy joggal-e, akkor a válasz: igen, mivel csak a 4 óra kötelező, így kérhetik, hogy vidd el. De őszintén: mit csinálnak ha nem mész érte ebéd után? Kirakják az utcára?

Én azt tenném a helyedben, hogy nem az óvónénikkel egyezkednék, hanem felhívnám a vezető óvónőt és elmondanám neki, hogy bár nem szándékoztad ezt az orrukra kötni még, de igen, kisbabát vársz, aki érdekében feküdnöd kell. Magad, a leendő gyermeked és Dávidka miatt sem szeretnéd hazahozni ebéd után addig, míg az orvos biztosat nem mond a terhességeddel kapcsolatban. Természetesen nem zárkózol el semmi elől, amint biztonságban lesz a pici visszatértek erre a témára. Arra törekedj, hogy kerülj minden konfliktust, mert az visszaüthet a fiadra.

Pihenj sokat!

2012. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%

Felháborító!

Meg kell mondani az ovoda vezetőnek és nem az ovónéninek, hogy mi a helyzet, sokat kell pihenned és igenis kötelesek a gyereket benn tartani az oviban.Nem hagynám szó nélkül az ilyet...

2012. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
33%
egy pedagógus: bármennyire is nem értek egyet, a tény hogy csak 4 órára vannak "kötelezve" az óvodák szóval elvileg kérheti, sajnos zsufi ovikban meg is kérik a szülőt, és sajnos hivatalosan meg is tehetik:-(((
2012. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
74%

Hát látom a véleményem ismét lepontozva:(:(


Remélem nálatok megoldódik a dolog...

2012. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!