Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amennyiben nagycsoportos...

Amennyiben nagycsoportos gyermekemért ezentúl nem fogok délben menni, akkor kérjek igazolást a tanfolyamról ahová járok?

Figyelt kérdés

GYED-en vagyok a kissebb testvérrel,idáig hazahordtam a nagyobbat délben,most viszont egy intenzív nyelvtanfolyamra járok (szeretnék a férjem után kimenni külföldre a gyerekekkel jövőre )a nagymama vigyáz a kissebb gyermekre,de jogosítványa nincsen,így délben nem tud a nagyobbért elmenni,hanem én megyek majd az óvodai alvás után érte hazafelé a tanfolyamról 3 óra felé.


Szükséges az óvodának a tanfolyamról igazolást vinnem,hogy igazoljam,hogy miért nem megyek délben a gyerekemért a későbbiekben ?


Nem szeretnék ebből kellemetlenséget .


2012. febr. 24. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elég csak szólni az óvónéniknek és persze megbeszélni a gyerekeddel.
2012. febr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
16 hetes szuperintenzív tanfolyam,hétfőtől péntekig napi 5 órás.
2012. febr. 24. 14:14
 3/8 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy kell, ha nagycsoportos akkor eleve kötelező már nem ez az ovodai év, elméletileg délutánig kéne maradnia. nálunk legalábbis a nagycsoportosokat nem viszik el délben ha otthon vannak az anyukák sem
2012. febr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nincs nem, szóval ez az év kötelező :)
2012. febr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"elméletileg délutánig kéne maradnia."


Az óvónénik hangsúlyozták már többször a többi anyukának,hogy a délelőtt kötelező,délután már semmi nem történik,az már csak "gyermekfelügyelet" azon gyerekek számára akiknek a szülei mindketten dolgoznak.

Voltam már fültanúja annak,hogy az anyuka és az óvónéni vitába keveredett a nagycsoportos gyermek déli elvitelével kapcsoltban,ezért gondoltam,hogy a legtisztább,ha igazolást vinnék...vagy lehet,hogy felesleges ilyen szinten megalázkodnom,bizonygatnom,hogy én ezért és ezért nem jövök ?

2012. febr. 24. 14:23
 6/8 anonim ***** válasza:

A rendelkezés úgy szól, hogy 5 éves kortól napi minimum 4 óra a kötelező. Tehát nem a teljes nap.

Ha nem tudod őket meggyőzni, hogy nem tudsz a gyerekért menni, akkor a sulis igazolással sem fogod tudni. Akkor marad az, hogy keresel egy anyukát, aki hazaviszi a saját csemetéjét ebéd után és megkéred, hogy a te csemetédet dobja be a nagymamához. Jobb ötletem nincs :(

2012. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Akkor marad az, hogy keresel egy anyukát, aki hazaviszi a saját csemetéjét ebéd után és megkéred, hogy a te csemetédet dobja be a nagymamához. "


Nincs olyan anyuka aki a közelünkben lakna és egy oviba járna a gyermeke az enyémmel és ez a fajta megoldás eszembe sem jutott.

2012. febr. 24. 18:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, ne problémázz ezen. Nem érsz rá, mert suliba fogsz járni. Mondd meg az óvónéniknek, hogy mostantól kezdve 16 hétig egész napos lesz a gyereked. Ennyi. Nincs más választásuk. Nem tehetik ki a gyerekedet délben!!! Kötelesek vigyázni rá, amíg te érte nem mész, ha akarják, ha nem.
2012. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!