Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha valahonnan megtudták az...

Ha valahonnan megtudták az óvónénik, hogy várandós vagyok, akkor joggal kérték, hogy ezentúl délben legyek kedves a gyermekemért elfáradni az óvodába?

Figyelt kérdés

" Anyuka megkérném ha úgyis kisbabát vár jöjjön ezután a Dávidkáért ebéd után,neki is sokkal jobb lesz ez így . "

6 éves a kisfiam,de még egy évet fog óvodába járni.Csak 8 hetes vagyok,1 hete vagyok táppénzen vérezgetés miatt.


2012. márc. 7. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Ehhez nincs joguk! Szabadulni akarnak a gyerektől.

Neked és a pocaklakódnak pihenésre van szükségetek, de ha a tesó otthon van, abból pihenés már nem lesz.

2012. márc. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Megőrülök!!! Oviban dolgoztam és ha ilyet kértem volna, biztosan repülök. Ez valami új divat az óvónők körében? Egyre több ilyen kérdést olvasok. Jogilag próbálj meg utána nézni vagy hátha valaki tudja a jogi hátterét.

Bocsi, csak engem ez nagyon felháborít.

2012. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem.

És mi köze hozzá, hogy babát vársz, vagy sem?

Amíg te nem mondod neki, amúgy sem tudja.

De pofátlan! nem ezért kapja a fizetését?

2012. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem kérik joggal. Neked kell tudnod, hogy a déli elhozattal valóban a gyermek érdekét szolgálja e. Ha igen akkor hozd el majd a későbbiekben, de ha mész később dolgozni akkor a gyerek délután is marad akár tetszik az óvónéninek akár nem. Tapasztalatból tudom kevesebb gyerekkel könnyebb, de hát ez a munkája ha 5 gyerek van ha 20. Nem oszthatja be az idődet.
2012. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
Ez nagyon kétélű dolog. Az ovi az utolsó évben kötelező, de akkor is min. napi 4 órában, tehát törvényileg mondhatják azt, hogy bocsi, vidd a gyereked el ebéd után. Az más kérdés, hogy te nem szándékozol végig otthon maradni, ezzel az erővel, akkor minden éppen beteg anyukát meg lehetne kérni, hogy vigye el a gyerekét ebéd után.
2012. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nagyonn aggódom a babáért és szeretnék amennyit lehetséges pihenni,állandóan vérezgetek,van ,hogy erősebben-ilyenkor görcsölök is,van ,hogy gyengébben .

3 év alatt sikerült a teherbeesés orvosi segítséggel.


Az óvónőtől kérdezem,hogy ki mondta neki mégis,amikor még nem akartam,hogy ennyire publikus legyen a dolog ,de nem mondta meg ,azt mondta már nem is emlékszik rá.


Azt éreztette velem,hogy a gyermekem érdeke igenis az,hogy amennyiben megtehetem hazaviszem ezentúl,mert "minden anyuka így szokta itt nálunk".

2012. márc. 7. 13:08
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

Joguk nincs hozzá, kérni szokták az ilyet, nálunk is így van, ha anyuka otthon van másik gyerek(ek)kel, DE! Ha jó indokod van arra, hogy miért nem viszed haza ebéd után, akkor azt nálunk maximálisan tolerálják, és még csúnyán sem néznek hozzá...

Mondd meg, hogy veszélyeztetett vagy és feküdnöd kell, egy szavuk nem lehet ez után!

2012. márc. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"tehát törvényileg mondhatják azt, hogy bocsi, vidd a gyereked el ebéd után. "


Egész pontosan melyik törvényre hivatkozva ???

2012. márc. 7. 13:14
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

Engem itt a múltkor nagyon csúnyán lepontoztak,mert lemertem írni a véleményem ezzel a témával kapcsolatban.


Felháborítónak tartom,ami mostanában megy, tudom sok a gyerek,sok a munka, na de tudták az ovónénik mit vállalnak,amikor ezt a hivatást választották maguknak.

Sokszor jönnek azzal,hogy délután már csak alszanak a gyerekeke,akkor kérdezem én, nem mindegy neki,hogy 10 vagy 13 gyerek alszik az oviban.


Van egy 16 hónapos lányom és 15 hetes kismama vagyok, és már most biztos vagyok benne, én nem szeretném hazahozni, és nem azért mert nem szeretem,vagy nyűg a nyakam, de annak mi értelme, elviszem 8-ra,mire bevásárolok a kicsivel,felrakom az ebédet, mehetek vissza délre érte. Itthon biz isten nem fog már azért sem aludni(számos ismerős így járt).


A te helyedben pedig megmondanám,hogy gondok vannak, veszélyeztetett terhes vagy,nem tudod megoldani,hogy hazavidd ebéd után. Sztem az egy dolog,hogy napi 4 óra a kötelező, de törvényben 100% hogy nincs leírva,hogy haza kell vidd,ha otthon vagy a kistesóval,mert ovi néninke így könnyebb

2012. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Nincs ilyen törvény. Én amikor jelentkeztem a nagy lányommal először oviba, akkor kérdéses volt, hogy felveszik-e, mert útban volt a kis tesó. Rákérdeztem, hogy lehet-e olyan megoldást kérni, hogy ebéd után elviszem, mert én annak is örültem volna, ha csak délelőtt társaságban van, tulajdonképpen nem is szerettem volna, hogy 3 évesen egész napos legyen.

Erre az óvoda igazgatónő válasza az volt, hogy "Az a kérdés, lesz-e helye a lányomnak, és ha lesz, akkor akkor viszem haza, amikor akarom".

2012. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!