Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam át az új...

Hogyan szoktassam át az új ágyába?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves.Eddig rácsos kiságyban (kombi kiságy 70x160) aludt.Mivel kölcsönkiságy volt szükségből vissza kell adnunk. Már megvan az új gyerekágy leesésgátlóval,DE: a férjem szerint nem kell szoktatgatni,egyből az újba a régit meg szétszedni.Félek,hogy éjjel újból kelni fog (15 hónapos koráig kelt éjszaka is).Vagy mire számithatok?
2012. febr. 23. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk alig várta már 1,5 évesen, hogy kikerüljön a rácsos ágyból szóval nem kellett szoktatni.

De ha előre felmagasztalod neki az új felnőttes ágyat akkor pláne nem kell.


Már ideje volt amúgy elhagyni a rácsos ágyat. Nekünk utána sokkal jobban aludt.

2012. febr. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mi is egyből a nagyágyba tettük.nagyon rácsos ágy undora volt,és nagyon élvezte hogy igazi nagy ágya van,kapott hozzá párnát,amit szeret.kapott hozzá olyan huzatot ami a kedvenc mesehőse volt,és én oda bújtam hozzá amig el nem aludt.de ha nem igényli ezt sem kell.nálunk kérte a fiam,hogy feküdjek már mellé egy kicsit.
2012. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi előtte szedtük szét az ágyat és segített az újat összerakni. Rögtön bele feküdt, és értette hogy mostantól az az ágya. 20 hósan cserültünk.
2012. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3 napja a szeme láttára szétszedtük a kiságyat és összeraktuk az újat....nagyon élvezi :)

De az enyém még mindig kell(mióta megszületett)tehát nekünk ez nem zavart ebbe bele ....20 hónapos

2012. febr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos (vagy hála az égnek?) nagyon ragaszkodik a megszokott dolgaihoz.Nyáron mikor vihar volt felébredt az égzörgésre:magam mellé vettem a nagyágyba-pár perc múlva visszakérte magát az ágyába.

Ma mikor kimentünk a garázsba (ott az új ágy igaz még nincs összerakva) mutatta mosolyogva,hogy ott az új "tetti"-je.Remélem nem lesz gond...

2012. febr. 24. 23:01
 6/9 A kérdező kommentje:
Még elfelejtettem: attól is parázok,hogy egész éjjel mozog-helyezkedik,mind a 4 sarkat bejárja,felül-megfordul(lába a párnán) aztán vissza.Szóval a rács nála biztonsági okokból is jól jött.
2012. febr. 24. 23:07
 7/9 anonim ***** válasza:
sz én fiam is vándorlós,a nagy ágyban meg még jobban mert jobban elfér,jobban tud jönni menni benne,sosem esett le pedig igazi leesésgátló nincs is neki,valamit tegyél oda hogy ne tudjon legurulni,ha meg legurul nem csinál belőle nagy gondot ne félj.
2012. febr. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fiam 22 hósan visított a rácsos ágy ellen,megkapta az új nagyfiús ágyát és szuper ott tentézni!!!

Szerintem a szétszedést nem is fontos vele,de az új összerakását közösen csináljátok és mondogasd neki mennyire szuper,h már nagyfiús ágya van,meg kaphat bele egy alvósállatkát,vagy párnát,vagy vmit.Nem lesz gond,ne aggódj!!!Leeséstől se félj,ha pörög éjjel és megérzi,h van ott vmi nem fog leesni,elég nagy ő már ehhez!Ha meg mégis lehet fel se ébred!Én fiam is aludt kanapén míg meg nem jött az új ágya,egy széket tettem od,h le ne essen,de volt,h arra ébredtem,h nyöszmörög és alig találtam hola gyerekem,hát a szék altt volt a földön,csak nem találta a rongyiját,de igazából fel se ébredt :)!

2012. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amennyire féltem annyira simán ment.Az első perctől kezdve ott alszik,a régit le sem fütyüli-tudja,hogy vissza kell adni néninek,mert babája lesz. Esténként még fürdeni sem akar,mindjárt tettibe akar menni :)))
2012. febr. 26. 22:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!