Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Muszáj lesz haza hoznom ebéd...

Muszáj lesz haza hoznom ebéd után az oviból? Kiscsoportos kisfiamnak ovónénije ma szólt, hogy megtudnám-e oldani hogy ebéd után hazahozom, mert úgyis otthon vagyok a picivel.

Figyelt kérdés
megmondtam őszintén, hogy nem szeretném ,pont a pici miatt, akit nem szeretnék alvásidőben hurcólni.meg mire hazaáérnénk, mikor kerülne a nagy ágyba, lenne fél 2-2 is,akkor alszik sokáig, este meg nem akar, reggel meg fáradt.ez nem jó senkinek se szerintem.azért kellenne hazahoznom, mert nagyon sokan vannak, már nem férnek el az ágyak.én ezt is megértem, de a gyerekek érdekét nézem, nem lenne egyiknek se jó.
2012. febr. 22. 20:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
25%
még mindig 6 vagyok. A 4 óra az nem késő (szerintem), annyi,hogy délutánra kell egy kis ötletesség, hogy valami mozgalmasabb dologgal le tudd fárasztani, és akkor 9-kor már alhat is, az pedig egész jó. Pl délutáni séta vagy játszótér beiktatása, táncolhattok a magatok szórakoztatására otthon (na ez nagyon jó móka, felvettünk egy csomó idétlen ruhát, cipőt, kalapot és abban)... 3 gyerkőcöm van,nagyon kicsi korkülönbségekkel, egyetlen egy nevelési elvet tartok be, de azt következetesen: fő a rugalmasság!!!
2012. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%
Ne haragudj , nem neked írtam ,vagyis nem ellened, hanem az óvónéniket szerettem volna védeni, hogy ez nem jó hozzáállás, amit írt, nem valószínű, hogy a gyerektől szeretne szabadulni!!! Dehogy bántanálak, hisz nem is ismerlek. Segíteni próbálnék, nem piszkálni :)
2012. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
köszi, de most tényleg,ha kell hazahozom, mert nem teher, csak kizökkenteném őt is.2éve 1től alszik 3ig, és este 8tól reggel 7ig, direkt ovi miatt szoktattam így :(
2012. febr. 22. 20:57
 14/23 anonim ***** válasza:
34%
Első vagyok. Tényleg megszokják a gyerekek. Az enyém 12-2ig aludt itthon, ovi miatt 2-4-ig. Átállt a szervezete. reggel se fáradt, este 9kor alszik el. a kicsit is csúsztatnom kellett emiatt két órával de ő is átállt.
2012. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%
6 vagyok Látom az írásaidon, hogy nagyon kiborít a kérdés.. Csalódott vagy, belefáradtál, hogy kárba vész, amit nagy nehezen elértél a gyerekek napirendjében, és főleg, hogy most más akarja beosztani az idődet, gondolok itt az ovira... Teljesen megértelek, és a te szemeddel nézve teljesen igazad is van. DE. Minden nappal tanul az ember valami újat, főleg a gyermekeitől. Ha pozitívan állsz hozzá, ők is megérzik, hogy anya nem görcsöl a dolgokon és nagyon lazán veszik majd az akadályokat. A gyerekek nagyon különös kis szerkezetek, észrevetted már, hogy amikor például nagyon akarod, hogy időben elaludjon, akkor ráhúz még 2 órát, és 11-kor is hatalmas szemekkel kamilláz? Érzi, hogy nyugtalan vagy, ezáltal ő is. Vagy amikor szép ruhát adsz rá, mert mentek "valahova", az első 5 percben összekeni? Mert megfelelési kényszere van veled szemben, és annyira jó akar lenni, hogy csak erre tud figyelni, és semmi másra... Azzal, hogy te most alkalmazkodsz az ovihoz, a gyerkőc is megtanul alkalmazkodni, ami nagyon jó, a későbbiekben erre nagy szüksége lesz. Szeretnék neked jó tanácsot adni, de így nagyon nehéz elmagyarázni, csak remélem, hogy átjön a lényeg :)
2012. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
értem, és köszönöm, hogy te is értesz.majd meglátjuk mi lesz ,az ovónéni mondta vannak 4en, 5en így mint én, szóval otthon (azt nemtudom mi okból,kistesó,vagy kitudja)nem ismerem őket,őket is megkérdezi.
2012. febr. 22. 21:21
 17/23 anonim ***** válasza:
Nálunk nem lenne kötelező elhozni, de én semmiképp se hagynám ott. Két év van a gyerekek között. A pici alvásidejében megyünk a nagyobbért - már eleve a babakocsiban rakom le aludni, így nincs gond. Van egy jó meleg, pihe-puha bárányszőrme bundazsák, abban akármilyen hideg van, nem fázik meg. A nagyobbom fél egy körül végez az ebédeléssel, addigra ott vagyunk a picivel, hazasétálunk. Kell a nagyobbnak is az, hogy eleget lehessen otthon, kell a privát idő anyával, így teljesen jól meg lehet oldani. A kicsi remekül megszokta, hogy a babakocsiban alszik, a nagyobbal mindent meg tudunk beszélni, amíg hazasétálunk, elmeséli a napját, szüksége van arra, hogy csak rá figyelek ilyenkor.
2012. febr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
hát én még mindig nem látom miért lenne jobb a nagynak, ha ki van ő is zökkentve.amúgy mire felébred ott vagyok érte, egyből jön haza.nemtudom mennyivel lenne jobb, ha ebéd után hazajövünk ő egyből "elvan hanyagolva" mert etetem vagy altatom a kicsit.pont az alvás utáni időben tudok csak a naggyal lenni, nálunk ez így alakult ki.
2012. febr. 23. 08:49
 19/23 Jubilee ***** válasza:
Kedves Kérdező! Tégy belátásod szerint! A válaszadók többsége szerint nekem is rossz anyának kéne éreznem magam, mert a fiamat az oviban hagyom, holott itthon vagyok a kislányommal. Nekünk is így a jó, mert így alakult ki mindkettő napirendje!
2012. febr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Te a gyerekeid érdekét nézed és azt is nézd, ne foglalkozz mással. Te vagy az, aki tudja, hogy mi a jó nekik.

Nálunk pl 3 éves múlt a nagylány, 1,5 évesek az ikerfiaim. Kipróbáltuk az ovit, de nem jött be senkinek. Lányom se szerette(nem evett, nem ivott míg ott volt semmit), fiúk is mindig keresték, de ami még rosszabb volt, hogy nálunk nincs itt a faluban ovi, csak a szomszédban. Reggel iskolabusz viszi a kicsiket 7.40kor, és este fél 5 elmúlik mire hazahozza őket. Én nem akartam bent hagyni a nagylányt egész estig, egyrészt mert itthon vagyok, akkor miért az óvoda nevelje, másrészt meg már nem alszik nap közben. Ha meg mégis elalszik, akkor éjfél mire le tudom tenni. Ráadásul az ikreket meg kocsikáztathatnám minden nap alvás és ebédidőben a kislányért. Ha itt lenne a faluban az ovi, és gyalog tudnám vinni-hozni, vinném szerintem, de így nagyon-nagyon macerás. És a gyerekeknek se jó. Ha már járt volna, akkor nem zökkentettem volna ki a kislányt, de így mindhármuk érdekét nézve majd ősszel próbálkozunk megint.

2012. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!