Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Muszáj lesz haza hoznom ebéd...

Muszáj lesz haza hoznom ebéd után az oviból? Kiscsoportos kisfiamnak ovónénije ma szólt, hogy megtudnám-e oldani hogy ebéd után hazahozom, mert úgyis otthon vagyok a picivel.

Figyelt kérdés
megmondtam őszintén, hogy nem szeretném ,pont a pici miatt, akit nem szeretnék alvásidőben hurcólni.meg mire hazaáérnénk, mikor kerülne a nagy ágyba, lenne fél 2-2 is,akkor alszik sokáig, este meg nem akar, reggel meg fáradt.ez nem jó senkinek se szerintem.azért kellenne hazahoznom, mert nagyon sokan vannak, már nem férnek el az ágyak.én ezt is megértem, de a gyerekek érdekét nézem, nem lenne egyiknek se jó.
2012. febr. 22. 20:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én a béke kedvéért hazahordtam és hazahordom. A pici megszokta. az első 1-2 hét alatt átállt a mi napirendünkre.
2012. febr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Jubilee ***** válasza:
Nekem két év van a gyerekeim között, a kisfiam nekem is kiscsoportos. Az első hónapban hazahoztam ebéd után, de a kislányom mindig elaludt már odafelé, mikor bementünk az oviba felébredt, hazafelé is elaludt, és nem tudta kialudni magát. A kisfiam is későn került ágyba, mert 1 óra előtt nem értünk haza. Én megbeszéltem az óvónőkkel, hogy mindkét gyermekemnek az a jó, ha fél 3-kor megyek csak a kisfiamért.
2012. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom erre van-e hivatalos kötelezés, de szerintem nincs. Mármint nem lenne kötelező hazahoznod, csak épp az óvónőnek könnyebb lenne, mert egy gyerekkel kevesebbre kell figyelnie.

Amikor én voltamovis, anyu is otthon volt a húgommal, és engem is haza hozott. Én örültem neki hogy akkor már otthon lehetek.

Mi is kb így tervezzük a kistesót, én is haza fogom hozni a nagyobbat. Nem akarom semmilyen szinten hogy a kicsi miatt a nagyobb "háttérbe" kerüljön, magyarul azért mert én a kicsivel vagyok és etetem, szoptatom, altatom (tökmindegy melyik miatt), nem fordulhat elő nálam hogy emiatt már őt ne akarjam hazahozni..

2012. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
18%
Ez teljesen jogos. A kicsidnek se jó, ha a tömegnyomorban alszik. Gondolj a nagyobbadra is, ne csak a babára. Dolgoztam óvodában, tudom hogy zsúfolt helyen nem tudnak normálisan pihenni. Míg elmész a nagyobbért nem tud ott maradni valaki a kicsivel?
2012. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként pont az alatt az idő alatt, amíg itthon a kicsi alszik (megszokja, hogy később alszik el délután), te és a nagyobb lehettek kettesben. Kihasználhatod, hogy az az idő a tiétek, illetve csak az övé vagy, rajzolhattok, játszhattok, stb. Ha meg ő is alszik akkor, akkor meg van időd a háztartásra. Nem lesz az olyan rossz, ahogy valaki már írta, a kicsi hamar megszokja majd, hogy valamivel később alszik el.
2012. febr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nagyon sok olyan óvoda van vidéken, falun (többek között nálunk is) ahol egyáltalán nem is maradhat ebéd után olyan gyermek, akinek tartósan otthon van az egyik szülő. Nem tudom, miért, de így van. Az, hogy mi a sok alvás... oviban 1,5 óránál nem alszanak többet, nem tolódna ki nagyon az esti fekvés. Reggel meg gondolom nem 7-re mentek... Ha egy kicsit rugalmasabbra veszed a napirendet, semmi gondot nem okoz. Egy darabig mi is ilyen cipőben jártunk, tapasztalatból mondom. De ha nagyon nem akarod, vagy nem tudtok kompromisszumot kötni, keress másik ovit.
2012. febr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
mint írtam ,gondolok a nagyobbra, ha később fekszik délután, később fekszik este,reggel nem kipihent.és nem bántásból, de aki még csak tervezi a kistesót, nem lesz ám egyszerű "nem háttérbe szorítani" a nagyot mikor szopi stb...van...
2012. febr. 22. 20:45
 8/23 A kérdező kommentje:
végig alussza az oviban,1-3ig,azaz 2órát.ha itthon 2kor fekszik 4kor kel.az nem késő kicsit?
2012. febr. 22. 20:47
 9/23 anonim ***** válasza:
16%
3as 6 vagyok, az első mondatodra csak annyit, hogy ennyi erővel lehet, hogy anyuka nem akarja hazavinni, mert akkor déltől neki kellene foglalkoznia vele....
2012. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

pfúúú, lefekszem aludni, fáradt vagyok úgy látszik.nem értem ezt:

"3as 6 vagyok, az első mondatodra csak annyit, hogy ennyi erővel lehet, hogy anyuka nem akarja hazavinni, mert akkor déltől neki kellene foglalkoznia vele...."

2012. febr. 22. 20:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!