Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszintén! Mennyit tévézik a...

Őszintén! Mennyit tévézik a gyereketek egy nap?

Figyelt kérdés
2 éves a lányom és kezdek aggódni, mert sokkal szivesebben nézi a meséket, mint játszik. Reggel, amikor felkel 8 körül megkapja a kakaóját, amit a tévé előtt iszik meg. Mesecsatornát néz kb fél 10-ig, ha sietünk valahova, akkor persze hamarabb kikapcsolom. Közben én is reggelizek, letusolok, beteszek egy mosást, szóval kihasználom az időt. Aztán ha jó idő van akkor szabadtéri programunk van, de este 6-7 órától lefekvésig 8-ig megint tévézik. Közben én netezek vagy vacsit főzök. Szóval nekem is jólesik a szabadidő, de félek a káros hatásaitól. Ha mondom neki, hogy inkább játszunk helyette, azt is hamar megunja és kéri, hogy kapcsoljam be a mesét. Már volt egy időszak, amikor mese DVD-t kapott és egész nap azt akarta nézni, akkor úgy szoktattam le, hogy azt mondtam, hogy elromlott. Lehet most is ezt kéne. De amikor szükségem van egy kis szabadidőre akkor nem mondhatom, hogy most meg jó a tévé.
2009. jún. 5. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Őszintén 3 éves korukig egyáltalán nem néztek tévét. Utána iskolás korukig csak video-t, DVD-t, talán háromnaponként 1 mesét.

iskolás korukban nézhettek tévét, de csak olyan filmet, amit megkérdeztek és a híreket velünk.

Ma már kamaszok, de napi 1-másfél óránál többet (1 film) ma sem néznek tévét, délután edzéseik vannak, utána közös vacsora, este megnéznek 1-1 filmet, ha akarnak. (Mindháromnak van a szobájában tévé, DVD)

A férjem és én se nézünk tévét, csak híreket és olyan filmeket, amit kiválasztok az újságból.

Én soha nem hazudnék a gyerekemnek ("elromlott") megmondanám, hogy nem szabad. Amikor a nagyobbak már megnézhettek egy mesét, a kicsinek ugyanúgy megmondtam, hogy neki még nem szabad, addíg meséltem neki. Semmi gond nem volt.

2009. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Hát ne haragudj, de ez borzasztóan sok egy ennyi idős gyereknek! Az én lányom két és fél éves, de szinte soha nem néz TV-t. Nagyon ritkán kb. hetente 1-2 alkalommal valami rajzfilmet. Persze könnyebb úgy a "gyereknevelés" ha leülteted a TV elé, de mikor vállalkoztál a babára akkor is tudhattad, hogy ez mivel jár. Bizony nekünk e gyerek érdekét kell szem előtt tartani, nem a kényelmünket. Hihetetlen gyorsan hozzá lehet szokni a TV-hez, leszoktatni róle tényleg nehéz lehet, de muszáj a gyerek érdekében!
2009. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Előző vagyok! Elefelejtettem, hogy próbáld meg inkább a könyvekre rászoktatni, azzal is el van annyi időt mint a TV előtt, ha megszeretteted vele. A lányom minden játéknál jobban szereti a könyveket.
2009. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Nah igen a tv átka,anyum is így csinálta...ha már sok voltam(pedig csendes gyerek voltam),akkor be a tv elé,aztán már én kértem a tv-t és végül most ott tartok h 20 éves fejjel szinte egész nap megy.Nézek ezt nézek azt,mert minden érdekes,sok sok sorozat megy,meg ugye a filmek...jó persze ha nincs uncsi akkor nem nézem de amúgy tényleg egész nap megy és meg is ltszik,sötétlila csíkok vannak a szemem alatt...

Szóval ha jót akarsz a gyereknek,most szoktasd le,vidd ki a szabadba,most jó idő van,van strand,játszótér én élvezném is hogy mehetek játszani(am hintázni tök jó ég felnőtt fejjel is),vinném ide oda,csak ne üljön a tv előtt.Ha meg szünet kell neked akkor add le nagyihoz apához vagy ha nem érnek rá akkor játszóházba add be arra a kis időre.Nem árt a tv ha 1-2 órát ott ül az ok,de inkább dvd,de ne egész nap,az sem jó,így meg rászokik.Tnyleg nem jó így,de én nem akarok okoskodni,nem szólok semmit

2009. jún. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves a gyerek, nem szereti a TV-t. Néha kéri reggel (ha még kómában van), hogy a meséset kapcsoljam be (mesecsatorna), de csak néz ki a fejéből :-).

Néha (pár naponta) kér egy kis DVD-zést, ekkor megnéz egy 5-10 perces mesét. Régebben a Shrek volt az egyetlen, amit megnézett, ezt DVD-ről, azt tudta nézni tovább, akár fél órát, egy órát is, de utána már nem kötötte le, játszani kezdett mellette, de ne kapcsoljam ki, mert ő nézi! (Közben a babájával játszott...) Mostanában nem kérte, szerintem elfelejtette, hogy olyna is van...

Nagyon jól eljátszik egyedül, a babájával szituációzik(azaz eljátsza vele az aznap történteket, csak ő az anyuka, ő neveli a babát, aki rosszalkodik és nem figyel oda és stb...) én azt csinálok mellette, amit akarok (fürdés, kisebb gyerekek, takarításban segít.

Szerintem vondd be, mindenbe be lehet! Takarításkor ő is kap szivacsot és törölgeti az asztalt meg a széket. Fürdéskor ott van velem a fürdőben és mesél meg én is mesélek neki, egyszerűen beszélgetünk. Teregetni is segít (bár így tovább tart egy picit :-)).

És így megszokja azt is egyben, hogy segít neked, természetes lesz neki, nem "munka, kötelesség".

2009. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam mindig be van kapcsolva a tv mert nem tudok tv nélkül meglenni ez kis koromban is igy volt.

Ugyhogy ha érdekli akkor nézi, ha nem akkor nem is figyel rá.

2009. jún. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
A fiam 5 éves,egy éves kora óta rendszeres tv-t néző volt,mese csatorna, mese dvd,stb.Soha nem aggódtam ez miatt mert ha éppen nem érdekelte,akkor elment játszani.Az utóbbi 6 hónapban egyáltalán nem érdekli a tv,csak a legó köti le a figyelmét,de azért a tv-nek mennie kell közben,csak persze nem figyel rá oda.Így végre én is tudom azt a műsort nézni ami engem érdekel. :)
2009. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen többet igényelte a 3 éves fiam, nem is többet inkább többször mert sem akkor sem most nem köti le. Reggel kéri a mesét amiből néz max 5 percet elkezd autózni és fél óra múlva akár ki is kapcsolhatom. Én nem hiszek a szélsőségekben se a vaskalapos tiltásban "a tv kiszívja az ember agyát nem is kell a lakásba" de azt sem tartom jónak ha egy ygerek számára nincs más alternatíva.
2009. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Levontam a következtetéseket. Szerintem a tévé nem az ördögtől való, főleg ha neki való műsorokat néz. Azért csökkenteni fogom a tévézés idejét. A könyvek régebben nagyon lekötötték, sokkal hamarabb mint más gyerekeket. Már kívülről tud egy jópár mesét, de mostanában már unja őket. Vettem néhány újat, de az sem köti le annyira, mint régen. Persze a tévézést nála sem úgy kell elképzelni, hogy egyfolytában bámulja, közben játszik is, pl legózik. Ha bejön a jóidő, akkor úgyis megváltozik a napirendünk, többet leszünk kint.
2009. jún. 7. 09:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!