Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is van, hogy feltűnően...

Másnál is van, hogy feltűnően rosszabb az eggyik gyermekével a kapcsolata?

Figyelt kérdés
4 évesről van szó
2012. febr. 20. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A másik mennyi idős? Vagy ikrek?

nekem egyébként van egy 4.5 és egy 1.5 éves lányom és tény, hogy a 4.5 éves több feladatot ad,nehezebb vele és elég hisztis, de nem érzem, hogy ezért rosszabb lenne a kapcsolatunk (ugyan úgy imádom).

Más mint a kicsivel, de ez normális, ha majd a kicsi is dacol meg pofákat vág, ha "nevelem" akkor vele is másmilyen lesz.

Mi a baj nálatok? Hogy érted, hogy rosszabb a kapcsolat miben nyilvánul meg?

2012. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én most megkaptam a férjemtől. A lányom 4 éves, a fiam 2. A lányom elég jó gyerek, kreatív, okos, meg lehet vele mindent beszélni. A fiam most van a dackorszakában, és még beszélni sem nagyon tud. Egész álló nap hisztizik, sokszor fogalmam sincs, miért. Nem mondom neki soha, hogy elegem van már belőle. De most megkaptam a férjemtől, hogy biztos azért ilyen, mert úgy érzi őt nem szeretjük. Elég nehéz vele, csak itthon ülünk, mert idegenek közt is hisztizik. Reggel kezdi azzal, hogy nem akar felkelni, aztán nem akar felöltözni, aztán nem akar elmenni az oviba a tesóval. Hazafelé nem akar bemenni a boltba, ha hazaértünk akkor nem akar reggelizni. Vagyis nem azt, amit én adok neki. Aztán nem akarja azt játszani, amit én. Aztán nem akarja, hogy főzzek, mert játsszak vele, de hogy mit fogalma sincs. Ebéd után nem akar aludni, aztán nem akar felkelni. Este nem akar fürödni, stb, stb. Eléggé kiakasztó.
2012. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem még csak egy van, de ma pont ezen gondolkoztam, és így úgy gondoltam írok. Szóval nálunk van a családban két gyerekes anya, akinél ez a helyzet egyértelmű. Az első gyereke lány, nagyon elven, mozgékony, gyors fejlődésű, nagykönyv előtt haladó, engedelems, könnyen kezelhető, jó étvágyú, nyitott, nem beteges gyönyörű pici lány. Akivel lehet büszkélkedni, akit mindenki fícsér, milyen cserfes, ügyes, okos stb. Ráadásul szakasztott képmása, és a viselkedése is az anyjáé. A második fiú, aki nem hízott, nőtt úgy ahogy elő van írva, aki válogatós, étvágytaln, szégyenlős, lassú, komótos, de szintén egy tünemény. Régóta nem volt lehetőségünk sok időt együtt tölteni, a lánya első évében voltunk soakt náluk, aztán munkánk miatt külföldre kerültünk, és most hazatérve megint sokat vagyunk náluk. Azt hallom folyamatosan, hogy Jenő, nevezzük így a kisfiút, a nővéred ezt már sokkal hamrabb tudta, a nővéred mennyivel ügyesebb, okosabb és én teljesen kész lettem. Na neki nagyon más a kapcsoalta a két gyerekkel. Jenőke szülése komplikált volt, egy életre szóló eredményt hagyott az anyján, és azt hiszem ,hogy innen indultak a problémák. De ez borzasztó.
2012. febr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nálunk a nagy 4 éves, a kicsi 1,5. Nem azért érzem rosszabbnak a kapcsolatot a naggyal, mert ő dacol, a pici meg nem. Nálunk ugyanaz a helyzet, mint a második hozzászólónál, csak éppen fordítva. A nagy babakora óra mindenért hisztizik, soha semmit nem akar, nem tudtunk vele elmenni sehova, mert az biztos, hogy ott ő olyan hisztit csinál valamiből, hogy mindenki hallja. Hihetetéen akaratos és mindig mindennek az ellenkezőjét csinálja. Nem nagyon működnek nála a z ajánlott dolgok, voltam szakembernél, nevelésinél. A kicsi éppen az ellenkezője, persze ő is hisztizik, gyerek. De egyszerűen felfoghatatlan, hogy a nagy ennyire szenvedősen ad elő mindig mindent. Természetesen nagyon szeretejük, de bennem fogalmazódik, hogy milyen nehéz vele és bár elfogadom, hogy ilyen, mégis nehéz ezt megemészteni. Azért hozzáteszem, összeteszem a két kezem, hogy egészséges, de nem tudom mit tegyek, amivel picit a normálisabb viselkedés felé terelhetném.
2012. febr. 21. 08:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!