Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg 19 hónapos...

Hogyan tanítsam meg 19 hónapos kislányomnak, hogy a nem az nem?

Figyelt kérdés
Ha valamit megtiltok, akkor rögtön harap vagy engem vagy magát. Múltkor tescoban voltunk és és rohangálni akart. Megfogtam az ölembe vettem, hogy megyünk apához, erre elkezdet csapkodni meg kiabálni, hogy nem nem. Ciki volt az emberek pillantása. De szép szóval nem jött, azért vettem az ölembe.
2012. febr. 17. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam is ennyi idős, néha szót fogad, néha nem. Ennyi idősen már tudják, hogy a nem az nem, csak nem mindig akarják megfogadni. Nálunk egyetlen megoldás válik be: el kell terelni a figyelmét. Nálunk is volt Tesco-s hiszti :)) kiveszek valamit a kosárból neki, és megmondom, hogy segíts anyának, ezt hozzad te. Nálunk ez a varázsszó: "Segítesz?" Ha úgy csinálhat, mintha állati fontos dologgal bíztam volna meg, mindig mosolyogni kezd és büszkén segít :)))


A pofavágó idegenekkel ne törődj, bár tudom, bicskanyitogatók tudnak lenni. Nálunk gyerektelen rokonom is mindig vágja a pofákat, ha a fiam hisztizik, vagy sír. Még akkor is, ha okkal sír, kérdezi savanyú arccal hogy "most ezt méééér csinálja? Minek hisztizik?" - fú, robbannék legszívesebben. :)

2012. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nemet mondasz akkor mindenfajta hiszti mellett is legyen nem.Azt se engedd neki,hogy téged bántson.Erályesen határozottan.Sok kitartás kell hozzá,de idővel megtanulja.
2012. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanazt csinálom, mint az 1. Szerintem jobb, mint az ordibálás, odacsapás, stb.
2012. febr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó az amit első ír.

DE mikor fiam bántott minket dühében akkor bizony kikapott.

2012. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk csak az elterelés válik be. MÁr ha ki tudok találni valamit.
2012. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!