Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg végre...

Hogyan tanítsam meg végre bilibe kakilni?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam,már 8 hónapja nem hord pelenkát.

Pisilni egyedül szó nélkül elmegy a wc-be.

Sajnos a kaka mindig becsúszik...A védönő azt mondta,hogy adjak még neki időt..adok de már 8 hónapja szenvedünk ezzel..

Próbáltam,kapott naptárat és matricákat,hogy ha a bilibe/wc-be kakil akkor kap egy matricát a naptárába.Ezt egy védőnőtől hallottam..

Nem jött be..Mit csinálhatnék?Adjam vissza rá a pelenkát?Mert kicsit kezd sok lenni,hogy naponta kétszer kakis bugyit mosok..és szinte havonta veszek újakat mert nem jön ki a folt..Mit lehetne tenni?



2012. febr. 12. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Nálunk ugyanez a helyzet, csak pepitában. 28 hónapos a kisfiam, és én is nagyon várom a megoldást. Tudja, hogy mit KELLENE tenni, és mégsem, és csak azért sem. Már nagyon unom... :((
2012. febr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekunk azt mondta a pszihologus (meg nem probaltuk ki), hogy a pelusbol tegyuk at a bilibe a kakit, mondvan ott a helye..


en csokit igerek neki, de hasztalan :D

(szerintem a holdat is leigerhetnem :D)


o meg csak marciusban lesz harom, ejszakara mar egy eve szobatiszta, nappalra ha pisi van es itthon van, akkor magatol megy a bilire, ha kakilni akar, akkor mondja ketsegbeesett hangon, hogy "peluuus, peluuus, kakiiii" :D

a nagyszulok, ha ittvannak ilyenkor, nem akarjak raadni, en mindig rogton raadom, mert csak frusztralnam.. persze mondom neki ilyenkor, hogy ha bilibe kakilna, mit kapna, de.. hasztalan.


egyebkent probald szerintem azt elerni elsonek, hogy szóljon, ha jon a kaka. ez elso lepesnek szerintem jo lenne.

2012. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Általában ilynkor félrevonul...legtöbször a szobájába...már ott is van fent bili hátha...aztán akkor jön ,hogy anya kaka..csak akkor már késő.

A múltkor mondtam neki,ha belakakil a bilibe kap ajándékot..késöbb jött le a lépcsőn közben mondogatta,hogy ajándékot..ráült a bilire,nem is zavartam aztán 5 perc múlva kijött de semmi..felment a szobájába 2 perc és már jött hogy ő bekakilt...nem értem

2012. febr. 13. 10:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Hátha még olvasod a válaszokat.

Az első válaszoló vagyok. Nálunk van némi haladás. És hogy minek köszönhetem? Egy mesekönyvnek. Bilikönyv a címe, egy kisfiúról szól, Samuról, aki megtanulja használni a bilit (Libriben vettem, 1590 Ft vol). Tegnap vettem meg kisfiamnak, legalább 50-szer el kellett olvasnom neki, és azt már elértük vele, hogy a könyvvel a kezében ráült a bilire, és miután oda belepottyantottuk a kakit a bugyijából tegnap, mikor belekakilt, ott trónolt egy kicsit a bilin, és legalább már nem pattant fel róla. Utána nagyon büszke volt magára, hogy a biliben látta a termést, és büszkén is öntötte ki a vécébe a biliből, majd lehúzta a vécét. Most nagyon érdekli a téma, holott eddig hallani nem akart az egészről.

Próbáljátok meg ezt a könyves dolgot, hátha beválik. Ja, és mi közben matricázunk is (ha ügyesen belepisil vagy belekakil a bilibe vagy vécébe, ragaszthat matricát egy albumba - nálunk ez is ösztönzi. Ha tiltakozna, hogy nem akar pisilni, akkor csak említeni kell neki a matricát, máris akar pisilni.) :)

2012. febr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Megkeresem a könyvet mindenképp!
2012. febr. 16. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!