Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg Gyermekemn...

Hogyan tanítsam meg Gyermekemnek azt, hogy kiköpje a váladékot, és fújja ki az orrát? Már nem tudom hogy segíthetnék rajta.

Figyelt kérdés
Gyermekem nagyon beteg lett, folyik az orra, de az a nyúlós trutyi jön(ne) ki az orrából, hurutos a köhögése, amit ki is tudna köpni, de lenyeli. :S És ugye ez nem jó. Kap gyógyszereket, köptetőt. Felköhögi, de sajnos vissza nyeli :( Hogyan mutassam meg neki, hogy ne ezt csinálja, hanem köpje ki, és erősen fújja ki orrát? Félek nehogy lerakódjon neki nagyon, amiből gond is lehet...Segítsetek!
2012. febr. 11. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az orrváladék eltávolitásán ha nem fújja ki az orrát a gyerkőc,sajna csak porszivós orrszivóval tudsz segiteni,ami nem kellemes dolog,de ha muszály,akkor muszály.A felköhögött váladék kiköpése sztem nem olyan fontos dolog,de ha téged nagyon zavar,hogy visszanyeli,akkor esetleg mikor köhög,mondd neki,hogy köpjön egyet úgy,mint fogmosáskor.Mennyi idős a gyerkőc?

Az enyémek közül a nagyobbik elég későn kezdte el kifújni az orrát,sokat tanitgattuk,hogyan kell és szivnom kellett neki mindig,pedig már 4 éves elmúlt és sokszor leverte a viz őt is,meg engem is,mig végeztünk az orrszivással,mert olyan erő van benne és ellenkezett mindig szegényem.De most már hála az égnek,kifújja,sikerélmény!!! :) A kisebbik 3 éves lest,ő is nemrégóta jött rá az orrfújás nyitjára igy nekünk szerencsére már nem kell használnunk ilyen célra a porszivót. :)

2012. febr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad mennyi idős.


Ha a felköhögött váladékot lenyeli, nem lesz tőle baja, kikakilja. Akkor van baj, ha nem tudja felköhögni.


Én az orrfújást játékosan tanítottam, azt gyakoroltuk, hogy az orrával fújjon el egy gyertyát, pingpong labdát, tollpihét, stb.

Már 2 éves kora előtt valamivel nagyon ügyesen fújta az orrát.

A törléssel még vannak ugyan gondjai, de legalább kifújja.

2012. febr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
3 éves a kisfiam. Porszívózni is szoktuk, de azt ne tudjátok meg! Férjem és én is jól leizzadunk, mire végzünk :(( Így most inkább belefújok az orrával Nasivin orrcseppel, a spray változata, után azt fellazítja, és mondom neki, hogy nagy levegő száj becsuk, orron ki de erősen fújja! És nem. Húzom ki neki a nyúlós trutyit :( Tudom, hogy kellemetlen, magunkról tudjuk, de valahogy muszáj lenne tudnia kifújni.
2012. febr. 11. 15:03
 4/11 A kérdező kommentje:
Jav: Orrába fújok, nem az orrával :)
2012. febr. 11. 15:04
 5/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Hát nem tudom hogy csináljátok.. de..

Ha ennyire utálja a porszívózást, 3 évesen már kilátásba lehet helyezni, hogy vagy kifújja, vagy kiszívjátok. Nagyon okosak ám, biztos hogy megérti.

Mi úgy csináljuk, hogy Sterimar orrspray-vel befújok neki 1-1 fújást. Először csinálhatjátok úgy, hogy ő nyomja meg magának. Nálunk ez be szokott jönni, ha aktívan részt vesz valamiben, úgy szívesebben hagyja. Utána fújunk. Ehhez az egyik orrot mindenképp be kell fogni, ahogy te is csinálnád magadnak, fújás, utána másik orr és fújás. És ha kijött minden, utána jöhet az orrcsepp.

Ennyi idősen bár biztos hogy képes erőset fújni. Gyakoroljatok sokat!

2012. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam nem egyszer, hogy csinálja Ő magának, de nemet mond, sőt kilöki a kezemből. :( Most fújtam ki Neki, belefújtam az orrspray-vel, azt engedte, és ki is fújta, de alig jött ki valami :( Mondtam, hogy akkor ki kell porszívózni, rámnézett, és határozottan nemet mondott. Többször fújjuk ki az orrát zsepivel, azt még engedi...Jaj, ez a sok betegség, már elhiszem, hogy elege van belőle. Amióta óvodás, azóta beteg :( eddig a másfél hónap alatt 10 napot tudott menni. :(
2012. febr. 11. 16:09
 7/11 anonim ***** válasza:

"Próbáltam nem egyszer, hogy csinálja Ő magának, de nemet mond, sőt kilöki a kezemből. (...) Mondtam, hogy akkor ki kell porszívózni, rámnézett, és határozottan nemet mondott."


Ajjaj.. És te erre???

Ez nem olyan dolog, hogy akarja, vagy nem akarja. Úgy érd el nála a dolgot, hogy mindenképp az legyen amit Te akarsz, de ő választhat!

"Kifújod rendesen az orrodat, erősen, vagy kiporszívózzuk!"

És nem kérdezed, hanem mondod neki!


Az ovi meg sajnos ilyen, jó pár alkalommal lesz még beteg, jobbat teszel mindannyiótoknak, ha most megtanítod neki rendesen kifújni.

2012. febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én gyerkőcöm nemrég tanulta meg az orrfújást, pedig már lassan 5 éves lesz. Most is van, h ellenkezik és nem akar orrot fújni. Makacs gyerek, nehéz volt megértetni vele a dolgot. A porszívózást se szerette, de inkább azt viselte el.

Sztem próbálkozni kell, kisebb-nagyobb szünetekkel visszatérni a témára.

A gyógyszer bevétel szintén ilyen eset volt nálunk.


sok sikert hozzá.

2012. febr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nasivines otosporinos orrcseppet nem próbáltátok? Nasivin orrcsepp, Otosporin fülcsepp. Ezt felesben össze kell keverni és jól összerázni. Ezzel csöppenteni a kicsi orrába. Nekünk nagyon bevált. A dr nőnk írta fel és mondta. Persze nem állandóan szabad ezt sem használni, mert csak rendes orrcsepp, de ha van egy ilyen megfázós időszak, akkor három négy hónap után egy hét, vagy pár nap szoktam neki így csöppenteni. csodákat tesz. Aztán a Sterimar orrsprét én is szoktam ha úgy van. De ha nem segít akkor ez igen.

Köhögésre nekünk a legjobb a Spiropent nagyon bevált, az ilyen hurutosra. A dr nő írta fel szintén. Ha indokolt felírja.

De nagyon bevált a Lándzsás útifű+echinacea+c vitamin szirup is.

Valamint az echinacea golyócskák. 5x hígítású. Olyan 500-600 körül van. Kis zöld fiolában. Immunerősítő. Egyik munkatársam ajánlotta még régebben.

Meg szoktam az orvosok ilyen Broncho-vaxom port is írni, immunerősítő. Van akinek beválik, van akinek nem. elég drága.

Meg amúgy kell a gyereknek is egy kis idő míg átesik ezen. Kitartás!

Adj neki mézes teát, hagymát, fokhagymát. Gyümölcsöt, zöldséget, tyúkhúslevest. Mozogjon sokat. Ez mind segíti.

Az hogy nem köpi ki a váladékot nem baj. Meg sok köptető elfolyósítja a váladékot, így pisivel, kakival távozik a szervezetből, mert ugye lenyeli. De az jó ha felköhögi. Az a legfontosabb, mert feljön.

Az orrfújást az én gyerekem úgy tanulta meg, hogy egy látott minket. Csináltam lassan. Valamint tanítottam neki, hogy nagy levegőt vegyen a száján, aztán zsepi az orrához készítve és az orrán nagyot fújjon, illetve a száját vett levegőt fújja ki nagyon erősen. Na most ezt nem tudtam elég jól leírni, de érted mit akartam ezzel mondani.

Meg a kiselefántos dolog is segített, hogy ő hogy fújja k a vizet az ormányán, ami ugye az orra. Vagy lehet a bálna esete sem rossz.

Az orrszívásnál tényleg jó hogy ad fel neki a lehetőséget, hogy vagy fúj, vagy szívod az orrát. De az egyik mindenképpen lesz. Aztán ha kifújást választja, és be is tartja, még ha nem is sikerül annyira, akkor nagyon dícsérd meg. Ösztönözd, hogy máskor is akarja a fújást, a dícséretet. Nem igazán jó ha erőszakkal megy a porszívós orrszívó, bár tudom néha nincs jobb választás. De ott is lehetne kicsit finomítani rajta, hogy ő tehesse az orrába egy kicsit. Anya elkezdi vagy apa, ő meg a végén. Aztán nézzétek meg együtt, hogy nézd mi van az üvegbe, milyen szuper hogy így kijött. beszélgessetek arról, hogy mi lett volna ha ez bent marad. Persze megijeszteni nem kell. Meg milyen jó hogy kijött. Minden gyereknek van gyenge pontja, ahol rá lehet bírni az adott dologra. Néha kicsit nehéz kitalálni, idő és kitartás kell hozzá. Ami néha nem könnyű, de megéri.

Mesélhetsz arról is hogy mikor te kicsi voltál akkor nem fújtad ki az orrod és nagyon megbetegedtél és mondta neked a dr bácsi, hogy ki kellett volna akkor nem betegszel meg ennyire. Stb. stb. Valami történetet találj ki. Sok gyereknek segít ez is.

Kitartás és sok türelem!

Majd írd meg mire jutottál!

2012. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 9-es a választ! Most arra jutottam, bár ez napok óta így megy szerencsére, hogy ki tudja fújni az orrát zsebkendőbe, és jön is, van amikor kevés, van mikor nem elég 3 zsepi. Persze jó lenne ha teljesen ki tudná fújni, mert amikor kifújjuk, utána még jócskán marad az orrában...Szerencsére eleven, jókat mókázunk együtt, remélem mihamarabb meg fog gyógyulni! :)
2012. febr. 12. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!