Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem nevelik egyesek a...

Miért nem nevelik egyesek a gyereküket? Egyre több ilyen anyukával találkozom, akinek a gyereke azt csinál amit akar.

Figyelt kérdés
legutóbb a szomszéd kisfiú elvette az autónk kulcsát. gondoltam nem csinál vele semmit, mivel 3 éves, anyuka sem szólt neki. én naiv! a fiam csak 5 hós, nem tudom egy három éves mire képes. Hát ő beült az autóba és beindította!! az autó neki ugrott a garázsfalnak, szerencsére nem lett baja, ott voltak a bicók. erre én ilyedten, hogy mi lehet a gyerekkel, meg persze az autóval. Anyuka kikapta agyereket, megnézte, ennyi!!! Ma rákérdeztem, hogy ugye azóta elbeszélgetett vele erről?! mondta,hogy nem, mert igazából a gyerek úgyis megcsinálja amit akar. szerintem ez nem így van! ez csak egy példa az ezerből. Miért nem nevelik a gyerekeiket a nők???? Miért nem foglalják, fárasztják le őket, miért nem adnak át nekik értékrendet???
2009. jún. 3. 20:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem vetted el a gyerektol a kulcsot azonnal? Azert mert orditott volna? Inkabb o orditson mint ti kesobb. Hat majdnem tragedia lett. En ezt az esetet ugy hallottam amugy, hogy a kisfiu bentmaradt az autoban amig kinyitotta apukaja a kaput hogy bejarjon az udvarukra miutan hazaerkeztek. A kisfiu elinditotta az autot, es az udvaron babakocsival allo anyukat fellokte az auto! A kisbaba a babakocsiban meghalt. En ezt olvastam. Szerencsere nalatok nem tortent tragedia.

De ne haragudj azt nem ertem, hogy hol volt a szomszed no mikozben a kisfiu beinditotta az autot? En egyetlen pillanatra nem hagyom a kisfiamat egyedul, eleven nagyon es nem hagyhatom egyszeruen magara. Inkabb fut a lakas engem nem erdekel de nem fogom hagyni hogy barmi is tortenjen a gyerekkel.

Ez szerintem amugy annyira nem neveles kerdese amit feltettel, hanem az anyja a gyereknek felelotlen es nem szamol azzal, hogy a gyerek mire kepes!

Miert kell engedni hogy a 3 eves kezebe az auto kulcsa keruljon??????

2009. jún. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok. Jó volt a punk-os poén :)


Az én kisfiam 2,5 éves és nevelve van. De vannak bizony olyan napok, mikor reggel kimegy a kertbe és este tudom csak becsalogatni. Én nem tudok kint lenni vele egész nap, lévén, hogy veszélyeztetett terhes vagyok. Mindamellett a gyermekem gyönyörűen használja a köszönöm, kérek szépen, szívesen szavakat. A kocsi kint áll a kertben, ha ott, vagyunk beleülhet, de a kocsikulcs tabu.

Kedves Kérdező? Miért nem vetted el te a kocsikulcsot?

Én minimum anyuka fejét ordítottam volna le......


Sok Boldogságot a kisbabádhoz.

2009. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben felvetett probléma globális, én Írországban tapasztalom hogy a főként tini szülők gyermekei 15-16 éves korukban már életveszélyes, felfegyverzett kábítószerfüggő alkoholista bűnözők...

A gyermek nem rendelkezik morális ösztönnel. Erre csak ránevelni lehet, megmutatva neki, hogy a negatív cselekedetek negatív reakcióval járnak a környezet részéről. Ha nem kapnak megfelelő válaszreakciót, vagy még bátorítják is őket "jól van kisfiam", akkor érthető módon el lesznek tévedve.


Ezek az emberek felnőtt korukban gyakorlatilag fogyatékosnak számítanak majd, mert képtelenek a kooperációra, és a normális emberi kapcsolatokra. Nem véletlenül szerepel minden felvételi beszélgetésben a "tud e másokkal együtt dolgozni" kérdés valamilyen formában.

A kedves szülők ostobaságukban és lustaságukban megnyomorítják az amúgy egészségesnek született gyermekeiket.

2009. jún. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ma már én is tudom, hogy el kellett volna vennem a kulcsot. Nekem sajnos nem volt gyerek a környezetemben, így nem is tudom melyik gyerek mire képes, illetve voltam olyan naív, hogy feltételeztem anyuka elveszi a gyerektőla kulcsot, ha tudja, hogy be szokott ülni az autóba. Hát ezek után nem fog érdekelni kinek a gyereke, biztos, hogy ha nekem nem tetszik amit csinál rá fogok szólni. Ez szerintem nevelés kérdése is, mint ahogy kés villa olló gyerek kezébe nem való, hát ebbe a listában nekem a kocsi kulcs is szerepel!!! sok minden más mellett.
2009. jún. 7. 20:38
 15/16 A kérdező kommentje:
az egyébként nem hat meg, ha ordít, ha nincs annyi esze, hogy felfogja, ordítson csak, majd rájön. vagy nem. egyéni probléma.
2009. jún. 7. 20:42
 16/16 anonim ***** válasza:
sajnos manapság minden 2. gyerekkel nincs foglalkozva és neveletlen:( és ez azért is rossz mert akik gyerekek ismerik a NEM szot és a nem szabad-ot együtt játszanak velük és rájuk ragad ez a viselkedés, az irigység, a csunya beszéd, a nekem mindent szabad mert én vagyok a kiskedvenc... az ilyenek inkább kutyát vegyenek ne gyereket "neveljenek". az én gyerekem se szent de ebböl az autos dologbol komolyabb baleset is lehetett volna. elnézést ha valakit megbánotottam nem az volt a célom!
2009. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!