Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem nevelik egyesek a...

Miért nem nevelik egyesek a gyereküket? Egyre több ilyen anyukával találkozom, akinek a gyereke azt csinál amit akar.

Figyelt kérdés
legutóbb a szomszéd kisfiú elvette az autónk kulcsát. gondoltam nem csinál vele semmit, mivel 3 éves, anyuka sem szólt neki. én naiv! a fiam csak 5 hós, nem tudom egy három éves mire képes. Hát ő beült az autóba és beindította!! az autó neki ugrott a garázsfalnak, szerencsére nem lett baja, ott voltak a bicók. erre én ilyedten, hogy mi lehet a gyerekkel, meg persze az autóval. Anyuka kikapta agyereket, megnézte, ennyi!!! Ma rákérdeztem, hogy ugye azóta elbeszélgetett vele erről?! mondta,hogy nem, mert igazából a gyerek úgyis megcsinálja amit akar. szerintem ez nem így van! ez csak egy példa az ezerből. Miért nem nevelik a gyerekeiket a nők???? Miért nem foglalják, fárasztják le őket, miért nem adnak át nekik értékrendet???
2009. jún. 3. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Ez igazán jó kérdés! Ugyan nem vagyok édesanya (de majd egyszer biztosan leszek), ám az ilyeneken én is lesni tudok. Szerintem sok szülő egyszerűbbnek tartja, ha nem szól a gyerekre. Ez kb. olyan, mint amikor levágják a a tv elé, mert lusták mesét olvasni, vagy leülni játszani vele (nem egy ilyet ismerek). Ha ilyesmit látok, mindig megfogadom, hogy én majd máshogy nevelem a leendő gyermekeimet.
2009. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Mert akkor foglalkozni is kellene a gyerekkel...és biztosan nincs az ilyen "szegény" anyukáknak idejük arra, hogy néha odaüljenek a gyerekhez és együtt játszanak vele. Hallottam egy érdekes történetet. Egy 10 emeletes hát folyosóján egy 6 év körüli görkorcsolyázott (jó hangos, nem zselés korival). A barátnőm épp vizsgára készült és nagyon zavarta a zaj. Kiment és megkérte a gyereket, hogy inkább lent a parkban játsszon.. Pár perc múlva csengettek. Ment anyuka és kikérte magának, hogy ugyan milyen jogon szóltak rá az ő kislányára.. A barátnőm neki is elmondta, hogy mi a helyzet és megkérte az anyukát is, hogy ha lehet, vigye le a gyerkőcöt... Vita lett belőle, majd a barátnőm csak annyit mondott, hogy talán nevelni is kellene a gyereket.. Erre anyuka:" Az az óvoda meg az iskola dolga, nem a szülőé! Majd ott nevelik!" Hát, ez az. Sajnos manapság sok szülő mindent ráhagy az egy szem gyerekére, nehogy már megsértődjön szegény, ha rászólnak..és így egyszerűbb is, nem kell annyit foglalkozni. Hallottam már egyébként olyan véleményt is, hogy a nevelés fölösleges, úgysem ér semmit, akkor meg minek... Borzalom ez a fajta hozzáállás. Egy pedagógus anyuka
2009. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Igaz lusták! Csak az a baj hogy mi fogunk tölük szenvedni mert össze férhetetlenek az ilyen családok.Szegény gyerekeik nem ismerik az íratlan szabályokat, így nem tudnak beilleszkedni a társaságba. Nekem már volt gondom tölűk.
2009. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

jézusooooom :( nem tudom, h én mit csináltam volna a 3.5 éves fiammal, mert ilyet nem tehet meg. ha megengedem, hogy beüljön a kormányhoz, akkor kiveszem a kulcsot. vagyis én nevelem a gyereket, de azért próbálom megelőzni is a bajokat.

nem mondom, hogy angyal a fiam, (mások szerint lehetne sokkal rosszabb) de amit tudok megteszek, hogy nevelve legyen.

ismerjük a "nem" szót, és van büntetés is. muszáj, mert nagyon agyafúrtak, és hamar a fejére nőnek a szülőknek

2009. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, ez azért meredek.

Nekem 22 hónapos a kislányom, de próbálom elmagyarázni neki, hogy mit szabad és mit nem. Persze kisebb nagyobb sikerrel, nem minden jön össze.

De próbálkozunk.....:)

2009. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
20:36-os! nekem is van ilyen ismerösöm salynos ! De a gyereke szenved is az életben! És a szülönek hatalmas gondjai vannak velük még se ismeri be a hibáit!!!Panaszkodni tud a szülö de a tanácsé meg megharakszik és lenéz! Mert az én gyerekem fog szorongani a nevelésemtöl ö azt mondja.Az én nevelésem töl kennyérre lehet kenni a 8 éves fiamat . Ő meg föl akasztaná magát a gondjaiólL
2009. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
komolyan írom mintha az én rokonomrol írnál! Borzasztó! Még meg is puszilgatná a gyereket!Ezek a szülök így gondolják jónak .
2009. jún. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem mindig is voltak olyan családok, ahol a gyerek csak nőtt, mint a gaz. Nekem a szomszédomban egy olyan család lakik, ahol a nő otthon van, de ha jó az idő, csak "kihajtja" a gyerekeket az udvarra reggel, evéskor és este pedig "betereli" őket, mint a birkákat. Ideje felől ráérne nevelni őket, de ez kimerül abban, h néha kiüvölt, ha nem "jól" viselkednek.

Régebben még tömbben laktunk, ott meg volt egy család 4 gyerekkel. Az asszonyka háztartásbeli volt, mástól sem visszhangzott a lépcsőház, csak az üvöltözésétől! Amin mindig jót nevettem (bár igen szomorú, h így "nevelt" gyereket), h a m.rha mindig magát szidalmazta, mindig azt üvöltötte, h "a k..va a..ád!".

Még csoda, h mindegyik gyerekéből normális ember lett! Csak azt tudnám, h mi a szöszt csinált egész nap egy kétszobás panelban ahelyett, h a gyerekeit nevelte volna!

Szóval sajnos van ilyen. Megszüli szegény gyerkőcöt, ellátja, amennyire muszáj, aztán részéről le van tudva a gyerek(nem)nevelés. Elég szomorú!

Erre szokta az anyukám azt mondani, h aki örökbe akar fogadni, annak papírral kell igazolni, h alkalmas szülőnek, az édesszülőnek miért nem kell?! Igenis nem mki alkalmas erre a szerepre!

Az én lányom 7 hónapos, és igyekszem nem elfelejteni, h én vagyok az anyja, kötelességeim vannak, hiszen én akartam őt, és kevesebb volnék, ha nem lenne. Igyekszem jó, gondos, szerető anya lenni. Cserébe rengeteg szép napot, élményt, boldogságot, szeretetet kapok. Elég a reggeli mosolya, egész nap azzal az "üzemanyaggal" jár a motor(om). ;)

Mindent megér egy baba, nem? :)

2009. jún. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Na erre,van egy nagyon jó kis történet.(nem tudom,hogy tényleg megtörtént-e,de nagyon tanúlságos!)

Anyuka kisfiával ült a vonaton,velük szemben egy öreg néni.Melletük lévő ülésen egy punk fiatalember.A kisfiú folyamatosan rugdosta a nénit,aki megkérte az anyukát,hogy legyen szíves szóljon a kisfiára.Az anya azt válaszolta,hogy nem teheti,mert Ő szabadon neveli a gyerekét.Ezt hallva a punk fiatalember odalépett a nőhöz,kivette a szájából a rágót,rányomta az anya homlokára és csak ennyit mondott:-Engem is szabadon neveltek!

:)

2009. jún. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
:)ez a punkos nagyon jó:)
2009. jún. 3. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!