Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 - 2 éves gyerek tud már...

1,5 - 2 éves gyerek tud már triciklit tekerni?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozok, hogy milyent vagyek, de félek nem is tekerné, egyéb toligálós járgányunk meg van. Amúgy ezt néztem ki, van róla véleményetek? [link]

köszi



2012. febr. 7. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
A fiam két évesen még nem tudta, hogy hogy kell tekerni, bár nekünk még nincs ilyen, de a dechatlonban ráültettem egy párszor. Én úgy tudom, hogy a tekerésre meg kell érniük, egy 1,5 éves tuti, hogy nem tudja még, de még megkockáztatom, hogy 2,5 éves sem. A tekerés nagyon bonyolult művelet, összehangolt tevékenység kell hozzá. Ha megveszed ezt, max azért veszed, hogy tologathasd benne a gyerkőcöt a babakocsi helyett.... én nem vettem, nem is vennék erre a célra ilyet, de valakinek bevált. Nálunk motor megy, most karácsony óta meg a tanulóbicikli. Majd ráérünk nyáron, vagy még később megpróbálkozni tekerőssel. 26 hónapos a fiam. Babakocsit már rég nem használunk, csak nagyon néha (betegen dokinénihez menni, stb)
2012. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 eves lesz 3 nap mulva de o meg nem tudja tekerni. A laba eppenhogy eleri a pedalt ami elore megy tekeresnel. Szoval ha lehetseges erdemes lenne kiprobalni mert a fiamnak pl. masfel evesen tuti nem ert volna meg a pedalhoz a laba a tekereshez. Remelem tavasszal azert o is belejon majd. :)

Az igazsag az, hogy nekunk valami olcso fajta van. Lehet azon amit linkeltel leer a laba a pedalhoz. Mi kulfoldon elunk es a mienk atszamitva csak 5600Ft korul volt. Nincs kizarva, hogy a jobb minosegueknel allithato a pedal magassaga???

[link]

2012. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is januárban töltötte be a kettőt, de Ő már próbálkozik a tekeréssel. A nővérétől örökölt triciklit, mikor még jó idő volt ráült és próbálta tekerni.

De közben a nővére ment biciklivel, és igazából őt utánozta. Így azért előbb csinál sok mindent, mert Ő is szeretné ugyanazokat csinálni mint a tesója. Két év van köztük. Ősszel így tanult meg rollerezni is. Én is csak néztem, a lányom ennyi idősen még a kismotorra sem nagyon ült fel.

A tricikli amit belinkeltél nem rossz, csak magától soha nem fogja tekerni, mert túl nehéz neki. Rövid a pedál. De szerintem mennyetek el egy boltba, és ültesd rá, hogy mit szól hozzá. Akkor minden kiderül. :)

2012. febr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocs: menjetek
2012. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 2 évesen tanult meg háromkerekűt tekerni. De nem volt mindegy milyenen tanult. Nekünk is van olyan tolókarosunk, de azt nehezebb tekerni, mert olyan gyenge műanyagból van. Aztán használtam vettem egy sima háromkerekűt, tiszta fémvázas, nagyon stabil, még engem is elbír. Olyan könnyű tekerni, hogy szinte magától megy. Azon nagyon könnyen megtanult. Észre vettem hogy úgy indul el, hogy először hátrafelé teker fél mozdulatot, ekkor jön a lendület, majd utána megy vele előre. A tolókarosnál nem olyan könnyű ugyanezt a lendületet megcsinálni.
2012. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat nektek!
2012. febr. 7. 15:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyenünk van és 19 hónaposom még a pedált sem éri el :(
2012. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam most 2és fél éves és karácsonyra kapta akkor még azt élvezte,h. toljuk majd annyira akaratos h. most már Ő tekeri igaz még csak bent a lakásban de már alig várom a tavaszt,h. kint is ki tudja próbálni.Szerintem egy nagyszerű találmány jobban szereti mint a kis motorját :)!!
2012. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!