Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiúnak fülbevaló?

Kisfiúnak fülbevaló?

Figyelt kérdés
Oviban láttam egy kisfiúnak a jobb fülében egy pici fülbevalót, nagyon meglepődtem ezen. :( Más ezt hogy látja? Mert én nagyon ellenzem ezt! Milyen lehet a szülő, ha a kicsi gyerekének főleg fiú, kilöveti a fülét!?!? Megdöbbentő mi van ebben a világban! :(
2012. jan. 28. 17:30
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
49%

leirom az én példámat:

Ovis korom óta vagy még régebbről kezdtem inni és cigizni, eléggé rossz családi hátterem volt, 5testvér, elmebeteg apa, és figyelmetlen mindent lesz@rok anya. Annyira vágytam az alkoholra h minden nap kellett innom, 1-2pohárral, nem sok, de minden nap kellett. Nagyon szerettem a száraz vörösbort, a sört, abból is volt kedvencem de már nem emlékszem, a likőröket szerettem a legjobban, csokilikőr, unicum, jagermeister...és tequila sóval citrommal. Anyám erős dohányos a mai napig, mi le akartuk szoktatni, de nem sikerült ugyhogy kértünk tőle egy slukkot, aztán kettőt, végül el kezdtem én is szívni titokban. Teljes függő lettem, de soha nem részegedtem le. A dohányzást abba hagytam mert nem birom a füstöt, az italt is abba hagytam, egyszer voltam 10 évesen berúgva, és után 1-2év mulva se cigi, se alkohol. Abba hagytam az egészet mert tudom h a családom miatt volt az egész és tök hülyeség az egész és nem ettől leszek menő, meg felnőtt, stb. És hiába mondom ezt sok mindenkinek nem hallgat rám senki. Droghoz meg sosem nyultam, pedig öngyilkos is akartam lenni. Van aki a családja miatt csinálja ezeket a dolgokat, azokat megértem valamilyen szinten, de akik menőzésből azokat nagyon lenézem. Akár melyik érdemes abba hagyni mielőtt visszafordíthatatlan lesz, és a szülők is nagyban felelősek a dolgokért. Mert 12-13évesen az ember GYEREK.


A kérdésre válaszolva a lányomnak kilövetném, a fiamnak meg ha csak ő akarja, de legalább legyen 14.

2012. jan. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem írja le mindenki az élettörténetét, még nem azt jelenti, hogy boldog családban nőtt fel. Nem vagyok felnőtt, mégis tudom, hogy mindenkinek vannak problémái, akármilyen családban is nőtt fel.

Engem apám állandóan vert, mégis tisztességes és erkölcsös vagyok. Két véglet van: vagy az ő példáját követem, és sanyargatom magam, vagy felülemelkedek ezen és a tapasztalatokból levonva a tanulságot túllépek ezen.

kamasz lány

2012. jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

kamasz lánynak

nem vetted észre h téged védelek valamilyen szinten?? uff...engem is vertek stb...itt nem erről van szó, hanem az ÉRTELEM szintről.

2012. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Én senkit sem kritizáltam.

kamasz lány

2012. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Szerintem ne bonyolódjunk bele más témába. Mindenkinek meg van a maga baja, ez tény. Itt most arról van szó, a kérdésből is kitűnik, hogy egy 3 éves kisfiúnak a szülei fülbevalót rakatott, amit én nagyon, de nagyon ellenzek, és amikor megláttam, köpni-nyelni nem tudtam. Még a legrosszabb álmomban sem jutna eszembe, hogy a kisfiamnak kilövessem a fülét, igen, majd ha már 10-en éves lesz, és ha szeretne, akkor esetleg, de azt is 2x meg fogom gondolni. Pusztán nevelés kérdése, hogy a gyerek felnőttebb korára mit szeretne majd, mit lát a szülőtől, stb... Gondolom mindenkinek vannak pozitív és negatív tapasztalatai a gyerekekkel és a szülőkkel kapcsolatban. Még egy gondolat: engem többnyire azért is zavar, mert 1: fiú, 2: büszke vagyok arra, hogy normális a családi légkör, mind a férjem, mind az én részemről, és a gyermekünket is a normális útra szeretnénk terelni majd, éppen ezért nem tetszik az, hogy más szülőnek,-persze tisztelet a kivételnek- meg tök mindegy mit csinál a gyereke. Csak egy példa: egy ismerősömnek van egy 3 éves szintén kisfia,de még csak gagyog, alig beszél, alig növekszik, alig 12 kiló, 93cm, ellenben az én fiam meg 107 cm, 19 kg, nagyon okos, a "R" betűn kívül minden más betűt ki tud mondani, rengeteg mondókát, verset tud. Félre ne értsetek, nem nagyképűség, csak ha én ezt meg tudom tanítani a fiamnak, mert NEM vagyok LUSTA , akkor ezt más is meg tudná, nemde?! Ha már a témánál vagyunk. Szóval a mai világban, annak ellenére, hogy milyen borzalmakat hall és lát az ember, igenis lehet normálisan nevelni egy gyereket!

Ennyi a véleményem.

2012. jan. 29. 18:10
 26/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elítélendő, hogy két egykorú gyerek máshogy fejlődik. Abszolút nem azt tükrözi, hogy a másik gyerekre "szarnak" a szülők, tapasztalatból tudom. Ugyanígy volt egy három éves kisfiúval, akire vigyáztam, nem volt hajlandó beszélni, volt pszichológusnál, nem használt semmit. Aztán pár hónap után úgy megeredt a nyelve, hogy csoda volt, ha csendben maradt. Minden gyerek más.
2012. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!