Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz evo kicsik anyukai, mit...

Rossz evo kicsik anyukai, mit foztetek ma, amibol a kicsi is szivesen fogyasztott?

Figyelt kérdés
22 hos es alig eszik vmit,10.3 kilo es mar nincs otletem,sultkrumpli,rantott hal,kenyer,alma a favorit...
2012. jan. 20. 14:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

próbálj meg répát, krumplit, meg még amit gondolsz (pl én cukkinit szoktam még) sima sós vízben megfözni és mikor megfött, akkor nagyon pici vajat adok hozzá azon átforgatom és ezt húshoz akármihez. párom is imádja ezt.


a másik, hogy fogod a brokkolit, karfiolt, répát, krumplit, cukkinit, karalábét meg még amit akarsz (nme kell mindegyik) és egyszerüen apróra vágva félig fözöd és lisztes tojásos cuccal össze kevered. én ha nagyobb adagot csina´lok 3-4 tojást simán adok hozzá és annyi lisztet amennyitöl kicsit össze áll.


majd ha van teflonos serpenyöd akkor abban kisütöd, én elöször olajban sütöttem de simán teflonoshoz nem kell olaj sem. ezt tit megeszi, olyan mint egy zöldség palacsinta csak vastagabb.


nekem a lányom mindent megeszik ami szines. pl amiben van répa azt tuti. de ha borsó van benne az is jó, mert az meg zöld. pl egyik nap brokkoli krémleves és rizses húsos cucc volt. a rizseshúsnak sok szine nem volt , alig evett belöle a brokkoli krémlevest megette majd a rizst meglátta egyböl a brokkolis tányér után nyujtozkodott. tuti mert za szines.

2012. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az enyém 25 hós,10.2 kg.

Én tegnap bekeményítettem, ez az ebéd, ha nem eszel, éhes maradsz.1éve küzdök vele, alig eszik, pedig egyfolytában a kedvenceit esszük,már unjuk, ő meg csak csipeget.Nem tudom ki fogja tovább bírni, de lehet hogy a gyerek:-((

Pedig csak ezt látom már célravezetőnek.

2012. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
mi még nem vagyunk akkorák,16 hósak csak de rossz evő,ma kapott burgonya pürét(vajjal készítem,így krémesebb édesebb az íze)és paradicsom szószt készítettem neki,belecsempésztem némi csírke mellet is :)jobban evett mint szokta több mint felét
2012. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az én kicsim 21hós,főtt tészta,rá tejföl és sajt ill sonka.

Mai menü ez volt. Magamnak és neki is kicsi fokhagymássó:) Ő 9kg körüli...

Rántott husit is szereti,meg az Uncle bans szerű kajákat!Ja meg a banán:) NApi 2 is lemenne csak akkor nem tud kakilni:(

De mondjuk ő még szopizik,s a doki azt mondja amig van tej addig nem fog nagyon mást enni.

2012. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
utolsonak:nem probaltad a vitacolant?amikor a fiam szedte,sokkal jobban evett,de elfogyott es mi kulfoldon lakunk,itt nem lehet kapni,sajnos.februarban megyunk haza,az elso utam a gyogyszertarba lesz es veszek vagy 3 uveggel!az elsonek:koszi a recepteket,ki fogom probalni oket!
2012. jan. 20. 14:55
 6/15 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat!az elozo komment elott meg csak az elso ket valaszt olvastam,de mindenkinek ajanlom a vitacolant,bar ez nem a reklam helye,de nekunk bejott!ti egyebkent mikor foztok?eljatszik kozben egyedul a kicsi?nalunk ez is problema,hogy nem nagyon lehet hosszu idore egyedul hagyni,mert nem tul gyerekbiztos a lakas,egy helyben ulve pedig 15-20 percnel tovabb nem nagyon van el.
2012. jan. 20. 15:01
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem egy nagyevő, még szopizik, a "didi" a mindene...:) Ha meg jön a foga (most pl. az alsó szemfogakkal küzdünk), akkor az még rátesz egy lapáttal az "étvágytalanságra". Nálunk a kedvenc a zöldségek a levesből. Ma például babgulyást főztem, kíváncsi vagyok, ha felébred, mit szól majd hozzá... Tálcás leveszöldséget szoktam beletenni, abban van karalábé, káposzta, zellergumó is, így nemcsak krumpli-répa kombinációt eszik...:)
2012. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A mai ebédből nem evett semmit, így a tegnapról maradt csirkepörköltet nokedlival ette. Holnap viszont olyat csinálok amit ő is szeret: borsólevest, mákos nudlival. Mi is külföldön élünk, otthon a nagyszülők szoktatták rá a nudlira, ezért itt nekem saját kezűleg kell gyúrnom a nudlit, mert itt az ilyet nem ismerik. (amúgy a mákot sem) De nem baj, legalább eggyel több dolog amit szeret. :-)
2012. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ma a bébiétel mellett döntötttem, mert az ebédből semmit nem evett.... 1 éves

de tegnap brokkolis-csirkés tésztát evett. (brokkoli, répa, kicsi karfiol, bármilyen zöldség mehet bele.) a zöldségeket egy kicsi husival együtt megfőztem neki sós vízben, pici oliva olajjal. Amikor félig kész, beledobtam a tésztát.

Végén turmixba az egészet egy pici tejszínnel.

Ezt szépen ette. Hátha nálatok is beválik. :)

2012. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Koszonom
2012. jan. 20. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!