Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt anyukák. Kisfiamnak...

Tapasztalt anyukák. Kisfiamnak vízhólyagja lett. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Másfél éves kisfiam ma megsütötte a bal kezét és 7jó nagy vízhólyagja lett. de olyan nagyok,én még életemben nem láttam ilyet...

Szóval fogalmam nincs ilyen szituban mit kéne csinálni. lenne pár kérdésem:

1., Mivel kenjem amíg ki nem pukkanak a hólyagok?

2., ...és utána? Az egész tenyér felületét lehet a kipukkant hólyagokkal együtt vagy azokat inkább kerüljem?

3., Ilyen esetbe ti bevinnétek gyermeketeket a kórházba?

4., Ha kipukkantak a hólyagok,mit csináljuk velünk? Mert tudom,hogy felfertőződhetnek. Adjak rá kesztyűt vagy ilyenkor mit lehet nyáron? ..hogy ne menjen bele semmi kosz,piszok.


Előre is köszönöm mindenki válaszát!


2009. máj. 22. 19:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A hólyagos égés =2. foku égés ,főleg ha 7 hoylag lett,és jo nagyok..ráadásul másfél éves gyerek.. én még a saját bőrömre sem kennék iylenb esetben semmit,nem házi praktikákkal rpobálkoznék hanem mennék az orvoshoz..vidd el te is mert ez már nem az a kategória ,mint mikor lepirul valaki a napon. Ráadásul nagyon fájhat szegénynek,a doki meg lehet tud rá irni valamit ,lefertőtleniti,stb.
2009. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül az Aloe Vera First??
2009. máj. 23. 19:36
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Az aloe-s vagyok.Nem tudom most pontosan mennyi,a tesóm szerint 6000 körül van mióta szart sem ér a forint.Az a lényeg,hogy nem szabad neten rendelni,meg üzletben venni,hanem olyantól kell aki ezzel foglalkozik,aki ebben benne van.Ott jóval olcsóbb.Soknak tűnik így is,de hidd el akinek kisgyereke van annak megéri.Azt mondják felbontás után hűtőben tárolva fél évig jó,de ez hülyeség,már az enyém is régebb óta megvan mint fél év és semmi baja.

2009. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Mi is Aloe Verával foglalkozunk, Mi is mindenre ezeket használjuk, tényleg jók. A doki annyit csinálna, ha bevinnéd, h kipukkasztgatná a hólyagocskákat, aztán bekenné vmi löttyel, és vihetnéd 2 naponta sebkötözésre, és minden egyes alkalommal ugyanezt csinálná, ez kész kínzás nem csak egy gyereknek (traumán dolgoztam, amíg nem lettem várandós, ott kezelik az ilyen eseteket is, így láttam naponta, h csinálják...)

A "házi praktikák" egyébként sokkal hatásosabbak, és jóval kevesebb mellékhatásuk van (ha van egyáltalán), mint a gyógyszereknek, meg amiket a dokik felírnak.

Az Aloe First mai árfolyamon kb. 4700-4800 Ft (14,2 euró x napi árfolyam x 20%-os Áfa)

Fél literes kiszerelésben van, ez nekünk 3/4 éve van meg, kisgyermeknél a sűrűbb balesetek miatt kb. 5-6 hónapra elegendő. Egyébként mindenhova lehet fújni, kivéve szembe, mert eukaliptusz van benne, ami irritálja a szemet. Fentről lefelé: jó korpás fejbőrre, középfül-gyulladásra, torokfájásra, ha folyik v. el van dugulva az orr, pattanásos bőrre, nőknél intim problémákra (lehet vele irrigálni, jobb, mint a Canesten, meg az ilyenek, és nem is vágja tönkre az immunrendszeredet, mint azok), mindenféle égésre.

Naponta többször fújd le vele a kis kezét, nem kell bekötni, hagy szellőzzön. Picit csípni fogja, de ez normális, hiszen nagyon érzékeny a megégett terület. Gyulladáscsökkentő (el sem hinnéd, milyen gyors), felturbózza a hámosodást, és ha tényleg mindig fújod neki, akkor nem marad nyoma sem az égésnek. Egyébként, ha bármi más történik vele, v veletek a későbbiekben (pl. horzsolás, elvágja a kezét, szóval bármi, ami nyílt seb), nyílt sebbe is nyugodtan bele lehet fújni, sőt kell is azonnal, fertőtleníti, sokkal gyorsabban gyógyul, mint bármi mással, és szebben is. Tényleg megéri. :)

2009. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!