Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt anyukák. Kisfiamnak...

Tapasztalt anyukák. Kisfiamnak vízhólyagja lett. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Másfél éves kisfiam ma megsütötte a bal kezét és 7jó nagy vízhólyagja lett. de olyan nagyok,én még életemben nem láttam ilyet...

Szóval fogalmam nincs ilyen szituban mit kéne csinálni. lenne pár kérdésem:

1., Mivel kenjem amíg ki nem pukkanak a hólyagok?

2., ...és utána? Az egész tenyér felületét lehet a kipukkant hólyagokkal együtt vagy azokat inkább kerüljem?

3., Ilyen esetbe ti bevinnétek gyermeketeket a kórházba?

4., Ha kipukkantak a hólyagok,mit csináljuk velünk? Mert tudom,hogy felfertőződhetnek. Adjak rá kesztyűt vagy ilyenkor mit lehet nyáron? ..hogy ne menjen bele semmi kosz,piszok.


Előre is köszönöm mindenki válaszát!


2009. máj. 22. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
En bevinnem ugyeletre, korhazba, akarhova.
2009. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És a többi kérdésre is válaszolnál légyszíves?!
2009. máj. 22. 19:53
 3/14 anonim ***** válasza:
12%

Nekem is volt ilyen,jól megsüthette tényleg a nap,engem németországban kapott le így.Olyanok mint a vízhólyagok,maguktól lelohadnak.Van az a fújós égés elleni spray,várj mi is a neve:SP-vel kezdődik,valami para...nem jut eszembe:SDe ha az nincs otthon,akkor tegyél rá tejfölt.Komolyan mondom,jó az is,gyerekkoromban azt tettünk rá,hűsít és a gyulladást is csökkenti.Szval jó ez is és az a p betűs is.

A hólyagok am nem fognak kipukkanni,hanem felszívódnak,de ha kipukkan,akkor is csak annyit tehrtsz,h fertőtleníted ilyen sprays-sel:)

2009. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyogyszertarba is elmehetsz, es adnak ra neki husito kremet. Gondolom faj is neki, nem?

Vagy vidd el az ugyeletes dokihoz, korhazba, ahova tudod elvinni, hogy orvos lassa. Persze, vidd el mindenkepp akkor nyugszol meg te is igazan ha latja orvos, es megmondja mit csinaljal vele.

2009. máj. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Gyorsan hideg vízbe a kezét. Ne fagyaszd éppen le, de cserélgesd a hideg vizet. És több ideig kell, mert a szövetek akkor is roncsolódnak, ha már maga az égés elmúlt. Ne kenj rá semmit, főleg a kipattant hólyagokra ne. Ne is kösd be. És szerintem menj vele ügyeletre, amint csak tudsz.
2009. máj. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
Hopp, a nap égette meg, vagy a tűzhely? Mert nem mindegy. Ha a nap, akkor mehet a tejföl meg hasonlók.
2009. máj. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%
a kommented hagy némi kívánnivalót...
2009. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Most nem az a lényeges,hogy mi égette meg,de mindegy. örülj,hogy a te csemetéddel ma semmi komoly nem történt.

Igen,ahogy ez a sztori lezajlott rögtön hideg víz alá raktam,üvöltött szegény :(((((((((((((

Az esti fürdetést,tusolással oldottam meg,mert úgy hallottam,hogy a meleg vízre ilyenkor nagyon fájdalmasan reagál az illető.

Férjemmel úgy döntöttünk,nem visszük be,mert 7hólyaggal mit kezdene egy doki is. Azt meg anyukám is elmesélte,amit szerintem ő is mondott volna,józan paraszt ésszel.


Köszönöm anyukák a válaszokat!

2009. máj. 22. 22:18
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Én azt tudnám neked tanácsolni,hogy ha esetleg van valaki a környezetedben,aki Aloe Vera-val foglalkozik,kéne tőle beszerezni First nevezetű spray-t.Tudom,nem túl olcsó dolog,de hidd el megéri.Két gyerkőcöm van(7,4 éves)és pici koruk óta tartok itthon ilyent.Nagyon sok mindenre lehet használni,hatékony,sokáig elég,és természetes.Mi égéstől kezdve,a rovarcsípéseken,a sebeken,horzsolásokon át mindenre használjuk,még a torkukba is szoktam fújni amikor köhögnek,szóval mindenre jó amire csak az ember el tudja képzelni.

2009. máj. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, hogy miből olvastátok ki, hogy kárörvendő lennék, merő jóindulatból akartam segíteni. Egy tűzhely okozta égést nem ugyanúgy kezelünk, mint egy nap okozta égést. Orvostanhallgató vagyok, nem véletlenül mondtam, hogy vigyétek orvoshoz.

19.56-os

2009. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!