Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg! Mi ez a krupp?...

Most tényleg! Mi ez a krupp? Bele lehet halni? Befullad, értem. De meg is fulladhat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 22:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A magas lázra nagyon figyelni!!!! HIDEG levegő, hidegpárásító! A gégeödémára kálciumot kell vele itatni, az kicsit leviszi és ha nagyon fullad, azonnal a kúp. Az első kruppos rohamunknál a kisfiamnak 40 fokos láza volt és borzasztóan ugatott, húzó hangot adott a tüdeje és a nyaki erei kidülledtek, a feje kék volt, azonnal telefonáltam az ügyeletre. Ott mondták, hogy a láz miatt azonnal hideg vizes lepedőbe kell csavarnom. Néhány percen belül megérkeztek, itattak vele kálciumot és attól rendbe jött. Adtak kúpot, ha netán kellene. Akkor azt mondták, ha eljutunk oda, hogy kúpot kell adni, akkor a beadáskor azonnal mentőt is kell hívni. Szerencsére mi nem kerültünk soha kórházba és a kúp sem kellett. Ha meghallom, hogy kicsit ugatós lesz a köhögése, vagy elmélyül a hangja, azonnal elkezdem neki adni napi két alkalommal a kálciumot és éjszakára bekapcsolom a párásítót. A szobában éjjelre nem lehet 19 foknál több és lefekvés előtt szellőztetni kell.
2011. dec. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Rendben volt minden az éjjel? Nem fulladt be?
2011. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat,az érdeklődéseket.

jól vagyunk,az éjjel nem ugatott, inkább így "torokhangon hörgött",szóval mintha szakadna fel neki.

áprilisban volt az első,akkor kórházba mentünk, aztán szeptemberben,majd októberben, és most.bár az utóbbiaknál nem fulladt be csak az ugató köhögés volt.persze már felvagyok készülve,de tiszta gyomor idegem van, gyűlölöm ezt a kruppot!

2011. dec. 29. 15:13
 24/25 anonim ***** válasza:

De jó! Szerintem ezt most megúsztátok befulladás nélkül.

nálunk úgy volt, hogy az első alkalommal, 1,5 évesen 2 napig intenzív majd még 5 nap kórház. A következő rá 1/2 évre, pár óra levegőzés után ügyelet. A 3. alkalommal elég volt a levegőztetés, ez volt a -20 fokos éjszaka, és reggel vittem el a gyerekorvoshoz. Azóta kijött még 3x, de soha nem fulladt be.

Tetszik a megfogalmazásod: Én is gyűlölöm ezt a rohadt kruppot.

Jobbulást!!!

2011. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
NEm kaptál rá választ, igen, ha kinyitod az ablakot, akkor kell a sapka, sál. Takard be jól, de figyeld, hogy ne izzadjon. Ha már eleve megizzadt, akkor ne nyisd rá az ablakot, csak ha már lehült, mert akkor meg jön a tüdőgyuszi. Jobbulást.
2011. dec. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!