Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg! Mi ez a krupp?...

Most tényleg! Mi ez a krupp? Bele lehet halni? Befullad, értem. De meg is fulladhat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 22:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, régen simán bele lehetett halni, ma már - szakszerű ellátással, esetleg kórházi kezeléssel - ez nagyon ritka.

Igen, a "befullasdásba" bele lehet halni, akár krupptól fullad az ember, akár mástól, pl. allergiától vagy asztmától. De ez szintén ritka, ha jól kezelik a beteget.

2011. dec. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Ha kruppos, akkor beszűkül a gége, emiatt halllod a sípoló légzést.

Igen, megfulladhat.

2011. dec. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
de mennyi lehet az az idő amíg befullad és nem megfullad?ha értitek a kérdést.szóval itthon meddig "kísérletezzünk"a hidegpárásítóval,fenistil csepp,kúp....stb.
2011. dec. 28. 22:25
 4/25 anonim ***** válasza:

Én nem kísérleteznék. Nincs olyan, hogy mennyi idő, attól függ, milyen súlyos a baj.

Én csak asztmás beszűkülésről tudok beszélni, az borzalmas, az embernek halálfélelme van, ettől még rosszabb lesz a helyzet. Azért sem várnék, hogy ne kínozzam a gyereket, meg azért sem, mert nem vagyok orvos, nem tudom megítélni, mikor van életveszély.

Ha nem indokolt, max. hazaküldenek a kórházból, ez a legrosszabb, ami történhet. Ha be sem mész, és baj lesz, azt nem lehet visszacsinálni vagy jóvátenni.

Első

2011. dec. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nem azért mondom, de a Fenistil csepp nem segít a fulladáson. Kicsit sem...
2011. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
olyan gyomorgörcsöm van.már egyszer voltunk a kórházban, akkor fulladt be előszőr,akkor vittem egyből, mert nemtudtam mit kell tenni.most tegnap megint ugatott, de nem fulladt be, ma estére nagyon rekedt lett a hngja (ez is lehet előjel azt mondják).szóval nemtudom mi lesz éjjel, de kivagyunk okítva mit kell tenni, de meddig játszhatok én itthon orvososdit?csak ez a kérdés fordult meg a fejemben.
2011. dec. 28. 22:37
 7/25 anonim ***** válasza:

Vidd be inkább.

Ne kisérletezz, nem vagy orvos, a kürházban ezt meg kell érteniük.

2011. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
A legelső, hogy hideg levegőre vidd a gyermeket. Én 2 órát ültem a januári -20 fokos hidegben a fiammal, és ettől teljesen elmúlt a fulladása. De még így is bevittük az ügyeletre.
2011. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Attól hogy ugat és rekedt, nem biztos hogy be is fullad. Általában az első éjszaka a legveszélyesebb, utána egyre csökken az esély a befulladásra.

Ha mégis, akkor vidd ki vagy tárd ki az ablakot és adj neki kúpot. Ha perceken belül nem javul akkor azonnal indulás, ha jobban van,akkor várd meg amíg teljesen elmúlik a befulladás és utána induljatok. Én így szoktam.

2011. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
És még valami: minél hidegebb szobában aludjon.
2011. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!