Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves, szeptemberben tölti...

5 éves, szeptemberben tölti 6-ot. Mehet elsőbe?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem. De ha mehetne is, nem erőltetném, alig 6 éves gyereket már ki kell szakítani a nyugodt ovis légkörből? Utána már csak a kötelességek vannak! Hagyni kéne még szegényt.
2011. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Bizony ilyen korban (sőt, még gimnazistaként is) sokat számít egy év. Szerintem se erőltesd.

Én 7 évesen mentem oviba, most fogok érettségizni, és rajzolni lehet a különbséget a nem évvesztes osztálytársaim és köztem. :)

2011. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Bizony ilyen korban (sőt, még gimnazistaként is) sokat számít egy év. Szerintem se erőltesd.

Én 7 évesen mentem oviba, most fogok érettségizni, és rajzolni lehet a különbséget a nem évvesztes osztálytársaim és köztem. :)"


Hát érdekes, nálunk a legjobb tanulok nem voltak évvesztesek. :) se általános iskolában, se gimiben. Én ugyan ellene vagyok a korai iskolázásnak, de pl. húgomnak is évvesztesnek kellett volna lennie, nem engedte anyu és jó tanuló.

2011. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mi külföldön lakunk és itt iskolaelőkészítőbe jár most. Itt tanulnak írni, olvasni, számolni már, nem sok játszás van, hanem feladatok legfeljebb játékosan, de komoly dolgok.

Szeptemberben mehetne elsőbe.

Ha netán hazamennénk, és ott kezdené nem biztos, hogy előnyös lenne oviba iratni visszafejlődés lehetne úgy gondolom. Főleg, hogy szereti az iskolásdit csinálja szorgalmasan.

Mit gondoltok így ?

2011. dec. 26. 21:42
 5/12 bánomisén ***** válasza:
100%

21:38

7 évesen mentél oviba??? Mások akkor fejezik be az ovit...

2011. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Akkor is hadd maradjon még!
2011. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

én 90novemberi vagyok és 96 szeptemberbe mentem.

MO-on, kinn nem tudom, hogy megy

2011. dec. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem, május 30-ig be kell töltenie a hatot, csak akkor veszik fel.
2011. dec. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy ilyen osztálytársam. Szeptember 6-án lett hat éves. Hogy jó-e, nem tudom. Szerintem ez gyerekfüggő. Az előbb említett gyerek nem lett túl jó tanuló, de túl rossz sem. Viszont van olyan gyerek is, aki szinén hat évesen jött iskolába, ő viszont nagyon jól tanul. Szerintem ezt te látod rajta. Ha úgy érzed készen áll, akkor menjen. :)
2011. dec. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Látom itt rendesen lepontozzák az embert...

Nos a múltkor beszélgettem óvónő anyósommal az én gyerekeimről.Azt mondta,hogy amelyik jun. 7-én született,az év vesztes lesz és amelyik most fog februárban születni ő nem.Ugyanis május 31 a mérvadó.Tehát 2012-ben nem járhat suliba.A privát véleményem az,hogy mivel iskola előkészítőbe jár és szereti,élvezi szerintem jobb lenne neki a suli,mert a nagycsoportosokat is fölkészítik itthon,de nem úgy ahogy nálatok.Egyébként meg jobb az ovi.

2011. dec. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!