Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le 22...

Hogyan szoktassam le 22 hónapos gyermekemet a cicizésről?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem szép szóval "Nagyfiu vagy már, nem kell az neked", nem ment.

Én drasztikusan bekentem újszopás és körömrágás elleni lakkal a bimbómat, tuti volt a siker.

Először aznoban próbáld meg elmagyarázni neki, vagy egyszerűen nem oda adni.

Nekem ezek nem váltak be sajnos, én amint leültem vagy lefeküdtem tépte le rólam a polót, és egész nap a cicin lógott volna.

2011. dec. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én most szoktattam le, de ő már 2,5 éves. Hogy hogy csináld, arról csak annyit tudok mondani, hogy figyeld nagyon a gyerek jelzéseit, s egyszerre csak annyit vegyél el tőle, amennyit könnyen el tud fogadni. Az esti szopit érdemes legutoljára elvenni, mert ahhoz meg kell tanulnia cici nélkül elaludnia, tehát az a legnehezebb. A drasztikus elválasztást én nem ajánlom, mert túl nagy stresszt jelenthet a gyereknek. Én egyszerűen csak elmondtam neki, hogy anya beteg, gyógyszert szed, és nem szabad már cicizni emiatt. Sokat sírt miatta, de elfogadta a helyzetet nagy meglepetésemre. Néha próbálkozott, de határozott voltam vele, így ez sem tartott sokáig. Nálunk az esti szopi elhagyása rettenetes. Nem tud magától elaludni, és még a sötétben is elkezdett félni, pedig mellette vagyok, míg elalszik és meséket is olvasunk alvás előtt. Az igazság az, hogy az altatás eszközeit is meg kell találni, és a gyereknek segíteni, nem könnyű. Bár, gondolom, ez is gyerek és szülőfüggő. Ha újrakezdhetném a leszoktatást, sokkal lassabban, fokozatosabban tenném meg, mint tettem. (De én tényleg beteg voltam, gyorsan kellett elválasztanom.)
2011. dec. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,


Boldog Karácsonyt kívánok nektek!

2011. dec. 22. 09:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne szoktasd le. Én 3 éves koráig szoptattam, most 11 és hihetelen erős immunrendszere van.
2011. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!