Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam őket bölcsibe?

Hogyan szoktassam őket bölcsibe?

Figyelt kérdés
Januártól felvették mindkét gyerekemet ugyanabba a bölcsibe és ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsokat, tapasztalatokat olvasni. Nem ikrek, a nagyobb 28 a kisebb 13 hónapos. Egyszerre szoktassam be őket, vagy külön-külön? A naggyal nem lesz gond, mert ő nagyon szeret közösségben lenni, de a kicsi (aki még valóban kicsi a közösséghez) elég anyás sajnos, ráadásul most tanult meg járni...volt valaki, akinek egyszerre kellett 2 gyereket beszoktatni?
2011. dec. 21. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanabba a csoportba fognak járni? Szerintem kérd ki a bölcsisnéni véleményét is, ő tuti segíteni fog, lehet tapasztalata is van ezen a téren.
2011. dec. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
egy csoportba fognak járni. Igen, fogok onnan is tanácsot kérni, de jobb felkészülni előre:) köszi!!
2011. dec. 21. 09:52
 3/5 anonim ***** válasza:

én egyszerre szoktatnám be őket,de a gondinénik jobban tudják.sajnálom,hogy a kicsit is ilyen hamar be kellett adnod bölcsbe.

szerintem a kicsinek támaszt fog jelenteni a nagy,ezért jó,hogy egy csoportba kerülnek.remélem jó gondinénit fogsz ki

2011. dec. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam egy kicsit más volt a helyzet a nagy 27 hónapos korától járt. Nem igazán kellett beszoktatni, elfogadta az új helyzetet. A kicsi egy éves volt, mikor a nagy kezdett. Hónapról, hónapra egyre nehezebben ráncigáltam haza, mikor beadtuk a tesót. Végül 16 hónaposan a kicsi is bölcsis lett. Gyakorlatilag őt sem kellett szoktatnom. Én rábíznám magam a gondozónénikre, nekik van ebben bőven tapasztalatuk. Amúgy biztos, hogy egyszerre kezdeném ha a sajátjaimról lenne szó, de a Te gyerekeidet nem ismerem. Nekem össze vannak nőve, így lehetetlen lenne külön választani őket ebben az esetben.
2011. dec. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Igen, én is nagyon sajnálom a kisebbiket hogy ilyen korán bölibe kell adnom, de sajnos nincs más választásom:( talán ha együtt lesz a tesóval, könnyebb lesz szegénykémnek:(
2011. dec. 21. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!