Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam pohárra?...

Hogyan szoktassam pohárra? SOS, bölcsibe megy!

Figyelt kérdés

Légy szíves ne szörnyülködjetek. 16 hónapos fiam egyszerűen nem hajlandó semmiből inni, csak cumisüvegből. A cumisüveget sem hajlandó tartani, fogni kell neki, mint egy kisbabának. Evés közben leteszem az asztalára, de ha inni akar, csak mutogat rá. Egyébként nem retardált meg ilyesmi. értelmes, mozgékony, még a fogát is egyedül mossa.

Próbáltam puha csőröst, kemény csőröst, egyszerűen elszalad. Inkább nem iszik. Egy dolog jött csak be. Amikor iszom a kávémat, töltök neki pohárba egy kis teát, neki is teszünk bele kanalat, kevergetjük, mint én a kávét. Na így "kávézunk" együtt, így iszik, de több megy mellé, mint a szájába. Áprilisban bölcsi, kértek, hogy addig tanuljon meg poharazni. Ha minden kötél szakad lehet használni cumisüveget, de szerintem senki nem számít arra, hogy még a szájába is kell tenni. Kérlek írjatok bármilyen hasznos ötletet!


2011. márc. 20. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne stesszelj ezen. Mikor mi keztünk akkor volt egy 18 hónapos kislány, és ugyanez volt vele, de ő még a földre is lefekütt, csak ott volt hajlandó a cumisüvegből inni. Kb 1 hónap alatt a többiekkel ült az asztalnál és gyönyörűen ivott pohárból. A közösség, a gyerek példa, a más felnőtt tanítása, mind -mind eredményt hozhat.
2011. márc. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Nálunk hagyták, hogy legyen cumisüveg annál a kislánynál, aki egyáltalán semmi másból nem volt hajlandó inni, és közben folyamatosan gyakorolnak a gyerekek úgyis nap mint nap. És utánozzák egymást, igy megtanulja nagyon hamar.
2011. márc. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"Kávézzatok" naponta többször is. Nem kell igazi kávét innod mindig, ihatsz teát, vagy vizet, ami jólesik. VAgy próbáld ki a szívószálat. Bár ez sem igazi poharazás, de ilyenkor nem kell a szájához emelnie az üveget és tartani.
2011. márc. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!