Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért pisil be? Semmi megrázkó...

Miért pisil be? Semmi megrázkódtatás nem érte, nem változott semmi az életünkben mostanában. Kistesó is már 7,5 hónapos.

Figyelt kérdés

Szerda óta a 3 éves (szeptemberben volt 3) kisfiam egyszer sem pisilt a vécébe, mindig bepisilt. Az oviban kezdte. Bepisil és játszik tovább, nem is szól. Rákérdeztem, azt mondja érzi hogy kell pisilnie, arra a kérdésre, hogy akkor miért pisil be nem válaszol.

Szerintem direkt csinálja, apja szerint ki kéne vizsgáltatni. De hol?


2011. dec. 18. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a játékot fontosabbnak tartja,mint a WC-re menést. De egy urológiai vizsgálatra érdemes lenne elvinni.
2011. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Három évesen már nem fog direkt bepisilni, mert már van szégyen érzete. Főleg az ovisok előtt nem csinál ilyet. Először is háziorvos, ő ad vizeletvizsgálatra beutalót. Itt ki lehet zárni, hogy nincs-e felfázás a dologban. Ha nincs hólyaghurut vagy miegymás a dologban, akkor irány egy jó pszichológus (nem pszichiáter) A kis tesó hét és félhónapos. Pont az a kor, amikor elmúlik az újdonság varázsa. A kis tesó ebben a korban sokkal nagyobb figyelmet igényel, mint picinek. Mert bár még újszülött korban sokat szopizik és sokszor kell tisztába tenni, anya ráér közben a nagy tesóval beszélgetni. Míg félévesen elkezdi a kicsi is birtokba venni anya teljes és kizárólagos figyelmét. Minden gyermek veszteségként éli meg, ha kis tesó jön a házhoz, akkor is ha szereti. Ez szinte mindig a fejlődés visszaesésében jelentkezik. A bepisilés az egyik jellemző tudatalatti tiltakozása a megváltozott dolgokra. A pszichológus azért kell, hogy kiderítse nem-e más esemény áll a háttérben. Ha nem akkor segít abban, hogy a nagy testvér a helyére kerüljön és magabiztosabb legyen az ő családban betöltött szerepét illetően. Hiszen ő eddig egyke volt, anyának és apának (nagymamának és nagypapának, nagynéniknek, nagybácsiknak) kizárólagos szeme fénye. Most pedig ezen a figyelmen osztoznia kell valakivel. Ráadásul ő óvodába is jár, míg a kicsi otthon bitorolja az ő régi trónját.
2011. dec. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is arra gondolok, hogy lelki okai vannak. Sokat vagyunk egyedül mostanában, apa rengeteget dolgozik, kezdte az ovit, tesó, ... stb. De nem látszik rajta, hogy bántaná valami, nyitott, barátságos, jókedvű. Bár elég szófogadatlan is ,de én ezt a dackorszak javára írtam. Eddig.
2011. dec. 18. 21:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Érzékeny kisgyermek. Nem látszik kívülről, hogy valami bántaná, mert ő maga sem tudja tudatosan. Csak van egy belső feszültség, ami bepisilésben mutatkozik meg. Apa sokat van távol, anya nem ér rá mindig, ez okozhat szorongást. Sok új dolog történt vele és nem tudja megemészteni.
2011. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!