Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Komárom-Esztergom megyében...

Komárom-Esztergom megyében hova vihetném el 27 hónapos kisfiamat fejlesztésre, aki még alig beszél?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 22:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
majd légyszi, írd meg, mit mondott a doki.
2011. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
33%

szerintem a legnagyobb baj a fiaddal, hogy anya nem az "egészséges gyerekek" után olvas hanem az autizmus után...


amit leírtál 1 kivétel minden "tünet" a normális, egészséges gyerekekre illik.

a kezével röpködés tényleg autisztikus tünet. a beszéd meg csak 7 hónap múlva lesz megkésett kategória.


de ha aggódsz, igenis vidd el, korai fejlesztő, szerintem pestre kell utaznotok majd. orvosotok mindent elmond

2011. dec. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

2 évesen valóban nem mindegyik gyerek beszél főleg, ha fiú, akkor általában még később. Amúgy beszédfejlődés alatt csak arra gondolsz, hogy szavakat ismételget és nem rakja össze a mondatot, hogy "Apa, apa, apaa" helyett nem azt mondja, hogy "Apa ezt csináld, meg azt"? Én úgy emlékszem, hogy az öcsém 2 és fél-3 éves korában kezdett el "beszélni", ez még nem rendes beszéd. Ugye ezt még nem lehet érteni(a szülők általában értik, de nem mindent), főleg 1 külső szemlélőnek vagy 1 olyan embernek, aki nem sokat van a gyerekkel teljesen zagyvának tűnhet a dolog.


'Dührohamok, hisztik'. Hát ez nem a dackorszak akar lenni?

'Bizonyos dolgokat szeret, ha az mindig ugyan úgy történik.' A gyerekek szeretik a napirendeket. Kelés, reggeli, oviba menni, oviban a szokások eltanulása(szintén napirend alapján), hazamenni, játszani, enni, fürdeni, aludni, este kakaó, napi 1 joghurt stb...


'Ritkán repked a kezével, lábujjhegyen jár, rázza a fejét, csak nagyon rövid ideig tart szemkontaktust.'

Repked? Szereti az állatokat(madarak, rovarok, lepkék), esetleg a repülők tetszenek neki? Kérdezd meg tőle, valszeg tud már válaszolni vagy legalább a fejét rázza, hogy igen vagy nem. :)

Szemkontaktust ezek a kis gyerekek szerintem még nem tudnak hosszú ideig tartani, mivel még nem tudnak úgy koncentrálni+ nem is értik, hogy mit akarsz tőle, miért kéne csinálni.

'Pár napja elkezdett sikítozni. Nagyon akaratos, hisztizik, ha vmi nem úgy van ahogy ő akarja.' Sok gyerek csinálja ezt, hogy felkeltse az érdeklődést. Akar vmit, vagy vmi nem tetszik neki. Gondolom a kis tesó mellett ez még jobban előjön. Lehet, hogy el van kényeztetve még, ha nem is érzitek, ő tudja, hogyan lehet belőletek mindent kicsikarni.


'Vannak olyan szavai, amiket ő kreált.' Még a felnőttek is kreálnak olykor szavakat. Szerintem inkább, akkor ijedt meg, ha nem látható baráttal kezd el beszélgetni...

Amúgy ez inkább csak a szavak próbálgatása, de lehet az is, hogy kreálja, csak még nem érted, hogy mit mond. :)


'Néha, minden ok nélkül megüt gyereket. Szeret magában játszani (pl autózni), de ha megunja akkor hív minket.'

Más gyerek is csinálja főleg, ha elveszi a másik a kedvenc játékát. A másik fele meg, hogy el kell neki magyarázni, hogy ilyet nem szabad csinálni. Ez megtörtént?! "Fáj a kisfiúnak/kislánynak, sírni fog." stb...

Mivel a kis tesóval még nem tud játszani és valszeg ti meg nem értek rá annyit, így megtanulta, hogy egyedül is boldogulnia kell és játszania is tudni kell egyedül.

Megunja hív titeket. Gondolom nem minden játéka van elérhető helyen, amit ő maga is elő tud venni. A másik dolog meg az, hogy jó egyedül játszani, de 1 idő után kezd valóban unalmas lenni és társaságra van szükségünk.


'Nem mindenkitől fogadja el ha szeretgetik, viszont ő kimutatja a szeretetét főleg az 5 hónapos tesójánál, apukájánál, nálam ritkábban. Mást igazából elutasít (pl ha a mama puszit kér tőle, sosem ad, pedig alapjában szeret vele lenni, meg el is van vele, ha rábízzuk).'


Gondolom te sem mindenkit tolerálsz és nem mindenkitől fogadod el, ha szeretgetnek. A tesóját még jó, hogy szereti(gondolom nézegeti, beszél hozzá 'de aranyos'). Az apjához megy inkább, akkor apás a gyerek, ezzel sincs szerintem semmi probléma.


'Ha porszívózok általában befogja a fülét.

A fúró hangjától fél, tegnap is kint volt az apukájával a mosókonyhában, és ahogy meghallotta a fúró hangját rögtön beszaladt hozzám.'-Maradt volna ott és hallgatta volna végig? :D Amúgy meg nem jó, ha ilyen hangos zajnak teszed ki a gyereked, mert nagyon könnyen romolhat a hallása. A hangos zajokat senki sem szereti. Ha fúrnak, akkor meg én fogom be a fülem, mert annyira zavaró. Lehet, hogy a gyereknek sokkal jobb a hallása, mint nektek és azért, tűnik furcsának.

---------------------------------------------------------


25-27 hónapos: a gyermek már egyenesen, stabilan jár, ugrál, elrúgja és dobja a labdát.

Tud fogat, arcot és kezet mosni. (A rendes fogmosást még azért korai lenne teljesen a pici szakértelmére bízni. Az alapos fogmosás segítése a szülő feladata!)


*** Egyedül vetkőzik. ***


A könyvben már egyesével lapoz, és kis tárgyakkal is ügyesen bánik.

----------------------------------------------------------

Ritkán repked a kezével, *** lábujjhegyen jár, *** rázza a fejét, csak nagyon rövid ideig tart szemkontaktust.


28-30 hónapos


*** A gyermek tud már lábujjhegyen állni, ***


fel- és leugrani a tárgyakról. Fél lábon egyensúlyozni általában még nem sikerül neki, de próbálkozik. Az egyszerű guruló kisautót vagy biciklit már ügyesen hajtja a lábával.



Szerintem teljesen normális amit leírtál. Lehet, hogy valóban csak túlreagálod és a saját gyerekedben keresel olyan dolgokat, amik nem is igazak. Bár lehet, hogy te 1 kis zsenit akarsz...

2011. dec. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm MINDENKINEK, aki hozzászólt a kérdésemhez! Jó, hogy egy külső szemlélő is kicsit belelát az életünkbe!


Szóval ma volt a dr.nő nálunk.

elmondtam neki az aggályaimat és azt mondta h egy autista gyermek NEM ilyen, mint az én kisfiam. Felnyitotta a szemem, hogy oké, vannak ezek az apró dolgok, DE!!!! ezek még teljesen beleférnek ebbe az életkorba.

Azt mondta, h az autisták nem ilyenek, ők nem kezdeményeznek játékot (miközben itt volt engem is és a dr.nőt is hívott játszani), sokszor üveges a tekintetük. Az én kisfiamat kifejezetten barátságosnak mondta, sőt hozzátette, hogy sokat szokott róla beszélni a védőnővel és szokták őt példának említeni más anyukáknak.

Azt is mondta h többet kéne gyerektársaságba járnunk és hogy én többet menjek el egyedül, mert látszik rajtam, h csak a gyerekeim vannak körülöttem és jó lenne ha gyakrabban kiszellőztetném a fejem. És hozzátette, hogy nagyon ügyesen szervezem a két pici körüli dolgokat, de merjek engedni magamnak egy kis szabadságot.

Az egész történethez még hozzá kell tennem azt, hogy nyáron történt a kisfiammal egy nagyon csúnya baleset, ami miatt az egyik ujjából egy pici darabot le kellett amputálni. a Dr.nénink szerint a kistesó érkezése és ez a baleset miatt valószínű ő egy kicsit érzékenyebb és ezek is kiválthatják ezeket a dolgokat. Én meg azóta túlaggódó vagyok és nagyon résen vagyok, hogy ő ne sérüljön....


Viszont azt is hozzátette, hogy azért persze figyeljük ŐT és ha erősödnének a jelek, akkor mindenképpen továbbküld minket, de szerinte nincsen baj.


Szóval most azért nyugodtabb vagyok. Remélem tényleg igaza lesz.


Mégegyszer köszönöm, hogy vettétek a fáradságot és írtatok, aggódtatok.

2011. dec. 21. 23:11
 15/17 anonim ***** válasza:
ez igazán jó hír. Köszönöm, hogy megírtad. Minden jót Nektek!
2011. dec. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Minden rendben azóta? Többet beszél már?
2012. aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm. Egy nagy marha voltam.....meg lehet h picit depressziós (1kicsi, 1 pici gyerekkel itthon....)!

Szóval már ezerszer megbántam h ilyeneket feltételeztem Róla, többet gondoltam bele, mint ami valójában volt, így utólag visszaolvasva! Mintha nem is én lettem volna.


Jövő hónapban lesz 3 éves, és sokszor már rá kell szólnom, hogy maradjon csendben egy kicsit!!!! Csak mondja, mondja egész nap! És rettentő sokat kérdez (amit nem bánok, nagyon szeretem hogy érdeklődik) A MIért korszak kellős közepén van!

Nyelvtanilag szinte majdhogynem helyesen beszél.

Pár hanghibája van, de nem foglalkozom most vele, mert tudom, hogy ez még javulni fog, így sok rosszul ejtett hangot mond már szépen. Ha pedig magától nem javul, akkor az oviban majd a logopédus helyrehozza. Ezen már nem aggódom.

Nagyon örülök, hogy így alakult.

Egy eleven, kis rosszcsont, de rettentő okos, kis dumamatyi lett.......

2012. aug. 13. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!