Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vitte már valaki beszédindítás...

Vitte már valaki beszédindítás fejlesztésre gyermekét?

Figyelt kérdés
Ha igen, mikor? Használt? Fiúnál, lánynál?
2011. ápr. 14. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy segíteni nem tudok, de ez engem is érdekelne. Nálunk is aktuális lenne a dolog. Az enyém sem akar beszélni.
2011. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A válaszommal nem segítek, te tudd, hogy nem vagy egyedül. Most már én is megfelelő szakebert keresgélek, de eddig nem nagyon találtam a környékünkön.
2011. ápr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vittem az enyémet.27 hónapos volt és nem beszélt. Azt olvastam a neten, hogy ha nincs két évesen ötven szava akkor kell gondolkozni azon, hogy valami nincs rendben. Elvittem először a fővárosi beszédjavítóba. Ott megnézte logopédus, pszichológus, és gyógytornász. A mozgása volt elmaradva (nagymozgásokat tanulta meg későn), és kicsit tónustalan is volt az izomzata. Azt javasolták, hogy várjunk még kicsit és ha nem indul be 1-2 hónap alatt (ez májusban volt) akkor szeptemberbe komplex fejlesztésre felveszik a beszédjavítóba. Én nem szerettem volna addig várni, ezért egy hetes intenzív Dévény arckezelést kapott és elkeztünk HRG úszásra járni heti 1x. 2 hónap alatt beindult. Nem összetett mondatokban kezdett beszélni, hanem, mint aki az elmaradt 1/2-1 évet akarná behozni csak gyorsított tempóban. Most három éves lemúlt, gyönyörűen választékosan beszél. Azt mondták abeszédjavítóban, hogy amegkésett beszédfejlődésú gyerekek nagy része pösze lesz, hát kicsit pösze is a fiam. Azt tanácsolták, hogy majd nagycsoportban ( ha addig nem javul) vigyük vissza és logopédus megoldja a problémát.
2011. ápr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26 hós lesz a kisfiam 2 hét múlva. Most várom a telefont, hogy mikor vihetem. A bölcsiben javasolták, hogy elvihetem. Nem vesztek vele semmit. Neki megvan a korához képest 50-60 szavas szókincse. Sokat még nem értenek a bölcsiben, csak én értem meg és apa. ő nincs lemaradva. Azt mondta a gondozónénije, hogy lehet, hogy csak 2,5 éves kora körül telefonálnak. Azóta egyébként sokat fejlődött. Egyre több szót mond ki, érthetően, persze 1-2 betűt kihagyva, de megérthető. Na meg új szavakat is mond. Mai új szava a kecske- nála keke:-)
2011. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs, h nem tudok válaszolni, csak szeretném h meglegyen a kérdésed! 19 hónapos kisfiam sem mond még semmit, mindenki nyugtat, de én azért nem vagyok annyira nyugodt.
2011. ápr. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy menni idős a gyerkőcöd,de az én fiam májusban lesz 3 éves(fiú) és nem érthetően beszél.Sok mindent meg lehet érteni idegenek számára is,de a legtöbbet csak én értek meg.Mi járunk fejlesztőházba,úgynevezett bölcsistornára ahol azt mondta a konduktor,hogy várjam meg a nyarat,mert a sok mozgás legtöbbször beindíthatja a beszédet!Így várunk szeptemberig.Ja és azt is javasolta,hogy beszéltessük a gyereket,ne értsük meg egy szóból hogy mit akar hanem mondassuk el vele 2-3 szóban.Ez bevállni látszik nálunk!
2011. ápr. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem is úgy tűnik, mintha gyermekem a nagy mozgásokkal lenne elmaradva. A finom motoros szépen fejlődik. Csak a rengeteg beszéd, vers, mondóka, ének, mese, játék ellenére is iszonyú lassú beszédfejlődést tapasztalok nála. Amúgy májusban lesz 2 éves.
2011. ápr. 15. 11:16
 8/10 anonim ***** válasza:
A nagy mozgások elmaradását hogy értitek? Miből látszik ez?
2011. ápr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én írtam az elején a nagymozgásokat. Nekünk minden negymozgás meg volt késve. A forgást terapeuta indította be hat hónaposan, a kúszás 11 hósan a mászás 12 hósan a járás 15 hósan indult be. A felmérsen olyanokat néztek tude e bordásfalra mászni , ugrálni, kúszni, stb és szinte semmit nem tudott megcsinálni. A futása is esetlenebb, sokat esik, nem szeretett hintázni, stb. Három éves korára sokat fejlődött, de azóta is járunk HRG-re. A kis mozgások rendben vanak, már három évesen vonalon belül színez. De 7 hónaposan a földről a cérnaszálat felszedegette.
2011. ápr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 macitesó válasza:

A mozgás és beszéd, azaz idegrendszeri fejlődés kéz a kézben járnak. Ezért kritikus fontosságú a 0-6 éves kor, ekkor alakulnak ki az idegpáláyk, rövid idő alatt rendkívül gyors változások mennek végbe az idegrendszerben. Ezt az időszakot semmi nem fogja visszahozni, így mind a szülők mind a szakemberek felelőssége nagy.

HA a beszédfejlődésben elmaradás történik az nem keverendő össze az artikulációval. Egy 3 éves nem fog "szépen" beszélni.örülni kell ha beszél! Artikuláció csak 4-5 éves kor körül kell foglalkozni.

A beszédindítás, beszédfejlesztéshez a mozgásos terápiák - pont fent említettek miatt - alapvetőek! Viszont nem elegendőek.A mozgás mellé a konkrét beszédfejlesztés, hangutánzás, szavak,stb. felépítése szükséges.Otthon is használható "eszköz", könyv a Látogatás a beszéd birodalmába könyvek. Napi, rendszeres!! 10 perc -több nem kell, hiszen kicsik! - foglalkozás a könyv felépítése alapján segítséget ad.

2018. ápr. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!