Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam nem nagyon...

3 éves kisfiam nem nagyon akar beszélni (van szókincse, de kevés). Szüksége lenne logopédiai fejlesztésre. Dunaújvárosban keresek jó szakembert. Más is jár hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves és nagyon keveset beszél, főleg mutogatva kommunikál. Voltunk vele Budapesten logopédusnál, aki azt javasolta,hogy elkéne kezdeni a kisfiammal a logopédiai fejlesztést, mert igaz, hogy nagyon értelmes kisgyerek, ennyi idősen már rendesen kellene beszélnie (ezt mi is tudjuk). Nekünk nagyon problémás lenne hetente Budapestre utazni, én is és a férjem is dolgozunk, ezért Dunaújvárosban keresnénk jó logopédust (az sem baj ha fizetős). Ha valaki tudna ajánlani jó szakembert, nagyon örülnénk.Köszönöm
2011. jan. 16. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

szia. mi is hasonlo cipőben járunk.

kisfiam áprilisban lesz 3, van szokincse de nem beszél ugy ahogy kellene. voltunk vele orvosnál, most megyünk majd a köv héten logopédushoz. a doki szerit nincs semmi baja, -. orvosilag. kiváncsi leszek a lopédus mint mond.

segiteni viszont nem tudok neked logpédus ügyben, mert mu gyula mellett lakunk. ha van kedved irhatsz privit és segitenénk egymást, megosztanánk tapasztalatainkat.

2011. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Anyukám óvónő. Az én fiam is nagyon sokáig csak mutogatott, meg hümmögött, mama, papa is nagyon sokára jött ki a száján.

Aztán egyszercsak beindult, azóta nem lehet lelőni sem, folyton jár a szája. Már néha azon gondolkodtam, hogy sétákhoz is viszek magammal egy kisrádiót vagy discmant és azt hallgatom, mert iszonyat fárasztó a folyamatos dumálása:)

Szóval, anyu azt mondta, hogy nagyon sok kisgyerek csak az oviban kezdett el beszélni, ami végülis érthető. Hisz ott rákényszerül. Otthon megértik a mutogatást is.

Gondolom nem nagyon jártatok ti sem közösségbe?

Mégvalami, Albert Einstein is nagyon későn kezdett el beszélni:)

2011. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kisfiam szeptember óta jár bölcsibe, de előtte is amíg itthon voltam vele rendszeresen jártunk közösségbe. Velem annak idején anyukám nem járt különösen közösségbe, csak a játszótér volt, ahol láttam más gyerekeket, és mégis időben elkezdtem beszélni. Sógornőm kislánya 1,5 éves és ők sem járnak sehova, mégis beszél a kislány. Úgyhogy szerintem nem ettől függ. Azt is próbáltuk, hogy nem értjük meg a mutogatást, de mindig sírás a vége. Nekem már nincs ötletem. Pedig nagyon sokat foglalkozom a kisfiammal, de minden hiába.
2011. jan. 16. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Fiú! A fiúk köztudásúan később szólalnak meg, mint a lányok.

Még valami eszembe jutott, amit ajánlani szoktak a beszédhez, ez pedig a hinta! Lehet olyat kapni, amit az ajtófélfába szerelhettek! tegyétek bele többször! Ez vmi agyi folyamatot indít el

2011. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne hallgass azokra, akik lebeszélnek a logopédusról, mondván, hogy a fiúk úgyis később kezdenek beszélni, meg majd egyszercsak hirtelen dumálni kezd etc...


Nekem is mindig ezzel jöttek, ezért halogattam a szakemberhez fordulást. Aztán egyszer elszakadt a cérna és mégis elvittem. Két hét alatt a tündéri logopéduslány beindította a beszédét. Sajnálom, hogy az okoskodók miatt nem vittem hamarabb.

2011. jan. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!