Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Komárom-Esztergom megyében...

Komárom-Esztergom megyében hova vihetném el 27 hónapos kisfiamat fejlesztésre, aki még alig beszél?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 22:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
minek, nincs elkésve...vidd gyerekek közé, majd megtanul tőlük trécselni
2011. dec. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia, jó kérdés, enyém is ennyi idős, ő is alig beszél még.
2011. dec. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam nyáron volt kettő, és most is csak szavakat mond (anya,apa, busz,alma) ezt is csak szeptember óta.

Bocsi tudom nem ez volt a kérdés, csak az aggodalmadat akartam szétoszlatni.

2011. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%

Felesleges!

A fiúk eleve később szólalnak meg.

Az enyém is csak alig mondott pár szót, szótagot ennyi idősen, majd 3 éves korától be nem áll a szája. Az ovi is jó hatással volt rá.

2011. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm h írtatok. Igazából lenne itt még valami, ami maitt örülnék, ha látná egy szakember. Nagyon nehéz erről beszélni.... Vannak olyan aggályaim is, hogy lehet hogy nincsen rendben vele valami. sajnos produkál autisztikus tüneteket is, és ezért lenne jó ha látná valaki. sajnos több tünet van, nem csak egy, de mivel én nem vagyok szakember ezért nem is akarok semmiféle diagnózist felállítani.

Várom még a további válaszokat is!

2011. dec. 16. 14:36
 6/17 anonim ***** válasza:
konkrétan milyen tünetre gondolsz?
2011. dec. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ugye megkésett a beszédfejlődése. Vannak dührohamai, hisztijei. Bizonyos dolgokat szeret, ha az mindig ugyan úgy történik. Ritkán repked a kezével, lábujjhegyen jár, rázza a fejét, csak nagyon rövid ideig tart szemkontaktust. Pár napja elkezdett sikítozni. Vannak olyan szavai, amiket ő kreált. Néha, minden ok nélkül megüt gyereket. Szeret magában játszani (pl autózni), de ha megunja akkor hív minket. Nem mindenkitől fogadja el ha szeretgetik, viszont ő kimutatja a szeretetét főleg az 5 hónapos tesójánál, apukájánál, nálam ritkábban. Mást igazából elutasít (pl ha a mama puszit kér tőle, sosem ad, pedig alapjában szeret vele lenni, meg el is van vele, ha rábízzuk) Nagyon akaratos, hisztizik, ha vmi nem úgy van ahogy ő akarja.

Viszont könnyen teremt kapcsolatot. Ha idegen gyerekkel találkozunk az utcán, akkor odaszalad megsimogatja, megpuszilja.

Sajnos sokszor a szavakat ismételgeti. pl ha ki akarja magát fejezni, h apa ezt v azt csinálta, akkor azt mondja, h "Apa, apa, apaaa"

Ha porszívózok általában befogja a fülét.

A fúró hangjától fél, tegnap is kint volt az apukájával a mosókonyhában, és ahogy meghallotta a fúró hangját rögtön beszaladt hozzám.

Most így hirtelen ennyi jutott az eszembe.

Kérlek Titeket őszintén írjátok le a véleményeteket.

A férjemnek ill. egy közeli barátnőmnek elmondtam a félelmemet ezzel kapcsolatban, de ők legyintettek, szerintük nincsen semmi baj. de szerintem meg elég sok jel van.... nagyon félek, hogy mi van ha..... de inkább tudjuk meg időben, és el lehessen minél hamarabb kezdeni fejleszteni......

Köszönöm!

2011. dec. 19. 00:29
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát, a bizti kedvéért nézesd meg, de szerintem a leírás alapján normális. De én nem értek hozzá. De az én gyerekem is hasonló.
2011. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Megkértem a gyerekorvosunkat h jöjjön el hozzánk - a rendelőben mindig nagy a forgalom, ott nem lehet nyugodtan beszélgetni, ráadásul a kisfiam ott szökik, szerdán jön. Sajnos eltörött a mécses miközben beszéltünk, nem bírtam visszatartani a sírást. Én úgy érzem, hogy baj van, viszont nem akarom homokba dugni a fejem, mert azt szeretném h neki a legjobb legyen, ill. van egy 5 hónapos tesója is, rá is tekintettel kell lennem, ha baj van, nekünk is meg kell tanulni h hogyan viselkedjünk vele. Jajjjj, istenem, nagyon nehéz, nagyon félek, hogy mi lesz.

Amúgy az a javára legyen mondva, hogy szinte teljesen önálló. Egyedül bilizik, egyedül vetkőzik, egyedül eszik, szeret segíteni. a társaságtól nem zárkózik el.

2011. dec. 19. 13:08
 10/17 A kérdező kommentje:
nappalra teljesen szobatiszta
2011. dec. 19. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!