Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki jobban ért a gyerekemhez, mint én?

Figyelt kérdés
Mindig megkapom,hogy rosszul etetem,mert keveset eszik.Anyósom szerint bohóckodnom kell neki,meg rohangálni utána és tukmálni.És nyomatni bele a gyümölcsöt,amit meg nem enne,csak az almát.Azt kap,amikor kér.És én vagyok a szar szemét,mikor mondom,hogy nekem arra nincs 1 órám,hogy minden evésnél bohóckodjak.HA éhes,eszik,ha nem,eszik a következő alkalommal.A férjem mindig szupiapu akar lenni,mindig az ellenkezőjét csinálja,mint amit én mondok.És nála is mindig én vagyok,aki kiakad,meg nem fogad el semmit.Annyira unom már.Miért úgy etetem,miért akkor és miért annyit,etessem én,holott már jó fél éve nem engedi,hogy én kanalazzak neki.Miért akkor és úgy altatom,miért nem fektetem le hamarabb,később 2x egy nap.2 éves,kb 10 hónapos kora óta 1x alszik napközben.Unom már,hogy mindenki megkérdőjelezi azt,amit csinálok.
2011. dec. 10. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Ne foglalkozz senkivel, engedd el a fuled mellett es probalj a gyerekre, magadra es a sajat igenyeitekre koncentralni. Probalj sajat rendszert kialakitani es azt tartsd is be.

Godnolom te vagy tobbet a gyerekkel igy ugyis ezt fogja megszokni. Hogy a parod is ezt csinalja veled az gaz. Az anyosok anyukak sokszor ilyenek, tisztelet a kiveteleknek.

Azert mert felneveltek par gyereket azthiszik jobban tudjak. De ez a gyerek a tied es ahogy latom te is akarod felnevelni.

Egyszoval ne hagyd magad. En drukkolok hogy legyen erod. :)

2011. dec. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Kiosztottad már őket szemtől szemben is vagy csak magadban rágódsz ezeken? Persze ez csak akkor működik, ha teljesen biztos vagy magadban és az igazadban.

Engem azóta hagynak békén az okosságokkal, mióta elkezdtem szépen nyugodtan megmondani a magamét. Amikor a férjem is elkezdett másoknak igazat adni velem szemben, akkor mondtam neki, hogy nyugodtan itthon maradhat ő a kicsivel, ha annyira tud mindent.

Szerintem hülyeség bohóckodni evés közben, én pont arra próbálom szoktatni a kicsimet, hogy ha eszünk, akkor eszünk. Ő is kap kanalat, ha koszt csinál, majd összetakarítom. Nálunk van olyan, hogy ha nem kanalazhat, csipegethet önállóan, inkább megmakacsolja magát, pedig éhes lenne. Vagy társaságra vágyik, és akkor eszek vele én is, úgy jobban csúszik.

A napközbeni alvást is ahány baba annyiféleképpen csinálják, van aki később áll át az egy alvásra, van aki később. Ezt nyugodtan el lehet magyarázni nekik.

2011. dec. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Megértelek,de miért is nincs egy órád,hogy bohockodj neki,ha úgy rendesen eszik?biztos mindent te csinálsz jol,nem leeht hogy csak segíteni szeretnének,és tényleg nem jol csinálsz dolgokat,de túl makacs vagy hogy belázsd,igazuk van.Aztán meg lehet hogy nincs,de mit árthat ha úgy is megpróbálod ahogy ők szeretnék.nem vagyunk mindentudók,még ha anyák is lettünk,és attól mert van egy gyereünk,nem biztos,hogy mi értünk hozzá a legjobban.
2011. dec. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Ne foglalkozz velük.:)

Az én anyósom is ilyen. Mostmár nyugodtan végighallgatom, majd közlöm vele, hogy köszönöm a segítségét, de az ÉN GYEREKEM. Ilyenkor közli, hogy makacs vagyok, és ennyi.

Apukával próbálj kitalálni vmi rendszert, mert ha a gyerek azt látja, hogy vannak kiskapuk, akkor nagyobb korában is ki fogja őket játszani. Beszéld meg vele, hogy mondjuk hétvégén ő eteti, vagy altatja. Aztán csináljon amit akar vele, de hétköznap a gyerek a tiéd.:)

(egyébként az evéssel igazad van, nehogy szaladgálj utána)

2011. dec. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

12:59 vagyok, cseppet elírtam :)


van aki később áll át az egy alvásra, van aki HAMARABB.

2011. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
A bohockodos etetes szerintem hulyeseg. Max hogy viccesre csinalod a kajat. Szendvicset mosolygos arcnak ilyesmi.
2011. dec. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

A férjed mennyit van a gyerekkel ? És vajon miért gondolja, hogy jobban tudja mint te ?


Az anyósok nagyik ilyen tukmálósak, azt csak rázd le magadról mit mondanak. Nehogy elkezdj már neki bohóckodni. Az egy dolog, ha ő magában míg te csinálod a dolgod, egy órát eszik, majd lesz még gyorsabb is. Nehogy már az ember minden pillanatában bohócot csináljon magából. Én nem tudom nem emlékeznek, hogy ez nem így megy, mert hogy néha előfordul az egy dolog, de bohóckodva nevelni helytelen. Szerintem.

A férjed ha alig van a gyerekkel, akkor határozottan mondd meg neki. A többieket meg engedd el a füled mellett.

2011. dec. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És a kedves nagymama mit gondol? Majd az óvodában az óvónéni is szaladgálva, bohóckodva fogja 1 órán át etetni a gyereket? Ugyan már.... Mondd el neki egyszer és ne többször. Ha továbbra is ezt mondja, hagyd figyelmen kívül, vedd fel a "fapofát" de csináld úgy, ahogy jónak látod. Az már a nagyobbik probléma, ha a férjed állandóan beléd köt és ellentétes dolgot csinál. Én is emiatt szívok. Valahogy értesd meg a férjeddel, beszéljétek meg, hogyan gondoljátok a gyereknevelést és jussatok közös nevezőre. Az én férjem már kezdte belátni, hogy sok mindenben igazam van, bár sajnos épp most akasztott ki megint egy dologgal. A gyerek paradicsom levest kért, de tészta nélkül. Mondtam, hogy elég sűrű, nem tudom kiszedegetni a tésztát, arról nem beszélve, hogy tegnap megette tésztástul. Erre a drága jó férjem nekiállt és kiszedegette a tésztát belőle 10 percig. Mondtam neki, hogy na emiatt elkényeztetett a gyerek, mert mindent megcsinál, amit csak kitalál. Én biztos nem szedtem volna ki neki, akkor inkább nem eszik, ha éhes úgyis eszik. :(
2011. dec. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!