Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviprobléma, mit lehet ilyenko...

Oviprobléma, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiam szeptember óta óvodás. Az első 3 hónap szuper volt, alig várta, hogy mehessen. Múlt hétfő óta viszont hisztizik, hogy nem akar járni, szinte közelharcot kell vívni vele, hogy oviba tudjuk vinni. Velem, vagy a nagymamájával akar maradni, hazajönni, stb. Beszéltünk az óvónővel, dadussal, és a kisfiamat is faggattam, nem történt az oviban semmi trauma, amiért nem akar menni. És amikor már bent van, kb. 3 perc és mosolyog, játszik, és egész nap semmi gond. Mit tehetnénk, hogy elmúljon ez a reggeli hiszti, és mennyi ideig tarthat ez még? Mi lehet az oka?
2011. dec. 5. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Most jött rá, hogy ez már így marad és minden reggel menni kell, ahelyett, hogy anyáékkal maradhatna. Elmúlik egy idő után, pláne ha egyébként szereti.
2011. dec. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Remélem, igazad van, mert ez így most nagyon nehéz!
2011. dec. 5. 11:34
 3/5 anonim ***** válasza:

az óvónő nem lát mindent, és a gyereked sem biztos, hogy el meri mesélni, ha valami zavarja. Ha az otthoni viselkedésével nincs probléma, nem lett agresszív vagy nem lettek furcsa szokásai, akkor tényleg csak az lehet, amit az első írt.

Az én gyerekem úgy meglépett az oviból, hogy észre sem vette az óvónő. Megszökött az udvarról, én meg pont mentem elé, szerencsére találkoztunk. Szóval nem látnak mindent az óvónők sem...

2011. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem változott az itthoni viselkedése, és az oviban is az első 3 perc után minden rendben. Sőt, amikor jövünk haza mindig mondja, hogy milyen jó volt és megy holnap is. Aztán reggel meg megint a cirkusz...
2011. dec. 5. 11:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, fiam augusztus óta bölcsis - imádja, ő a bandavezér a csoportban. Múlt héten kezdte el a cirkuszolást reggelente, hogy nem akar menni, nem jó a bölcsi. Mire beérünk és átöltöztetem már rohan be, el sem búcsúzik:-)))
2011. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!