Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tetű! Mivel kéne kezelnem a...

Tetű! Mivel kéne kezelnem a gyerekek haját?

Figyelt kérdés
Lányomnak fenékig érő hosszú szőke vékonyszálu haja van . Tetüt hozott az oviból , nittiforral kezeltem már 3 napja de még mindig látok benne . Serkét mivel tudnám leszedni , kézzel egyenként lehetetlennek tűnik ?
2009. máj. 12. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát én úgy emlékszem anno az anyukám egyenként szedte le a hajszálainkról. Szerintem nincs más megoldás! :-((
2009. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Bizony, Nittifor és egyenként leszedni.

Érdemes lenne a haj végéből valamennyit levágni. :(

2009. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ecetes vízzel öblítsd le a haját,és fésüld át neki szintén ecetes vizes fésűvel.Mindezt a tetű írtó használata után./az ecet "lemarja"a maradék tetűt a hajvégekről/Utána jó sok samponnal mossd meg a haját,végül újra tetű írtó.Unokatesóm így szedte ki a tetűt a lánya hajából.Viszont sajna ajánlatos lenne levágni a hajból.
2009. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha végig bekenem a szerrel és az ecettel is egészen a hajvégekig akkor is le kéne vágnom a hajából ?
2009. máj. 12. 08:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell levágni! Mindkét lányomnak volt már pár hónappal ezelőtt. Én úgy csináltam, hogy Pedex nevű tetűírtóval bekentem, jó alaposan, nem mostam le rögtön, hanem kb. a hajmosás előtt 2 órával kentem be, heti kétszer így tettem. Hajmosás után jó ötlet ecettel leöblíteni, utána pedig valóban egyesével kell leszedni a serkéket, de ecetes öblítés után könnyebb, mert feloldja azt a kötőanyagot, ami hasonló a cementhez. Én a letisztított hajukra is kentem egy ideig a Pedexből, úgy mentek oviba, suliba. Jópáran így tettünk az osztályból. Nem vágatta le senki a lánya hosszú haját, hiszen a tetvek a fejbőrön vannak, a serkéket is a haj tövébe teszik le, főleg fül mögé, tarkóra, fejtetőre!
2009. máj. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt olvastam több oldalon amit a többiek javasoltak. Pedex, Nittyfor meg van még pár fajta amit próbálj ki. Van drágább is, de lehet jobb is. Van akinek ez használ van akinek az.

Az ecetes víz is jó. Valamint én még olvastam olyat hogy jól be kell balzsamozni a hajat és rá neylonzacsit tenni. Így megfulladnak a tetűk és a serkék kénytelenek leoldódni a hajról, mert ugye a a balzsamtól csúszós lesz. Aztán sűrű fésűvel lefésülgetni és megmosni. Ja és olvastam olyat hogy a legjobb fém, nagyon sűrű fésűvel, mert a műanyag nem olyan hatásos.

Van amelyik tetűírtóban van ilyen féső, bár az lehet drágább.

De amúgy egyesével próbáld meg ami nem jön le, mást sajnos nem tudsz.

Valamint ha eltűntek akkor se hagyd abba a kezelést. És utána is mindig figyeld a haját és bizonyos időközönként ismételd meg a kezelést, ha van ha nincs benne.

Olvastam még olyat hogy van valami ilyen illatos sampon, balzsam amit jó használni mert nem szeretik a szagát a tetűk.

Valamint olvastam egy érdekeset. Régen azért volt sok lánynak összekötve a haja, mert így nehezebben tudott belemenni a tetű. Persze most ez vagy igaz vagy nem, de lehet benne valami.

2009. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Szia semmiképpen ne vágd le a haját! És a legfontosabb hogy ne mosd ki a hajábol mert akkor egy jódarabig nem megy bele! Hagyd nyugottan beleszáradni!
2009. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
16%
Borotvával
2009. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
16%
baszod ha már megvan ajánlom a sósavat, vagy gázperzselő válaszhatsz melyik a humánusabb:D
2009. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hajvasalóval vasald át neki a tövektől, állítólag az leégeti.
2010. nov. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!