Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most mitévő legyek, kislányom...

Most mitévő legyek, kislányom lenyelte a Dentinox-ot?

Figyelt kérdés
Ma este behívott a lányom a szobába (3 éves) és megmutatta a dentinox tubusát és kiderült, hogy fél tubussal a szájába nyomott!!! Most mi tévő legyek????
2011. nov. 16. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a tájékoztatóját: Ha az előírtnál több Dentinox fogínygélt alkalmazott, vagy gyermeke lenyelte a készítményt:

A szükségesnél nagyobb mennyiségű Dentinox fogínygélt óvatosan törölje le gyermeke fogínyéről tiszta kézzel, vagy fültisztító pálcával.

Túladagolásból adódó tüneteket egyáltalán nem figyeltek meg.

Mérgezéses eseteket ez idáig nem jelentettek.



Ez alapján aggodalomra nincs ok, de azért figyelgesd egy darabig. Esetleg lehet, hogy hasmenése lesz holnap.

2011. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem figyeld, mert elöfordulhat, hogy a nyelöreflex kikapcsol töle (történt már ilyen okból haláleset is).

De ettöl függetlenül elég felelötlenség gyógyszereszerü dolgokat szabadon hagyni, hogy a gyerek hozzáférhessen.

2011. nov. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem számítottam rá, hogy elveszi. Már ott van a tartóban 1 éve, mindig szól ha be kell kenni a fogát, mert fáj....most úgy látszik kiszolgálta magát... :-(((
2011. nov. 16. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom ne keltsél már pánikot. Hol hallottál ilyenről, hogy a dentinoxtól kikapcsolt a nyelőreflex? Nem a tömény lidokaintól (mert arról el tudom képzelni simán), hanem a dentinoxtól??????
2011. nov. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy ismerös doktornötöl, ö ezóta az eset óta senkinek sem ir fel, meg nem is javasolja.
2011. nov. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A dentinoxot nem kel felírni...egyszerűen nem hiszem el. Olyan, mint a borostyán lánc megojtja a gyereket dolog...(nekünk is van) soha sehol nem hallani egy hírt sem róla, pedig biztos írnának róla legalább 1X, ha előfordulna.


Ettől függetlenül a kérdező figyelgesse a gyerekét, de azért kicsit erős túlzásnak érzem, hogy kikapcsolja a nyelőreflexet (max, ha allergiás a lidokainra, de az meg kiderült volna az évek során)

2011. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem lesz semmi probléma, szerencsére a lányod is elég nagy, tudja jelezni, ha gond adódik.
2011. nov. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!