Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyurmázáson és rajzoláson...

Gyurmázáson és rajzoláson kívül milyen kreatív, kézügyességet fejlesztő játékot lehet játszani 2 éves gyermekkel?

Figyelt kérdés
Kisfiammal sokat gyurmázunk (sima gyurmával meg só-liszt gyurmával), meg van lemosható filctolla és azzal rajzolunk papírra, ablakra. Szeretném változatosabbá tenni ezeket a közös játékokat. Ti mit szoktatok még csinálni? Kifejezetten olyan dolgokra gondolok, amivel lehet alkotni valamit.
2011. nov. 15. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Bár a kisfiam már 3,5 éves, mi ilyeneket csináltunk még: Színes papírt tépett, és azt felragasztottuk=mozaikozás, formalyukasztóval lyukasztott, azt szín, és minta szerint csoportosítottuk, ragasztottuk, ujjfestékkel nagyméretű háztartási csomagolóra festettünk, nagyméretű műanyag gyöngyöt fűztünk. Most hirtelen ennyi jut eszembe, majd még lehet, hogy írok.
2011. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyöngyfűzés.
2011. nov. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, jó ötletek, megpróbáljuk! :) Még írhattok több ötletet.
2011. nov. 15. 22:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,

mi is ragasztgatni szoktunk, kivágunk reklámújságokból képeket, és ő felragasztja papírra (vettem ilyen vízbázisú stiftes ragasztót). Szoktunk matricázni. Vannak nagyobb méretű gyöngyeink, imádja fűzni őket. Taníthatod neki a színeket, válogathatja a gyöngyöket színek és formák szerint.

Bekenitek ragasztóval a papírt, és mákot, homokot, kavicsokat szórtok rá.

Hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2011. nov. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, vettem neki gyerekollót, hogy ő is tudjon vagdosni
2011. nov. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi kirakózni is szoktunk, 2 éves múlt a kislányom, és a 25-30 db-os kirakja kis segítséggel. A legózás is nagyon jó!

2011. nov. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, mi is legózunk, még felnőttként is élvezetes játék. Én is fogok venni akkor egy kis gyerekollót, az még nincs itthon. Most megint gyurmáztunk, azt nagyon szereti. Tegnap hajtogattam neki papírrepülőt meg csónakot, de az nagyon rövid időre kötötte csak le, aztán inkább papírtépkedésbe ment át a dolog. Azt viszont nagyon élvezte. :)
2011. nov. 17. 16:43

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!