Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha a 2,5éves...

Mit tegyek ha a 2,5éves kislányom visszatartja a kakit?

Figyelt kérdés
Pelusos még és a nunijába is belemegy nem engedi kitörölni.
2011. nov. 12. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen időszak. Azért nem engedte kitörölni ,mert fájt a popija,a tul kemény és nagy széklettől.El kellett kezdenünk kupozni,hetekig ment hogy egy kakija volt egész héten,az is kuppal,Jött volna az a kaki hamarabb is,csak visszatartotta. Vettem neki Fruktolak szirupot,meg Duphalakot székletlazitónak.Aztán egyszer sikerült neki a kaki kup nélkül,és elmagyaráztam neki mindig hogy ha nem tartja bent akkor nem fog neki annyira fájni,és milyen kis ügyes,mert ment a dolog kup nélkül is. Azóta kakil egyedül,és mondja is hogy "Nem kell Púp":-)

Csokit egyáltalán nem ehet,akkaot sem,babánt sme nagyon adok neki,semmi olyan ami megfogja,vagy tul kemény széklete okoz. Nekünk a friss füge sokat segitett.

2011. nov. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most akkor ha jól értem, két problémád van, egyrészt hogy visszatartja a kakit, másrészt hogy ha mégis kakil, nem tudod kitörölni.

Előbbire javasolnám, hogy szerezz be székletlazító lekvárt, nincsenek mellékhatásai, vagy ha amúgy eleget iszik, használhatsz korpát is (főzelékbe, joghurtba). Ha kicsit rendeződik a helyzet, érdemes a kikt bilibe vagy wc-be küldeni (ha látod, hogy kakilni fog, ültesd bilire), így nem lesz csupa trutyi a nunija, ami egyébként nagyon veszélyes, könnyen húgyúti fertőzést okozhat! A nuninak mindig tisztának és száraznak kell lenni.

2011. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És popó törlés helyett popó mosás? Én a fiamat minden kaki után a mosdó szélére űltetem, és megmosom a popóját. Vele is volt olyan időszak, amikor visszatartotta a kakit.
2011. nov. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A lenmagpehely még ami nagyon jó széklet lazító. Belekeverheted joghurtba, pudingba vagy akár főtt ételbe is, bár az én kisfiam úgy is szereti, hogy a kis ujját benyálazás után beledugja, és így még jókat mulatunk is!!!
2011. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó ötletek hangzottak el, szerintem. Ami ezek mellett eszembe jutott, hogy amúgy is célszerű már ennyi idősen ösztönözni szobatisztaságra, és ennek egyik legkiválóbb, sokak által bevált módja, ha a picurt pucér altesttel engeded lenni a lakásban, nyáron -ha van kert- a kertben. Igaz, lakásban több mindenre oda kell figyelni: olyan helyiségben "pucérkodjon", ahonnan kivitted a szőnyeget (vagy elevenem volt), a könnyebb , utólagos takarítás okán. Tehát engedd a padlóra üríteni az adott helyiségben. (Sokan idegenkednek ettől, de hát alternatív megoldás csak kertes házban van, és csak nyáron, a kertben, bár ott is fel kell a kakit szedni persze, higiéniai okokból.)


LEHET, HOGY A KOMFORT ÉRZETÉT GÁTOLJA a pelus most már, pláne, ha belemegy a puncijába is is a kaki olykor, mint írod.


További meglátásaimat hosszasan ecseteltem egy másik kérdésnél, bár avval kezdtem, hogy nem tudok érdemben hozzászólni, ehhez képest elég mélyen belementem a meglátásaim ecsetelésébe:


11-08 19:54 (első beírás)

és 11-11 21:53-tól 22:26-ig

2011. nov. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. nov. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy mindenképpen ki kell törölni, mert ha benn marad a puncijában a kaki, akkor megbetegszik.
2011. nov. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedved utolsónak üzenem -bár mindenkinek, akit érdekel-, dackorszakban levő gyerekre legtöbbször nem hat a magyarázat (bár adott esetekben fontos mégis megtenni), ezért inkább pl. játékos megoldást javaslok, mondjuk olyasmit ,hogy "kicsim, nézd csak, a kakimanó el akar menni a kakihaverokkal", vagy mittomén' :) Lehet próbálkozni, milyen szöveg tetszik a kicsinek. :) Két és fél éves, vélhetőleg lehet már neki ilyen szinten mesélni... (Bár egyéne válogatja.)
2011. nov. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!