Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magánovi vs. állami?

Magánovi vs. állami?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban azok válaszát várom, akik anyagilag megengedhetik maguknak, h magánoviba járassák a gyerkőcöt, és oda is jár, illetve, akik szintén megengedhetik maguknak, de ennek ellenére államiba íratták! Érveket ellenérveket várok, arról, h miért döntöttetek úgy ahogy!

Köszönöm szépen!


2011. nov. 11. 13:28
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Amit én írtam, az nem havi, hanem féléves díj, havonta szerintem nagyon sok lenne, félévre teljesen rendben van.

Ja, amúgy megkérdezheted persze, jászberényi vagyok. :-)

Nálunk van a városban vagy 10 ovi, de még a közülük legjobbnak mondottban sincsenek közelítőleg sem hasonló feltételek, mint ahová mi járunk. Na meg szerintem nagyon durva a 30-35-ös csoportlétszám 2 nevelővel... Azon csodálkozom, hogy az óvónők még nem kaptak idegbajt. Kizártnak tartom, hogy ennyi kisgyerekkel valóban odafigyelve lehet foglalkozni. Mindenütt vegyes csoportok vannak, 3-6 éves gyerekek, a kicsik még beszoktatósak, még nem feltétlenül találják a helyüket, a nagyobbakkal már iskolára készülnek, ezt hogy oldja meg két óvónő? Szerintem sehogy, de el sem várható tőlük.

Egyébként én az árakat is próbáltam hasonlítgatni, kíváncsiságból és arra jutottam, nem is olyan hatalmas a különbség. Az étkezés ugyan felébe se kerül, mint az alapítványi oviban, de inkább nem firtatom, mit esznek azok a gyerekek. Gyümölcsöt a szülőknek kell felváltva vinniük a csoport számára - ez is milyen már? A szülő viszi a folyékony szappant, a fogkrémet, a wc-papírt, papírzsebkendőt, stb. Nálunk minden benne van. Az állami ovikban a szülőnek kell bevinnie ágyneműt a gyereknek, törölközőt, nálunk az alapítványiban ezt is adják, mossák, vasalják. Ha az állami ovisok kirándulni mennek, azért plusz fizetni kell, nálunk ez is benne van. A környezetet, az elérhető dolgokat (uszoda, stb.), vagy akár csak az oviudvart pedig hasonlítani sem lehet.

2011. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!