Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magánovi vs. állami?

Magánovi vs. állami?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban azok válaszát várom, akik anyagilag megengedhetik maguknak, h magánoviba járassák a gyerkőcöt, és oda is jár, illetve, akik szintén megengedhetik maguknak, de ennek ellenére államiba íratták! Érveket ellenérveket várok, arról, h miért döntöttetek úgy ahogy!

Köszönöm szépen!


2011. nov. 11. 13:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

ÁLLAMI!!

Fiam járt magánoviba 1 évig, borzasztó, drága és kb mint egy gyerekmegőrző fiatal hozzá nem értő óvónőkkel.

SiHoa többet magánbölcsi, amgánovi

2011. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

előz

a kicsival, aki 2,5 éves hri 2x úszni járunk, illetve ő úszik 3-4 e avnnak csoportban imádja és havi 5800 ftba kerül

A nyelvtanulás ráér később, elsőtől úgyis tanulnak idegen nyelvet.

A nagy -aki magánoviba járt-5-es heti 4x b van nekik angol (sima állami kerületi suliban, a tanár azt szeretné elérrni, hogy 8. végére meglegyen az alapfok mindkinek az osztályból.

2011. nov. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
még bölcsis korú a gyermekem, januárban lesz három. mi magánbölcsivel kezdtük, és egyáltalán nem tett jó benyomást. hamarosan át is irattam államiba, ahol sokkal jobban érzi magát, igazi kötődés alakult ki a gondozónőjével, és lehet hogy nem énekelnek angolul dalokat, de sokkal összeszedettebbnek tűntek a gondozók. oviba is államiba fogom járatni, és inkább én szervezek neki különprogramokat, de ez budapesten nem is nehéz.
2011. nov. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Angol nyelvtanárként szintén szigorúan olyan ovi és iskola, ahol a magyar nyelvvel foglalkoznak, semmiképp sem idegen nyelvvel. Pszicholingvisztikai szempontból egyébként tiltják is az idegen nyelvtanulást mielőtt a saját nyelvén teljesen jól ír-olvas a gyerek. Úgyhogy nyelv miatt semmiképp nem vinném. (persze mint írták más a kétnyelvű család, de akkor nem idegen nyelvként tanulja a gyerek a nyelveket és egyébként közel sem biztos, hogy bármire is vinni fogja az életben vele, hiszen a nyelv egyébként abszolút készségtantárgy, van aki még a saját anyanyelvét sem tudja minimális, elfogadható mértékben elsajáttani ld Való Világ)


A másik a mi ovink, magánovi, de inkább államihoz hasonlít, szervez programokat,van egy csomó dolog, de az óvónő azt mondta, ő sose adná intézményes különórákra a gyerekét. Mert más ha te viszed el úszni, együtt örülsz, hogy sikerült valami, mint ha az óvónők elcincálják a 40 gyereket. És ugyanígy volt, jártak lovagolni ott is együtt örültek minden elért eredménynek.


Úgyhogy én megfogadom a tanácsát, én hordom majd a fiaimat különórákra.

2011. nov. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szia! Magánoviba jár a lányom. Több oka is volt, hogy ide írattuk, legelsősorban az, hogy olyan lehetőségei vannak az ovinak - már csak a hely miatt is, ahol van - amit más óvodákban csak álmodnak. Kisváros, az egyik legnyugodtabb, csöndes lakóövezet, közvetlenül az erdő és a folyó mellett, állatkert öt perc sétányira, a gyerekeknek állandó belépőjük van, ki is használják. Strand és fedett uszoda a szomszédban, szintén rendszeresen járnak. Az ovi hatalmas gondot fordít arra, hogy a gyerekek sportoljanak, mozogjanak, nálunk esőben is kiviszik levegőzni a gyerekeket, mindenkinek be kellett vinni esőruhát, gumicsizmát ilyen esetekre. Sportoktató gondoskodik a nagyobbak sportokba való bevezetéséről és játékos formában ismerkedhetnek meg a sportágakkal a gyerekek. A tehetségeket figyelik és kiemelik, foglalkoztatják. Anyanyelvi angol pedagógus is van a csoportban, aki csak angolul kommunikál a gyerekekkel és van néhány angol nyelvterületről származó

kisgyerek is.

Az óvodának saját lova van, minden csoportnak lehetősége van heti minimum egy lovaglásra.

Az épület csodás, minden igényt kielégítő, hatalmas, világos, jól felszerelt csoportszobákban 16 gyerekre jut 4 nevelő. Reformétkezést kapnak, rengeteg friss gyümölcsöt, zöldséget.

Az oviban vannak sérült gyermekek is, akik beintegrálhatók az ép gyerekek közé, azokat beteszik, a többiekkel külön csoportban foglalkoznak - az oviban több gyógypedagógus, gyógytornász, szomatopedagógus, masszőr stb. dolgozik. Nekem tetszik, hogy a gyerekemnek teljesen természetes pl. egy mozgássérült gyerek, nem nevet rajta, nem csúfolja ki, ugyanúgy játszik vele, mint másokkal, el tudja fogadni, szerintem ez nagyon fontos lehet később, felnőtt korában is.

Másik, ami miatt ezen intézmény mellett döntöttem, az, hogy jómagam is itt dolgoztam lovasterapeutaként, mielőtt szültem és jól ismerem a többi pedagógust - tudom, hogyan foglalkoznak a gyerekekkel - nekem nem volt mindegy, kire bízom a gyerekeimet.

Az is sokat nyomott a latban, hogy pl. az állami ovikban két nevelőre 35 gyerek jut a legjobb intézményben is, szerintem ez bőven fölötte van az egészséges létszámnak. Másrészt nem vagyok rasszista,

2011. nov. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
bocsi, a kicsi elküldte, folyt. köv.
2011. nov. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szóval nem vagyok rasszista, de az állami intézményben rengeteg a koszos, mosdatlan, sokszor tetves, bolhás stb. roma kisgyerek. Minden oviban, ami a városunkban van! Na már most én nagyon nem szeretném, ha az én gyerekem ilyen kisgyerek mellett ülne pl. ebédnél, vagy aludna délután... A magánoviban is van 1-2 roma származású kicsi, velük semmi problémám, teljesen tisztességes családból származnak, szóval nem a származásukkal van bajom, de ha valaki piszkos, büdös, az ne legyen a gyerekem mellett.

A leglényegtelenebb, de azért nem rossz indok volt az ovi mellett, hogy ugyanazon lakóövezetben élünk, öt perc séta az ovi tőlünk, ami azért nem teljesen mindegy, hiszen bármikor percek alatt ott vagyok a nagyobbért, akár úgy is, hogy a kicsi is sétál, vagy eltolom babakocsiban, nem kell utazgatni, autóba ülni, stb.

2011. nov. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szia! Mennyibe kerülegy ilyen magánovi?Nagyon jól hangzik amit leírtál.
2011. nov. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szia, gondolom, tőlem kérdezted. Nem érzem rettenetesen drágának, talán mert alapítványi és sok támogatást kapnak, meg rengeteg pályátzatot nyernek - épp a nyáron csináltak egy százmilliós beruházást, mind az épületre költötték - gondolhatod, milyen csúcs lett.

Fieztünk egyéves alapítványi díjat, két részletben, minden félév kezdetekor, ez ha jól emlékszem 80 ezer körül van, plusz fizetjük a kaját, ami elég drága, de tényleg nem akármilyen minőség, majdnem egy ezresre jön ki a napi étkezésük. Ezért kapnak komplex reggelit, friss gyümölcsből-zöldségekből álló tízórait, ebédet és normál uzsonnát (valami péksütemény, felvágott, magvas kenyér, gyümölcs plusz tea vagy ilyesmi). Ezen kívül viszont egy fillért se fizetünk sem az uszodáért, sem az állatkertért, lovaglásért, sőt a kirándulásokért sem. Szeptemberben volt az ovi Nagyvisnyón két napos kiránduláson, mehettek a szülők is, amolyan év elei ismerkedős banzáj volt, a gyerekekért nem kellett fizetni, csak a felnőttekért. Nagyon jó volt.

Tényleg szuper ovi, örülök, hogy volt lehetőségünk ide íratni a lányunkat, szerintem a nyáron már a fiam is megy, én ugyan nem küldeném, nyáron fogja tölteni a két évet, de már így se egyszerű hazahozni, amikor otthagyjuk a tesót, menne ő is játszani. :-)) Kétévesen már mehet - mondjuk szerintem max. néha otthagyom egy pár órát, de rendszeresen nem szeretném még járatni. Valamennyire persze segítség lesz az az olykor pár óra is, hiszen addigra ott lesz a pár hónapos kistesó. Meglátjuk. :-) Meg persze azt is, hogy két gyerek után mennyire bírjuk fizetni ezt az egészet. Most még úgy gondolom, menni fog, de nem örök a békának a tó, ahogy a mondás tartja. Azért reméljük a legjobbakat. :-)

2011. nov. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Kedves utolsó válaszoló! Köszi a részletes és kimerítő válaszodat! :) Pont ezek miatt a szempontok miatt gondolkodom megállás nélkül én is ezen a dolgon!Azt megkérdezhetem, h melyik településen éltek?

Köszi szépen mégegyszer mindenkinek!

Az egyik előbbi válaszolónak a magánovi amit én is néztem a gyerkőcnek is hasonló paraméterekkel rendelkezik, mit amit az előző válaszoló írt: itt havi szinten olyan 70 000-80 000 Ft a díj, attól függőn, h hány különórát igényelsz a gyerkőcnek!

2011. nov. 28. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!