Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy adjátok be a kúpot?...

Ti hogy adjátok be a kúpot? Most olvastam egy kérdésnél, és eléggé ledöbbentem, más is csinálja így?

Figyelt kérdés

A kérdést feltevő anyuka azt írja, négykézláb állítja a kislányát, úgy adja be neki a kúpot. Más is csinálja így? nekem ez rettenetesen furán hangzik.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


2011. nov. 1. 16:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy, sosem próbáltam így, hisz egyértelmű hogy ebben a pózban automatikusan ki is jön a kúp és nem tudod összenyomni rendesen a popsiját. Na meg ilyenért nem is nyösztetném.
2011. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Én fölhajtom a lábait vagy oldalra fordítom.

Kicsit morbid pucsíttattni a gyereket...

2011. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

De jó kérdés!:)

Egyébként a kúpot nem kell semmivel sem bekenni, se a gyerek fenekét előtte, egyszerűen ki kell venni a húröböl, előtte egy picit tartani szobahőmérsékleten, vagy ha eleve szobahőmérsékleten van,egyből mehet. Kúp, zsíros állagú, ami gyorsan "melegszik" és olvad, ezért kell végbélbe tolni, mert ott van a szervezetben a legmelegebb .(Alapállapotban is 37,5 körül).

Nem kell négykézláb, le kell fektetni a gyereket , ha szükséges gyengéden lefogni. 1 perc se, míg betoljuk, picit rányomni ki ne jöjjön. Ez nem nagy ördöngösség:)

2011. nov. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem,mert a kisfiam másfél éves, sosem javasolta senki, hogy négykézláb állítsam, ha kúpot kap. Nekem ez már-már perverz.
2011. nov. 1. 16:37
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
A kúpot nem azért rakjuk a végbélbe mert ott van a legmelegebb. Ebben semmi logika nincsen...
2011. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

hanyatt vagy oldalt fekve


és én igenis bekenem krémmel a popsiját mert úgy könnyebben be tudom adni neki

és még a kúpot is kiegyengetem mert nem egyszer volt olyan h éles volt a széle

én nem azért kell a popsiba adni mert ott melegebb van :-)))

hanem mert a végbél nyálkahártyáján keresztül szívódik fel a gyógyszer

2011. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Jó, én nem fogok ezen vitatkozni. A végbélből szívódik fel a leggyorsabban,igen. (....talán azért mert ott van a

legmelegebb...?) De ez teljesen mindegy is, az a lényeg h nem szükséges semmivel sem előre bekenni, mert felolvad gyorsan, és nem kell 4kézláb se beadni.

2011. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De aki akarja bekenheti a fenekét előre (a kúpot ne), az nem fogja rontani a hatásfokát, csak szinte felesleges.
2011. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Azért végbélen keresztül adjuk a kúpot, mert mivel a nyálkahártyán keresztül szívódik fel, így kikerüli a gyomrot és a májat, amiken a szájon át adott szirupok, gyógyszerek 'átmennek' károsíva azokat, főleg a májat terhelik le a lázcsillapítók a legjobban. Másrészt pedig a szájon át adott szerek jóval később hatnak.
2011. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Valaki avasson már be légyszi, úgy tűnik, lemaradtam valamiről. Miért nem mindegy az, hogy más szülő hánykézláb adja be a kúpot a gyerekének? Ha nekik ez bevált, akkor konkrétan miért fáj ez nekünk? Vagy a gyereknek? Vagy mi van?
2011. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!