Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szintem beszél 32...

Milyen szintem beszél 32 hónapos gyermeked (kisfiúk)? Ragzás hogy megy neki, illetve használja az én, vagy enyém szót? Kisfiam úgy mondja, hogy Zolikájé, vagy Zolika csinálta ezt-azt.

Figyelt kérdés
Kisfiam a nyáron kezdett el igazán beszélni mondatokban. Addig csak szavakat mondott, illetve tőmondatokban beszélt. Sok mindent még csak a család ért, /főleg én :-)/. Sok betűt teljesen másképp ejt. pl. maci-mani, nem-hem, a nevét így mondja Babó Lolika-Szabó Zolika. De nagyon szép szabályos mondatokat alkot, és ügyesen összerakja a szavakat egymás után. A ragzással néha még bekavar, de az is kezd alakulni.
2011. okt. 28. 14:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
kedves első. Bölcsis 2 éves korától, majd szeptembertől megy oviba.
2011. okt. 28. 14:59
 12/15 anonim ***** válasza:

Volt régebben egy hasonló kérdés, ott azt kérdeztem a kérdezőtől, hogy ők nem úgy beszélnek-e a gyerekkel, hogy „Zolikájé”, ahelyett, hogy azt mondanák, a „tiéd”.

Kiderült, hogy de, így mondják neki, ezt hallja, és hát, lássuk be, miért mondana mást a gyerek, ha otthon ezt hallja? :)

Én annak a híve vagyok, hogy hagyni kell, had mondja úgy a dolgokat, ahogy akarja, nem kell javítgatással elvenni a kedvét a beszédtől. Hiszen a gyerekek a nyelv logikáját tanulják meg, így könnyen lehet, hogy a számodra helytelennek tűnő dolgok valójában logikusak, helyesek, csupán arról van szó, hogy kivételek, és ezeket a gyerek még nem tanulta meg.

(Elég arra gondolni, hogy tanulunk idegen nyelvet, nekünk is először meg kell tanulnunk az alapszabályokat, aztán egyesével a kivételeket.)


Szóval szerintem szuperül áll a gyerked a leírtak alapján a nyelvi fejlődésben, a hangok kiejtése még alakulni fog, ahogy valaki írta, legalább 2-3 év, mire egy logopédus elkezdene vele foglalkozni (ha mégis gondja lenne akkorra valaminek a kiejtésével).

2011. okt. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
(Bocs, a „had mondja” helyett „hadd mondja” kellett volna – ha már nyelvről diskurálunk. :)
2011. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 éves, minden hangot helyesen ejt, de ilyeneket mond, hogy valaminek van fenn teteje és lenn teteje, mamának fáj a túlsó lába, stb. Ezeket mi is így használjuk hihihi. Amúgy a ragozás sem megy még teljesen, nálunk olyan van, hogy enyéd, tégünk, neketek, velemetek.
2011. okt. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
kedves utolsó előtti válaszadó: Mi úgy mondjuk neki, hogy a tied, enyém stb. Meg nem is javítgatom, ha valamit szépen kimond, akkor megszoktam dicsérni.
2011. okt. 29. 07:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!